فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

مایکل جردن اسطوره بسکتبال

اشتراک گذاری این مطالب در:

مایکل جردن یکی از بسکتبالیست‌های موفق و ستاره بسکتبال جهان است. اگر چه او اکنون در ردیف موفق‌ترین ورزشکاران جهان قرار گرفته است، اما او در ابتدا فرد موفقی نبود. واضح‌تر بگوییم مایکل جردن از کودکی بسکتبالیست موفقی نبود و یا به عنوان ستاره‌ی این حرفه به دنیا نیامد.

بیوگرافی مایکل جردن

مایکل جردن در فوریه‌ی سال 1963 در شهر نیویورک آمریکا به دنیا آمد. پدرش در کارخانه و مادرش در بانک کار می‌کرد. او در یک خانواده‌ی هفت نفره بزرگ شد. اما تعداد زیاد خواهر و برادرها باعث نشد تا از رفتن به سمت هدف خود بازداشته شود. مایکل جردن در مورد موفقیت خود چنین می‌گوید:
«از کودکی به بسکتبال علاقه‌ی زیادی داشتم و به همین دلیل در دوره‌ی دبیرستان به سراغ آن رفتم. اما مربی تیم بسکتبال مرا به تیم بسکتبال مدرسه راه نداد. زیرا تصور می‌کرد که قدرت بدنی و مهارت من برای حضور در این تیم کافی نیست». با این شکست کوچک، مایکل تلاش کرد تا به کسانی که او را باور نداشتند بفهماند از قدرت بالایی برای حضور در تیم بسکتبال برخوردار است.
به همین دلیل در طی یک سال ساعت‌های زیادی را به تمرین شدید گذراند تا توانست سال بعد وارد تیم بسکتبال شود. همین ورود او باعث شد تا مسیر زندگی‌اش نیز تغییر کند. آنچه که باعث شد مایکل جردن برای رسیدن به تیم بسکتبال تلاش کند، علاقه‌ی شدید و درونی او برای بازی بود. در واقع علاقه‌ی او از روی هیجان و احساسات نبود که بعد از مدتی فروکش کند. بلکه آرزویی را در واقعیت و کاملاً آگاهانه پذیرفته بود و در جستجوی رسیدن به آن تلاش می‌کرد.

راز موفقیت مایکل جردن چه بود؟

راز موفقیت مایکل جردن چه بود؟

افراد زیادی مثل مایکل جردن هستند که تلاش می‌کنند تا به هدف خود برسند، اما موفق نمی‌شوند. بزرگ‌ترین راز موفقیت مایکل جردن تمرین‌های سخت او بود. کسی که بتواند برای دستیابی به هدف انگیزه را تا انتها حفظ کند، حتی اگر با سخت‌ترین موانع نیز برخورد کند، همچنان قدرت بلند شدن را دارد.
انگیزه یک نیروی درونی است که تحمل سختی‌ها را برایمان ممکن می‌کند. برای داشتن انگیزه نیز باید به دنبال هدف‌هایی باشیم که با استعداد، مهارت و خواسته‌ی درونی ما سازگار باشد. اگر در نزدیکی ما کسی در مسیری موفق شد، دلیلی وجود ندارد که ما هم همان راه را انتخاب کنیم. موفقیت هر کس مختص به خود اوست. از سوی دیگر انتخاب هدف نیز باید عاقلانه و با تصمیم گیری درست انجام شود.
تمرین مداوم یکی دیگر از رازهای موفقیت افرادی مثل مایکل جردن است. او در ابتدا استعداد و مهارتی برای ورود به بسکتبال نداشت. اما با تمرین مداوم توانست در این رشته‌ی ورزشی توجه مربیان را به سمت خود جلب کند. وقتی در حال تمرین هستید، از عیب و نقص کار آگاه می‌شوید. در حال بدن و جسم شما به کاری که در حال انجام آن هستید، عادت می‌کند.
به انگشتان کارمند بانک نگاه کنید که چقدر تند تند بر روی شماره‌های روی کیبورد می‌زند تا بتواند تقاضای مشتریان بانک را ثبت کند. او در ابتدا سرعت عمل زیادی نداشته است. اما به مرور زمان و با انجام مداوم این کار، در آن مهارت زیادی پیدا کرده است. به طوری که حتی اگر چشمان خود را هم ببندد، باز هم قادر است کارش را به درستی انجام دهد.
پس فراموش نکنید برای موفق شدن باید تمرین را مد نظر داشته باشید.

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست