انگیزشیمقالهوبلاگ

موفقیت را از مربی تونی رابینز و دارن هاردی یاد بگیر

اشتراک گذاری این مطالب در:

موفق بودن یک انتخاب شخصی است

خلاصه موفقیت این است که شما برای زندگیتان یک طرح بریزید و آن را در راهی پیاده کنید که شما را راضی میکند .

موفقیت یک کلیشه نیست . موفقیت یک اتومبیل نیست . یک آپارتمان نیست . یک طرح نیست . مبلغ حساب بانکی نیست ، اینها موفقیت نیستند . موفقیت یک روند ادامه دار و آشکار از طراحی سبک زندگی و پیاده سازی آن است . موفقیت اینگونه است . موفق بودن در هر چیزی که به آن علاقه دارید و برایتان معنی دارد ، به خاطر خودتان و خانواده تان . قبول مسئولیت ها و یا انکار آنها بستگی به نظر خودتان دارد . به ما قدرت اختیار داده شده .

هر موجود دیگری غیر از انسان،بر اساس غریزه فعالیت میکند . فقط انسان است که حق انتخاب دارد . یک غاز در زمستان به سمت جنوب پرواز میکند ، چرا ؟؟ چون او یک غاز است . او نمیتواند به سمت غرب برود . اگر به یک غاز میگفتید که بهتر امسال به غرب برود او هرگز این توصیه را قبول نمیکرد و همچنان به جنوب میرفت . چرا ؟ راه دیگری نیست . هیچ جایگزینی برایش وجود ندارد . او فقط به وسیله غریزه هدایت میشود .
همه ی موجودات غیر از انسان ها اینگونه اند ، چرا فقط انسان ها ؟ زیرا به ما حق انتخاب داده شده است . ما مثل یک روبات نیستیم . ما همانند یک درخت گرفتار نیستیم که فقط از تغذیه استفاده کنیم و بعد بدون اینکه چیزی باقی بگذاریم بمیریم چون نمیتوانیم مکانمان را تغییر دهیم . خیر ، این حقیقت ندارد . انسان ها میتوانند به جنوب ، شمال ، شرق یا غرب بروند . آنها میتوانند تغییر دهند و هر کاری را که میخواهند انجام بدهند . به ما این کرامت داده شده است .
مسئله جالبی که در مورد بقیه موجودات غیر از انسان وجود دارد این است که آنها با حداکثر پتانسیل خود تلاش میکنند . یک درخت چقدر رشد میکند ؟ تا مقداری که ممکن است . شما هیچگاه ندیدید که یک درخت تا مقداری که خودش میخواهد رشد کند . این موضوع غیر ممکن است . درخت تا ارتفاعی که میتواند رشد میکند ، تا جایی که میتواند ریشه میدواند و برگ رشد میدهد و تا جایی که میتواند خود را گسترش میدهد . همه موجودات تا مقدار حداکثر خود را گسترش میدهند . چرا انسان ها اینگونه نیستند ؟ چون ما روبات نیستیم . به ما کرامت انتخاب داده شده است .

یا کامل انجامش بده ، یا اصلا انجام نده

همه و یا قسمتی از چیزی باشید که پتانسیل بودنش را دارید . انتخاب با شماست . یا قسمتی از کار را انجام بده ، خود را راحت و بقیه راه را فراموش کن و یا کار را کامل را انجام بده . هیچ کس شما را مجبور به انجام دادن آن نکرده است . تو مجبوری پولدار بشوی چون ما در یک کشور ثروت مند زندگی میکنیم . این بی معنی ست . مجبور نیستی پولدارش بشوی ، مجبور نیستی همه کار را انجام بدهی . میتوانی کمی از آن را انجام دهی و یا کمی بیشتر یا کمتر . توصیه ها را بپذیر اما دستورات را نه . اطلاعات دریافت کن و آموزش ببین اما از هیچ کس در مورد اینکه چگونه باید زندگی کنی ، چه چیزهایی داشته باشی و چه کارهایی باید انجام دهی ، دستور نگیر . ” خب . تو باید موفق بشوی ” موفق بودن یک انتخاب شخصی ست . ما فقط فرصت ها را آموزش میدهیم . هر کس خودش انتخاب میکند که آیا ذره ای از آن را دریافت کند یا مقداری زیاد و یا اصلا قبولش نکند .
آبراهام لینکلن گفت ” من همانگونه که برده نیستم ، ارباب هم نیستم ” این یک فلسفه عالی ست . فردی میگوید ” من به زودی پول بدست می آوریم ، به کوهستان رفته و در یک کابین کوچک زندگی میکنم و به سنجاب ها غذا میدهیم ” اگر واقعا روزی این کار را انجام دهد ، او یک فرد موفق خواهد بود . چرا ؟ چون کاری را انجام میدهد که آن را طراحی و پیاده سازی کرده بود . نمیتوانید بگویید که ” نه ، این موفقیت نیست ” خلاصه ی موفقیت همین است – طراحی یک زندگی و پیاده سازی آن برای قدم برداشتن در راهی که شما را راضی میکند . اگر شما را راضی نکرد ، یک جایگزین انتخاب کرده و تغییر کنید . اگر ایده جدیدی دریافت کردید ، بسیار خوب است ، باید از ایده ها و پیشنهادات دیگران استقبال کنید ، اما دستور نگیرید .

زندگی خود را طراحی کنید

زندگی خود را طوری طراحی کنید که میخواهید . اگر مجبور هستید که مسئولیت هایی را بپذیرید ، باید آنها را در نظر بگیرید . میتوانید مسئولیت های خود را قبول نکنید ، اما احساس خوبی در این مورد نخواهید داشت . پیامبر میگوید : غذایی که اکنون در دهان شیرین است ، بعدا در شکم تلخ میشود ” پس شما نمیخواهید که قربانی بشوید .
همه ما باید یکی از این دو رنج را تحمل کنیم : رنج انضباط یا رنج پشیمانی . ما به همه پیشنهاد میکنیم که انضباط را قبول کنند ، چون انضباط صد کیلوگرم وزن دارد اما پشیمانی صد تن . شما نمیخواهید که انضباط را جایگزین پشیمانی کنید . به نظر ما این یک انتخاب ضعیف است . میتوانید انجامش دهید اما بعضی چیزها مبادلات ضعیفی هستند . پیامبر میگوید ” آیا میخواهید تمام دنیا را در اقبال از دست دادن روحتان بدست آورید ؟ ” آیا ارزشش را دارد ؟ با کمی هوشمندی ، میگوییم نه . اگر روحتان را با تمام دنیا هم مبادله کنید ، ارزشش را ندارد . این تجربه بسیار تلخ و وحشتناک است . ارزشش را ندارد .
آیا میخواهید چیزی را با طمع بدست آورید یا با هدف مشروع ؟ ممکن است در دهانتان شیرین باشد اما در شکمتان تلخ خواهد شد . این توصیه ، بسیاری را از انهدام و خرابی نجات داده است . بگویید ” خب ، حق با توست ، بهتره در مورد این موضوع بیشتر فکر کنم” . پس ما باید از تمام قوانین اطاعت کنیم . قوانین روحی ، قوانین فلاحتی ، قوانین پایه . اما شما همچنان میتوانید زندگی خود را طراحی کنید . به غرب یا شرق بروید .

 

برچسب‌ها: , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست