فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

برای رسیدن به موفقیت کافی است «شروع» کنید مارک زاکربرگ

اشتراک گذاری این مطالب در:

مارک زاکربرگ مدیر سایت بزرگ فیسبوک است که اغلب شما او را میشناسید. مارک زاکربرگ به عنوان یکی از کارآفرین های بزرگ جهان هم شناخته می شود. شاید تصور کنید فیسبوکی که امروز این همه هوادار و طرفدار دارد، در گذشته هم همینطور بوده است. در حالی که وقتی مارک زاکربرگ از سرنوشت خود می گوید، مشخص می شود او بارها طعم تلخ شکست را تجربه کرده است. اما آنچه که باعث شد تا او سایت ضعیف خود را به یک شبکه جهانی محبوب تبدیل کند، دوری از یاس و ناامیدی بود.

مارک زاکربرگ : بر روی نقاط قوت خود تکیه کنید

یکی از مشکلات اصلی بسیاری از افراد برجسته کردن نقاط ضعفشان است. آنها همیشه نیمه خالی لیوان را می بینند. در حالی که برای موفقیت باید بر روی نقاط قوت تکیه کنید. اگر چه خیالپردازی موجب شکست می شود. افرادی که واقع بین نیستن و نقاط ضعف خود را به طور کلی نمی بینند، مختوم به شکستند. اما نباید این نگاه به بدبینی منجر شود.

هیچ دو فردی شبیه بهم نیستند. حتی دوقلوهای همسان هم از نظر استعدادهای ذاتی و علایق شباهتی زیادی بهم ندارند. پس نباید انتظار داشته باشید، کاری که خواهر یا برادرتان در آن موفق شده است، الزاما راه موفقیت در کسب و کار برای شماست. بلکه باید نقاط قوت خود را پیدا کنید. نقاط قوت شامل علاقه، سلیقه، توانایی و استعداد شماست.

مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ : تلاشتان را بیشتر کنید

یکی دیگر از توصیه های مهم افراد مهمی همچون مارک زاکربرگ سخت کوشی است. زیرا فرصت های بیشتری را برایتان فراهم می کند و در عین حال راه موفقیت در کسب و کار را هموار می کند. اگر زندگی نامه افراد موفق را بخوانید متوجه می شوید این افراد متفاوت نیستند. بلکه سخت کوشند. خواب کمتری دارند. اما در عوض بیشتر تلاش می کنند. حتی بسیاری از این افراد ممکن است در طی شبانه روز تنها 4 ساعت بخوابند. اما در ازای این همه تلاش به آنچه که در ذهن دارند، دست پیدا می کنند. البته میزان خواب در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است بیخوابی باعث مختل شدن و کندی ذهن شود و نتوانید بخوبی کار کنید.

حتی کنار گذاشتن تفریحات، کارهای متفرقه، سرگرمی ممکن است باعث از بین رفتن روحیه شادابی شود. حتی گاهی کار بیش از حد شما را دلزده می کند. پس افراط نکنید. سخت کوشی به این معناست که زمان کار فقط روی آن تمرکز کنید. در عین حال تا جایی که ممکن است از کار کردن کناره گیری نکنید. سخت کوشی به معنای کار 24 ساعته و بدون استراحت و تفریح نیست. بلکه به معنای با برنامه کار کردن است. باید برای کارتان برنامه ریزی داشته باشید. به طوری که ساعات کار را مشخص کنید. به برنامه عمل کنید. این نحوه برنامه ریزی و اجرا همان سخت کوشی است.

اگر قصد دارید در کاری موفق شوید و اینده درخشانی داشته باشید، این سخنرانی انگیزشی مارک زاکربرگ را بشنوید. البته یک نکته را در پایان متذکر شویم که این سخنان تنها یک روش برای موفقیت است. زیرا راه موفقیت در کسب و کار متعدد است و افراد باید متناسب با شرایط و استعدادهای خود یکی را انتخاب کند.

برچسب‌ها: , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست