مقالهموفقیت در کسب و کاروبلاگ

عادت های افراد موفق شب‌ها قبل از خوابیدن

اشتراک گذاری این مطالب در:

بخش زیادی از برنامه روزانه افراد موفق شامل تلاششان برای دستیابی به موفقیت است. آن‌ها برای رسیدن به اهداف و آرزوهایشان در طی روز وقتشان را صرف فکر کردن به اتفاقات تلخ گذشته نمی‌کنند. افکار منفی را از خود دور و فقط در زمان حال زندگی می‌کنند. شاید عادت های یک فرد موفق ابتدا برایتان مثل راز باشد. اما واقعیت‌ها می‌گوید افراد موفق آدم‌های عجیب و غریبی نیستند. بلکه برای خود برنامه‌ریزی دارند و طبق عادت‌های مثبتشان زندگی را به پیش می‌برند. از جمله عادت های افراد موفق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مطالعه یک کتاب

افراد موفق هیچ‌گاه از یادگیری مطالب جدید دست نمی‌کشند. آن‌ها در آخرین فرصتی که از یک شبانه‌روز دارند، سعی می‌کنند قسمتی از یک کتاب را بخوانند. در واقع می‌خواهند حتی در آخرین ساعات هم از فرصتشان به نحو احسن استفاده کنند.

این عادت افراد موفق نه تنها باعث کسب اطلاعات جدید می‌شود، بلکه راهی برای جلوگیری از فکر کردن به افکار منفی هم محسوب می‌شود.

گذراندن وقت با دوستان و خانواده

یکی از عادت های افراد موفق وقت زمان کافی برای صحبت و تعامل با خانواده و دوستان است. آن‌ها در زمان شب ترجیحشان اینست به جای رفتن در شبکه‌های اجتماعی و اتلاف زمان، با نزدیکان ارتباط برقرار کنند. روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند افرادی که زمان بیشتری را با دوستان و خانواده صرف می‌کنند، شادترند. زیرا با لذت بردن از این زمان‌ها، هورمون‌های شادی در بدنشان تولید می شود.

جمع‌بندی روز قبل از خواب

یکی از عادات افراد موفق در زمان شب، جمع‌بندی تلاش‌ها و کارهای روزانه است. این افراد بعد از یک روز پرتلاش تمامی کارهای انجام شده را جمع‌بندی می‌کنند. برای این گروه از افراد اهمیت زیادی دارد تا بدانند در طی روز چه کار مثبتی را انجام داده‌اند. جمع‌بندی کارها به افراد موفق انرژی مثبت هم می‌دهد. زیرا با فکر کردن به کارهایی که انجام داده‌اند، حس بهتری پیدا می‌کنند.

زود خوابیدن

بدون شک یکی از مهم‌ترین عادت های افراد موفق زود خوابیدن است. خوابیدن در زمان شب این مزیت را دارد که روز بعد انرژی بیشتری داشته باشید. یک خواب 7 -8 ساعته به مغز استراحت کافی می‌دهد. در نتیجه روز بعد پرانرژی‌تر کارتان را شروع می‌کنید.

برنامه ریزی برای فردا

یکی دیگر از عادت های افراد موفق برنامه ریزی برای فرداست. آن‌ها از قبل مشخص می‌کنند که فردا باید چکاری را انجام دهند. البته برای این کار نیازی به یادداشت کردن ندارند. بلکه برنامه و کارهایی را که باید انجام دهند، در ذهن خود دارند. منظور ما از برنامه ریزی افراد موفق این نیست که به طور جزئی برای ساعت به ساعت فردا برنامه مشخص کنند. بلکه برخی از کارهای مهم را در اولویت قرارداده و از شب قبل در مورد آن فکر می‌کنند.

یکی دیگر از عادت های افراد موفق برنامه ریزی برای فرداست

جدا شدن از تمامی اتفاقات گذشته

یکی دیگر از عادات افراد موفق جدا شدن از افکار منفی و اتفاقات گذشته است. این دقیقا همان کاریست که بسیاری از ما قادر به انجام آن نیستیم. وقتی به طور مداوم یک اتفاق در طی روز ذهنتان را به خود مشغول کند، طبیعی است که خواب از سرتان می‌پرد. به یکباره ساعت را نگاه می‌کنید که پاسی از شب را نشانتان می‌دهد. خب راهکار افراد موفق به شما می‌گوید به جای فکر کردن به اتفاقات گذشته، فقط به لذت خوابیدن و استراحت فکر کنید.

تصور آینده و رویاها قبل از خواب

یکی از عادات افرادی که همیشه موفقند، تصور کردن رویاهاست. آن‌ها قبل از خواب چند دقیقه‌ای را به این کار اختصاص می‌دهند. فکر کردن به رویاها حس خوبی را به شما می‌دهد. در عین حال باعث بی‌خوابی هم نمی‌شود. وقتی مدام رویا و آرزویتان را تجسم می‌کنید، گویی برای دستیابی به آن آماده‌تر هم می‌شوید.

یادداشت کردن دست‌یافته‌ها قبل از خوابیدن

یکی دیگر از عادت های افراد موفق یادداشت کردن یافته‌هایی است که در طی روز بدست آورده‌اند. می‌دانید این کار چه مزیتی دارد؟ در انتهای ماه می‌توانید بررسی کنید که در یک ماه اخیر به مهارت‌ها و اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده‌اید. همچنین این کار به شما حس اعتماد به نفس می‌بخشد.

کم‌خوری در زمان شب

افراد موفق برای اینکه راحت‌تر بخوابند شکمشان را از انواع و اقسام غذاها پر نمی‌کنند. بلکه کمی هم به چند ساعت بعدشان فکر می‌کنند. اغلب این افراد سعی می‌کنند شامشان را چند ساعت قبل از ساعت خواب میل کنند. در این صورت با بدنی سبک به خوابی آرامی می‌روند.

عادت های افرد موفق

کنار گذاشتن گوشی همراه

هنوز در این مورد از عادات افراد موفق اطمینان کامل نداریم. اما سرگذشت افرادی مثل بیل گیتس، مارک زاکربرگ و سایر افراد موفق می‌گوید برای در زمان شب و قبل از خوابیدن باید به طور کامل با دنیای گوشی همراه خداحافظی کنید. آنچه در تلفن همراه اتفاق می‌افتد، وابستگی می‌آورد. فکرتان را بیش از حد به خود مشغول می‌کند و در نهایت بی‌خواب می‌شوید. فردا هم با بدنی کسل روزتان را آغاز می‌کنید.

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

برچسب‌ها: , , , , , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست