فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

جمله کیانور ریوز درباره مرگ

اشتراک گذاری این مطالب در:

کیانور ریوز (Keanu Reeves) هنرپیشه و موسیقی‌دان کانادایی است که به دلیل بازی در نقش نئو در فیلم ماتریکس مشهور شد. البته او را باید یک لبنانی به حساب آورد که در فیم نقطه شکست بازی کرد. او در سال 1990 توانست جایزه‌ی بین المللی سینمایی و تلویزیونی MTV را کسب کند. البته همه‌ی این موفقیت‌ها باعث نشد تا او فکر کند زندگی در همین موفقیت‌های شخصی خلاصه می‌شود.
وقتی از کیانور ریوز می‌پرسند بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟ او با خونسردی می‌گوید : «حتماً کسانی که دوستمان دارند، دلشان برایمان تنگ می‌شود».
در یک جمله‌ی او حرف‌های زیادی نهفته است. بلکه مرگ تنها پایان زندگی ما نیست. بلکه دلتنگی کسانی که دوستمان دارند، در انتهای آن نشسته است.

از زندگی لذت ببر و عاشق باش

وقتی به جمله‌ی کیااور ریوز فکر می‌کنم این موضوع در ذهنم می‌آید که باید تا زمانی که زندگی می‌کنیم از آن لذت ببریم. محبت کردن، دوست داشتن و عاشق بودن یکی از بهترین لذت‌های زندگی است. وقتی به این فکر کنیم که روزی در بین عزیزان خود نیستیم، تمام تلاش خود را می‌کنیم که رنجیده خاطرشان نکنیم.
دل شکستن هنر نیست. هنر اینست که دلی را بدست آوریم. زندگی با تمامی مشقت‌ها و سختی‌هایی که دارد، جاهای شیرینی را نیز در دل خود جای داده است. آن لحظه‌ای که در کنار عزیزان هستیم و لبخند می‌زنیم، می‌تواند یکی از زیبایی‌های زندگی باشد.

کیانور ریوز : به دیگران عشق بورزید

موفقیت تنها پول نیست

اگر فکر می‌کنید ثروتمند شدن غایت و انتهای هر مسیری است، در اشتباه هستید. بی‌پولی و فقر بدبختی می‌آورد. اما ثروتمند شدن لزوماً به خوشبختی نمی‌انجامد. هر چند ما ثروتمندان خوشبخت زیادی داریم. اما فراموش نکنید اگر احساس خوبی نداشته باشید، حتی با داشتن ثروت هم این احساس بدست نمی‌آید.
زیرا بعد از مدتی به همه چیز عادت می‌کنید. تمام تلاش خود را بکار می‌گیرید تا ثروتمند شوید. در واقع شما می‌خواهید احساس خوشبختی کنید. اما وقتی ثروتمند شدید همه چیز برایتان عادی می‌شود. داشتن یک ماشین خوب، خانه‌ی خوب و زندگی مرفه فقط در ابتدا لذتبخش است. اما بعد از مدتی همه چیز عادی می‌شود.
به گوشی دست خود نگاه کنید. آیا مثل روزهای اول داشتن آن لذتبخش است؟ هرچند وقتی با آن کار می‌کنید احساس راحتی دارید، اما احساس شما به آن سرخوشی روزهای اول نیست.
شک نکنید ثروت و موفقیت هم همین است. تا زمانی که احساس خوبی نسبت به خود و اطرافیان نداشته باشید، از چیزی لذت نمی‌برید.

کیانور ریوز : به دیگران عشق بورزید

آنچه هیچ‌ وقت عادی نمی‌شود، دریافت احساسات مثبت از دیگران است. اما این احساس به رفتار شما بستگی دارد. شما چه چیزی را به محیط اطراف ساطع می‌کنید؟ فراموش نکنید آنچه به شما باز می‌گردد انعکاسی از رفتار و افکار شماست.
پس برای دریافت احساس خوب ابتدا باید خود را تغییر دهید. مثبت اندیش باشید. محبت و مهربانی در حق دیگران را فراموش نکنید. صبور و آرام باشید تا همه چیز را به چنگ خود درآورید.

 

برچسب‌ها: , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست