مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

راز موفقیت ثروتمندان چیست؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

دوست دارید ثروتمند شوید، نه؟ همه دوست دارند. بعید می‌دانیم کسی هم در این دنیا باشد که ارزش و اهمیت پول را نداند. بعضی‌ها به آن چرک کف دست می‌گویند و برخی هم معتقدند که داشتن اندکی از آن هم برای خوب‌ زندگی کردن کافی است.
ما در این زمینه‌ها نظری نداریم و فقط می‌دانیم که دلیل هر چه باشد، خوب یا بد؛ در حال حاضر و چه بسا در زمان‌های گذشته هم پول کلید حل معماهای بسیاری بوده است. پس باید برای ثروت‌مند شدن تلاش کرد. با پول می‌توان به خیلی از خواسته‌ها رسید. ما واقع‌بینیم و نمی‌خواهیم با شعارهای معناگرایانه بیهوده نتیجه بگیریم که پول ارزش ندارد.
در این مقاله از راز موفقیت ثروتمندان جهان خواهید خواند. باید راز و روشی در کار باشد که به تولید ثروت و درآمد منجر شود. قبول؟ پس بیایید با سایت موفقیت خودساخته راز موفقیت ثروتمندان جهان را مرور کنیم.

بیشتر بخوانید: دوست دارید همه شما رو جدی بگیرن و با تمام حواس به شما گوش کنند؟

تمرکزتان را از روی درآمدزایی صرف بردارید

یکی از مهم‌ترین ابعاد ثروتمندشدن در این است که مدیریت تمرکز خود را کاملا به دست بگیرید. یعنی چه؟ یعنی باید بدانید که برای رشد و موفقیت باید روی چه چیزهایی تمرکز کنید. راز موفقیت ثروتمندان جهان در این است که مدام به درآمدزایی فکر نمی‌کنند.
بلکه به روش‌ها و راه‌کارهایی می‌اندیشند که تمرکز دقیق روی آنها، منجر به تولید درآمد می‌شود. مثلا رازهای موفقیت استیو جابز را مرور کنید تا دریابید، تلاش و تمرکز او روی تولید محصولات منحصربفرد بوده که منجر به درآمدزایی کلان برایش شده است.
شما هم باید به راه‌های درآمدزایی فکر کنید و به دنبال تمرکز روی رشد و توسعه آن باشید تا بتوانید به پول و ثروت بیشتری از آن برسید.

راز موفقیت ثروتمندان جهان / رازهای موفقیت استیو جابز

پول را هدف قرار ندهید

راز موفقیت انیشتین یا انسان‌های بزرگ دیگر در چیست؟ در تولید ارزش‌های زیاد درباره موضوعی که روی آن تمرکز و فعالیت می‌کرده‌اند. اگر می‌خواهید در زمینه تولید ثروت هم به موفقیت برسید و افسانه‌ای شوید، باید از قراردادن پول به عنوان هدف برای خود جلوگیری نمایید. نباید به خاطر درآمد کار کنید.
باید با هدف ایجاد ارزش و ارزش‌آفرینی در هر مسیری پیش بروید. هر چقدر که ارزش‌ها و مزایای بیشتری از تولیدات فکری و کاری‌تان تولید شود، امکان درآمدزایی بیشتر هم برای‌تان بالاتر می‌رود. پس روی تمام و کمال انجام‌دادن شغل و پروژه‌های‌تان تمرکز کنید تا از کنار آنها، فرصت‌های متعددی برای رشد و درآمدزایی به دست بیاید.

بیشتر بخوانید: ثروتمندان خودساخته و ۷ راز درباره حرکت آنها در مسیر موفقیت

روی بالارفتن اعتبار خود کار کنید

مهم‌ترین راز موفقیت ثروتمندان جهان در تولید اعتبار و آبرو برای خود است. این افراد در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنند، برای ایجاد اعتبار تلاش زیادی به خرج می‌دهند. اگر شما هم دوست دارید که به موفقیت‌های مالی بیشتری برسید باید روی دیگران اثرات خوبی بگذارید.
فرقی ندارد که در چه زمینه شغلی مشغول به فعالیت هستند. همین که آداب حرفه‌ای را به جا بیاورید و بتوانید کاری کنید که در بازار حرفه خود روی‌تان حساب کنند، امکان رشد مالی‌تان هم ارتقای زیادی پیدا خواهد کرد. پس به مقوله اعتبار به طور جدی فکر کنید و یادتان باشد، زمانی می‌توانید معتبر شوید که خوب و منصفانه کار و تلاش به خرج بدهید.

روی استعدادهایتان تمرکز کنید

هر کس در این دنیا استعدادی دارد. استعدادهای افراد هم با یکدیگر تفاوت دارد. پس به جای اینکه تلاش کنید، در زمینه‌هایی که استعداد کافی ندارید، خود را به خودتان و دیگران اثبات کنید، روی نقاط قوت‌تان سرمایه‌گذاری نمایید. باور بفرمایید که عمر کوتاه‌تر از آن است که بخواهید چیزی را به کسی ثابت کنید.
پس روی نقاط قوت‌تان متمرکز شوید و برای شکوفایی آن تلاش به خرج بدهید. تمرکز روی استعدادهای شخصی موجب می‌شود تا بتوانید به رشد در کار هم برسید و ثروت زیادی به دست بیاورید. راز موفقیت ثروتمندان جهان در این است که وقت‌شان را به پای چیزهایی که نتیجه‌ای نه‌چندان مناسب تولید می‌کند به هدر نمی‌دهند.
آنها به خوبی روش مدیریت منابع در دسترس را دارند و از داشته‌ها و امکانات موجود برای رسیدن به بهترین نتایج بهره‌مند می‌شوند.

بیشتر بخوانید: زندگی ثرومندان معروفی که به پول فکر نمی کردند

راز موفقیت انیشتین یا انسان‌های بزرگ دیگر در چیست؟

در آخر

فکر می‌کنید راز موفقیت بیل گیتس چیست؟ استعداد فراوان و هوش بی‌پایانش؟ ما این‌طور فکر نمی‌کنیم. به نظر می‌رسد که برای رسیدن به ثروت و موفقیت، چیزی بیش از هوش ریاضی یا همان آی‌کیو نیاز است. باید بدانید که چطور و چگونه از استعدادهای خود بهره‌برداری کنید تا به رشد و موفقیت بیشتر در زندگی دست بیابید.
همه انسان‌ها استعداد دارند و اگر خودشان را باور کنند، باور کنید که به فتح بلندترین قله‌ها هم نائل خواهند شد. شما هم با نگاه به زندگی افراد موفق و کسانی که به ثروت رسیده‌اند، تلاش کنید تا راه خود را بیابید.
ببینید که چطور می‌توانید حرف‌هایی برای گفتن به این دنیا داشته باشید و از طریق آنها به ارزش‌آفرینی برسید. ثروت از هیچ‌کس دور نیست. فقط تلاش می‌خواهد. شاید باورتان نشود اما این جمله واقعی‌ترین چیزی است که می‌توانید درباره ثروت‌مندشدن بشنوید.

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

برچسب‌ها: , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست