مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

احساس ثروتمند بودن ؛ راهی برای رسیدن به سرمایه و پول

اشتراک گذاری این مطالب در:

همه دوست دارند که پولدار باشند و ثروتی برای خرج‌کردن در راه کارهای موردعلاقه در دستانشان باشد. پول اصلا چیز کثیفی نیست و اتفاقا راهی برای رسیدن به خواسته‌ها، آرزوها و اعمال خیر مختلف است. بدون پول می‌توان مدرسه ساخت؟ بدون پول می‌توان به فقرا کمک کرد؟ می‌توان زندگی‌ها را نجات داد؟ خیر.

پس پول مهم است. احساس ثروتمند بودن هم بخشی از لذتی است که پول به همراه می‌آورد. چرا این احساس خوشایند و مهم است‌؟ چون به ما نوعی احساس امنیت منتقل می‌کند. بنابراین، حتی اگر صفرهای حساب بانکی‌تان آن‌قدر زیاد نیست که خیالتان را راحت کند، بهتر است که احساس ثروت را در خود به‌وجود بیاورید و با تجربه آن، تلاش کنید که در مسیر کوشش بیشتر و کسب ثروت قدم بردارید. اما چطور می‌توان احساس ثروتمند بودن را در خود تقویت کرد؟ در ادامه سایت موفقیت سلف مید به شما خواهیم گفت.

بیشتر بخوانید: چگونه فکر اقتصادی کنیم ؟ فکر پولدار یا شغل پولدار؟

سواد مالی‌تان را بالا ببرید

یکی از کارهایی که به شما احساس ثروتمند بودن می‌دهد و به موفقیت در کسب و کار شما کمک می‌کند که بتوانید در مسیر سرمایه‌گذاری و پول راه بروید، این است که سواد مالی‌تان را بالا ببرید. منظور از سواد مالی چیست؟‌ یعنی مفاهیم پایه اقتصادی را بدانید و یاد بگیرید که در بازارهای مالی مختلف چه سازوکارهایی وجود دارد. اخبار را پیگیری کنید و قدرت تحلیل درباره اقتصاد، سرمایه‌گذاری و امور مالی به‌دست بیاورید. دانایی به شما احساس خوبی می‌دهد و به تصمیم‌گیری‌های مالی‌تان هم رنگ‌وبوی تازه‌ای می‌بخشد. در نتیجه، اقدامات بهتر و بهره‌ورتری هم در زمینه امور مالی خواهید گرفت و پولدارتر از قبل خواهید شد.

بیشتر بخوانید: افزایش اعتماد به نفس در مردان و زنان | تنها نسخه حل مشکلات همسران

خریدهای باکیفیت داشته باشید

خریدکردن هم می‌تواند راهی برای درک احساس ثروتمند بودن باشد. منظور چیست؟ زمانی که می‌خواهید چیزی بخرید،‌ به دنبال بهترین کیفیت باشید و سراغ اجناس و انتخاب‌های بنجل و بی‌کیفیت ندارید. شاید بگویید، وقتی هنوز پولدار نشده‌ایم، چنین کاری برایمان مقدور نیست. این حرف قابل‌درک است اما اشتباهاتی دارد. باید حتی در زمانی که جیب‌هایتان پُر نیست هم به سراغ کیفیت بروید. اجناس باکیفیت هم احساس خوبی به شما می‌دهند و هم باعث می‌شوند که آن خرید دوام بالاتری داشته باشد.

بیشتر بخوانید: جدیدترین روش پس انداز را یاد بگیرید و در مسیر پول قرار بگیرید

یکی از کارهایی که به شما احساس ثروتمند بودن می‌دهد

سرمایه‌گذاری‌کردن را یاد بگیرید

بسیاری از افراد پولدار نمی‌شوند؛ چون راه این مسیر را نمی‌دانند. البته ثروتمندشدن کار ساده‌ای نیست. به‌ویژه زمانی که ساختار اقتصادی عادلانه‌ای در یک جامعه وجود ندارد. اما باید قبول کرد که با هر نرخ و طیف از درآمدی باز هم می‌توان برای سرمایه‌گذاری اقدام کرد و با همان مقدار و مبلغی که در دست دارید هم می‌توانیدی کاری کنید که پولتان بیشتر شود. مهم این است که فرهنگ سرمایه‌گذاری‌کردن را یاد بگیرید. سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلفی مقدور است. باید با این بازارها آشنا شوید. سوادتان را بالا ببرید و سرمایه‌گذاری کنید. هرچقدر هم سرمایه‌تان اندک است، ایرادی ندارد. با ورود به بازارهای مناسب می‌توانید در مسیر رشد اقتصادی قدم بردارید.

بیشتر بخوانید: ثروتمند شدن؛ نگویید که به دنبال آن نیستید و نمی‌خواهید پولدار شوید

گاهی تجربه‌های لوکس داشته باشید

گاهی‌اوقات برای کشف احساس ثروتمند بودن خود را به تجربه‌های لوکس یا به‌قول امروزی‌ها لاکچری دعوت کنید. مثلا به رستورانی مجلل بروید. یک شب که هزارشب نمی‌شود. به اسپا بروید، استخری تمیز و شیک را برای شنا انتخاب کنید. اگر حتی همه این‌ها برایتان مقدور نیست، یک‌بار با یک تاکسی در اختیار به مقصدتان بروید. کاری کنید که تجربه‌ای لوکس برایتان به حساب می‌آید و به خودتان یادآوری کنید که ارزش بهترین‌ها را دارید. همه این تجربه‌ها را بی‌دغدغه انجام بدهید و نگذارید که در میانه راه، دلواپسی و عذاب‌وجدان به سراغتان بیاید.

بیشتر بخوانید: چگونه هوش مالی داشته باشیم ؟ میلیاردرشدن چه عالمی دارد؟

به طبیعت سر بزنید

یادتان باشد که طبیعت می‌تواند درمانی فوق‌العاده باشد. محبت و سخاوت طبیعت باعث می‌شود که احساسات خوبی در وجود پا بگیرد. در آنجا نیازی نیست که منت دنیای ماتریالیستی را بکشید. طبیعت سخاوت‌مندانه متعلق به همه است. پس به طبیعت سر بزنید و احساس وسعت هستی را به درون قلبتان بکشانید و پر از انرژی‌های مثبت شوید. مطمئن باشید که سرزدن به دامان طبیعت به شما کمک می‌کند که از درون احساس غنی‌بودن را بیابید. این غنی‌بودن هم می‌تواند مادی باشد و هم معنوی.

چیزهای تازه یاد بگیرید

یادگیری راهی است برای احساس ثروتمند بودن. قرار نیست که حرف‌های کلیشه‌ای و شعاری بزنیم اما واقعا یادگیری به شما قدرت زیادی می‌دهد. هم از نظر ذهنی قوی می‌شوید و هم می‌توانید درهای جدیدی در زمینه‌های مختلف برای خود باز کنید. برای مثال، با یادگیری مهارت یا علمی تازه می‌توانید وضعیت شغلی‌تان را ارتقا بدهید یا درآمدهای بیشتری کسب کنید. دانش از شما فردی قدرتمند می‌سازد که می‌تواند تصمیمات درست و خوبی بگیرد. این را از ذهنتان دور بیاندازید که برخی از پولدارها حتی سواد خواندن و نوشتن هم ندارند. شما که نمی‌خواهید مثل آنها باشید. پس یادگیری را امتحان کنید و مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

بیشتر بخوانید: کلید واقعی غلبه بر قفل بی پولی

خریدکردن هم می‌تواند راهی برای درک احساس ثروتمند بودن باشد

هدفمند باشید و برنامه‌ریزی کنید

برای رسیدن به احساس ثروتمند بودن نیاز است که هدف داشته باشید. در زندگی‌تان برای خود برنامه و هدف تعیین کنید. هدفمندبودن به شما چارچوبی ارائه می‌دهد که بتوانید بیشتر تلاش کنید. این تلاش می‌تواند در ابعاد مالی هم باشد. بنابراین، هدفمندی را به زندگی‌تان وارد کنید و به برنامه‌ریزی خوشامد بگویید. این کار احساس ثروتمند بودن را در شما قوت می‌بخشد. کسانی که امید به تلاش و نتیجه‌های مثبت دارند در مسیر با انبوهی از تجربه‌های نیک و مثبت روبه‌رو می‌شوند که هم از نظر مادی و هم معنوی به آنها اضافه می‌کند.

بیشتر بخوانید: 6 راز موفقیت زنان ثروتمند دنیا ؛ شاهزاده سوار بر اسب سفید آرزوهای خود باشید

در آخر

احساس ثروتمند بودن به شما کمک می‌کند که از زندگی راضی‌تر باشید. همان‌طور که گفته شد، این موضوع لزوما مادی نیست و به پول ارتباط ندارد. بلکه تلاش و امیدی در آن نهفته است که به زندگی شور و نور می‌پاشد. همه ما برای زیستن شادمانه نیاز به امیدواری داریم. پس باید به دنبال احساساتی باشیم که کمکمان می‌کنند که نور و شادی را به لحظه‌های حیاتمان بتابانیم.

اگر به این موضوع یعنی تقویت احساس ثروتمند بودن در زندگی خود فکر نکرده‌اید، حتما زمانی را به آن اختصاص بدهید و بدانید که ارتقای چنین حس‌وحالی به شما در توسعه فردی و رشد در زندگی کمک شایانی خواهد کرد. یادتان باشد که همیشه از کلیشه‌ها هم دوری کنید و نگذارید که شعارهایی همیشگی و مطابق عرف و تفکر عام به ذهنتان فرو بروند. برای نمونه از قناعت بی‌دلیل بپرهیزید و بدانید که زندگی در ثروت و وفور حق هریک از ما انسان‌ها روی این کره زمین است.

اگر فکر می‌کنید فرد موفقی نیستید و یا راه تبدیل شدن به فرد موفق رو نمی دونید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست