صفحه اصلیفیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

اگر دیگران تونستن تو هم میتونی

اشتراک گذاری این مطالب در:

«اگر تلاش مرا می‌دیدی، هیچوقت از موفقیتم تعجب نمی‌کردی.»

یکی از مشکلاتی که اغلب ما داریم اینست که فکر می‌کنیم برخی از آدم‌ها خارق‌العاده به دنیا می‌آیند. البته اینکه برخی از آدم‌های موفق سعی دارند خودشان فرد فوق‌العاده‌ای نشان دهند، جای تعجب نیست. شاید از این طریق بخواهد خود را به فرد کاریزمایی تبدیل کنند و که برای همه جذاب باشد. مثلا شاگرد اول کلاسی که نمی‌خواهد بگوید چقدر برای گرفتن نمره 20 درس خوانده و با بی‌میلی می‌گوید فقط یک بار کتاب را خوانده‌ام. یا فرد دیگری که شب و روز برای رسیدن به کاری تلاش کرده است، اما حالا برای اینکه خود را کمی شگفت‌انگیز نشان دهد می‌گوید تلاش زیادی نکردم.

برخی هم با صداقت تمام می‌گویند برای دست پیدا کردن به موفقیت تلاش زیادی کرده‌اند. به هر حال تلاش کردن با موفقیت رابطه مستقیمی دارد. هر کسی که موفق شده‌، بدون شک برای رسیدن به این روزهای خوب، روزهای سخت زیادی را گذرانده است.

اگر دیگران توانسته‌اند تو هم می‌توانی

انسان به گونه‌ای زاده شده است که قدرت انجام هر کاری را دارد. البته برخی ذهن پویاتری برای پذیرش پدیده‌های غیرواقعی دارند. اما واقعیت ذات انسان می‌گوید وقتی کسی در کاری موفق می‌شود، دیگران هم قدرت همین کار را دارند.

دلیل اینکه ما دیگران را افراد فوق‌العاده‌ای می‌پنداریم، ناتوانی‌ در پذیرش خودمان است. وقتی اعتماد به نفس کافی نداشته باشیم فکر می‌کنیم مرغ همسایه غاز است. دیگران می‌توانند به پول برسند، به موفقیت برسند، به شغل دلخواه، به ازدواج موفق و … برسند، اما ما نمی‌توانیم؛ زیرا ما فردی ضعیف اما آن‌ها افراد قدرتمندی هستند.

اگر دیگران توانسته‌اند تو هم می‌توانی

دلیل خود ضعیف‌پنداری چیست؟

مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود خود را فرد ضعیفی بدانیم، نداشتن قدرت اعتماد به نفس است. وقتی روحیه خودباوری نباشد، از خود بیزار می‌شویم. پس شیفته مرام، رفتار، شخصیت، موفقیت و تلاش دیگران هستیم. از نظر ما دیگران به افرادی باهوش، توانا، بااستعداد و ماهر تبدیل می‌شوند. در مقابل ما هم فردی ضعیف، بدبخت، مفلوک، ناتوان و کند ذهن هستیم.

برای اینکه بتوانید خود ضعیف‌پنداری را کنار بگذارید و حسرت موفقیت و زندگی دیگران را نخورید، باید اعتماد به نفس را در خود تقویت کند. حقیقت اینست که شما هم به اندازه همان آدم‌ها از قدرت و توانایی‌های نامحدودی برخوردار هستید. اما چون به آن باور ندارید، نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

افزایش اعتماد به نفس

برای رسیدن به موفقیت مثل دیگران باید روحیه خودباوری را در خود تقویت کنید. اعتماد به نفس مثل یک عینک با شیشه‌های خوش بینی است که باعث می‌شود همه چیز را در خود ببینید. وقتی این روحیه نباشد، قدرت دیدن هیچ یک از مهارت‌ها، استعداد‌ها و توانایی‌های خود را ندارید.

وقتی هم نتوانید مهارت‌های خود را ببینید، موفقیت و خوشبختی به سراغ‌تان نمی‌آید. همیشه ما هستیم که به سمت موفقیت حرکت می‌کنیم. پس برای موفق شدن لازم است اعتماد به نفس را در خود افزایش دهید.

اگر فکر می‌کنید از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست