اعتماد به نفسموفقیتوبلاگ

دوئلی جانانه: مردان با اعتماد به نفس پایین در مقابل مردان با اعتماد به نفس بالا

اشتراک گذاری این مطالب در:

اعتمادبه‌نفس زن و مرد نمی‌شناسد؛ صفت‌های انسانی که جنسیت ندارند، دارند؟ بله ندارند. اما واقعیت این است که گاهی نیاز به چرخاندن نور صحنه روی افراد جامعه به‌طور مجزا وجود دارد. مثل همین مقاله که در نظر دارد از مردان با اعتماد به نفس پایین و مردان اعتمادبه نفس بالا برایتان بگوید. داشتن اعتماد بنفس در زندگی به‌شدت مهم است. اعتمادبه نفس یعنی خود را باورداشتن و پذیرش این موضوع که همه ما می‌توانیم به رشد و پیشرفت برسیم و سرزمین‌های شادی و موفقیت را فتح کنیم. در ادامه با سایت سلف مید همراه باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

بیشتر بخوانید: تاثیر اعتماد به نفس در یادگیری | کلاس های تقویتی را تعطیل کنید

مردان با اعتماد به نفس پایین چه ویژگی‌هایی دارند؟

مردان با اعتمادبه نفس پایین در زندگی دردسرهای زیادی را تحمل می‌کنند. آنها به‌خاطر نداشتن اطمینان به خود از موفقیت و رقابت با بهترین‌ها جا می‌مانند. در جامعه و دنیایی که به مردان امکانات زیادتری نسبت به زنان داده می‌شود، افزایش اعتماد به نفس می‌تواند رشد جانانه‌ای به افراد هدیه کند اما متاسفانه مردان با اعتمادبه نفس پایین حتی از رسیدن به امتیازات نابرابری که به آنها داده می‌شود هم جا می‌مانند. ویژگی‌های این افراد چیست؟ ببینید:

افسردگی و غم

مردان با اعتماد به نفس پایین معمولا افسرده و مغموم هستند. آنها از درون میل و انرژی کافی برای رشد و تاختن در مسیرهای تازه را ندارند و همین باعث می‌شود که مدام حالت افسرده و پژمرده‌ای را در لحظات مختلف زندگی‌شان تجربه کنند. غم و افسردگی با اتکاکردن به خود از بین خواهد رفت. پس مردانی که به دنبال رهایی از این حالت رخوت‌ناک هستند، باید بدانند که آدمی آن‌قدر توانمند است که می‌تواند محدودیت‌های متعدد پیرامون و درون خود را از بین ببرد.

بیشتر بخوانید: از کجا بفهمیم اعتماد به نفس داریم ؟

اضطراب و استرس

اضطراب و استرس هم از نتایج نداشتن اعتماد به نفس است. مردان بدون اعتماد به نفس مدام استرس دارند. چرا؟ چون آنها برای رویارویی با چالش‌های مختلف زندگی خود را آماده نمی‌بینند. دقت کرده‌اید که وقتی دانش‌آموز هستیم و درسی را از شب قبل خوانده و مطمئن هستیم که همه‌چیز را بلدیم، سر کلاس با نشاط و متکی به خود حاضر می‌شویم؟ داشتن اعتماد به نفس هم دقیقا همین‌طور است. کسی که به خود متکی باشد و بداند که می‌تواند از عهده گام‌برداشتن در مسیرهای مختلف برمی‌آید، اضطراب و استرسی را هم تجربه نخواهد کرد.

عدم پذیرش تعریف و تمجید

یکی از ویژگی‌ها و نشانه‌های مهم مردان بدون اعتماد به نفس این است که وقتی از آنها تعریف می‌کنید، سخت‌شان می‌شود و به‌راحتی نمی‌توانند واکنش مناسب نشان بدهند. آنها خجالت می‌کشند یا برایشان عجیب است که کسی را تحت‌تاثیر قرار داده‌اند. چرا؟ چون از درون به خود اعتماد و اتکا ندارند. همین باعث می‌شود که باور نداشته باشند که کسی از آنها تعریف و تمجید کند.

این‌ها نمونه‌هایی مهم از ویژگی‌های مردانی بود که اعتماد به نفس اندکی دارند. در ادامه چند ویژگی رفتاری مهم در مردان با اعتماد به نفس بالا را هم خواهید خواند.

مردان با اعتماد به نفس پایین

بیشتر بخوانید: راه های افزایش اعتماد به نفس در رابطه عاشقانه

مردان با اعتماد به نفس بالا چه ویژگی‌هایی دارند؟

مردان با اعتماد به نفس بالا در زندگی به دستاوردهای زیادی می‌رسند و از آن مهم‌تر، همیشه احساس رضایت و آرامش در زندگی دارند. البته لحظه‌هایی هم پیش می‌آید که دلخوری از خود و شماتت درونی گریبانشان را می‌گیرد اما راه برون‌رفت از این مشکل را بلدند. ویژگی‌های آنها چیست؟ ببینید:

شنونده خوب‌بودن

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مردان با اعتماد به نفس بالا این است که خوب گوش می‌دهند. گوش‌دادن راهی برای یادگیری و درک بهتر موضوعات مختلف است. ضمن اینکه موجب می‌شود که دیگران هم از شما بیشتر خوش‌شان بیاید. چون همه دوست دارند که دیده و شنیده شوند و زمانی که کسی هست که به حرف‌هایشان دقیق و درست گوش می‌کند از او خوش‌شان خواهد آمد. معتمدبه‌نفس‌ها به خودشان اعتماد دارند و لزومی نمی‌بینند که در جمع یا موقعیت‌های مختلف مدام حرف بزنند و خودشان را ابراز و اثبات کنند.

ایستادن پای تصمیمات و کارها

داشتن اعتماد به نفس می‌تواند سرچشمه شکل‌گیری بسیاری از ویژگی‌های خوب دیگر در زندگی هم باشد. برای نمونه، مردان با اعتماد به نفس بالا پای حرف و عملشان می‌ایستند و جا نمی‌زنند. آنها آن‌قدر به خود متکی و مطمئن‌اند که می‌دانند اگر کاری کرده‌اند یا چیزی گفته‌اند، حتما باید مسئولیت‌هایش را خود به عهده بگیرند. ترسی برای آنها نیست و به دروغ‌گویی و انداختن عواقب کار به گردن دیگران هم فکر نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه برنامه ریزی سالانه داشته باشیم؟ ویژه کسانی که توان برنامه

دوری از حسادت و بخل

بخل و حسادت برای افراد با اعتماد به نفس بالا نیست. آنها خود را از دیگران کمتر نمی‌بینند و احساس حقارت ندارند. پس لزومی هم ندارد که به کسی حسودی کنند. زمانی که به خود متکی هستیم و می‌توانیم هر کاری را که دوست داریم، انجام بدهیم، چرا باید بخل بورزیم و حسود باشیم؟

بیشتر بخوانید: 6 راه فوق العاده کاربردی برای درمان حسادت شدید

 مردان با اعتماد به نفس بالا

در آخر

اعتماد به نفس بالا آدم را جذاب می‌کند. باور کنید که داشتن حد بالایی از این ویژگی یکی از کلیدهای مهم در راه رسیدن به خوشبختی و شادکامی است. راه‌های مختلفی برای تقویت این وضعیت وجود دارد. اگر در این زمینه مشکل دارید، آستین‌ها را بالا بزنید و فکری به حال خود کنید.

اگر فکر می‌کنید از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست