مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

فرمول موفقیت چیست و چطور می‌توان قله‌هایش را فتح کرد؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

فرمول موفقیت چیست؟ چرا بعضی‌ها سریع و زود به موفقیت می‌رسند و برخی دیگر همیشه در حسرت باقی می‌مانند؟ مگر می‌شود راه و مسیر برای برخی هموارتر باشد؟ عدالت جهان هستی در چنین صورتی زیر سوال نمی‌رود؟ واقعیت این است که عوامل مختلفی در موفقیت در کسب و کار دخیل‌اند اما خبر خوش آن است که تقریبا همه به شکل و شیوه‌ای امکان رسیدن به موفقیت را دارند. اجازه بدهید که در این مقاله از فرمول موفقیت برایتان بگوییم. هدفمان این نیست که جادوگروار چیزهایی بگوییم و شما را به سمت موفقیت سوق بدهیم. هدف این است که الگوهایی که از افراد موفق به دست آورده‌ایم، برایتان مطرح کنیم و به شما نشان بدهیم که آنها از چه راهی به سمت رشد حرکت کرده‌اند. پس با سایت موفقیت خودساخته همراه باشید.

بیشتر بخوانید: کاری که هر روز می توانید برای رشد فردی تان انجام دهید

چشم‌اندازی از موفقیت برای خود شرح دهید

موفق‌ها عادت جالبی دارند. آنها همیشه به این فکر می‌کنند که تصویرشان در آینده‌ای روشن چگونه است. در واقع، خودشان را در مسیرهای جذاب زندگی متصور می‌شوند و برای همین است که امکان رشد هم برایشان مقدورتر می‌شود. چرا؟ چون زمانی که رسیدن به نقطه‌ای خاص را برای خود شدنی می‌بینید، این امکان که در راه رسیدن به آن قدم بردارید هم بیشتر قوت می‌گیرد. اما آدم‌های معمولی یا شکست‌خوردگان کسانی هستند که مدام گلایه دارند و چشم‌اندازی از روزهای روشن برای خود متصور نیستند. پس اگر دوست دارید که فرمول موفقیت را کشف کنید، باید بتوانید نگاهی به دوردست داشته باشید و خود را در آن نقطه شاد و کامیاب ببینید.

بیشتر بخوانید: فیلم انگیزشی هیچ چیزی غیر ممکن نیست (مارک زاکربرگ)

تعهد نسبت به اهداف را فراموش نکنید

موفقیت با متعهدبودن نسبت به اهداف به‌دست می‌آید. کسانی که طعم پیروزی را می‌چشند برای خود برنامه‌ای در راستای رسیدن به اهدافشان ترتیب می‌دهند و نسبت به اجرایش متعهد هستند. تعهد در موفقیت نقش چشم‌گیری دارد. با برنامه‌ریزی دقیق است که می‌توانید به هدفی در مقابل چشم‌هایتان برسید. برنامه‌ای که با تعهد و پشتکار پیگیری شود، حتی اگر در طول مسیر دچار انحرافاتی تحمیلی هم گردد، باز هم فواید و نتایج مثبت فراوانی برایتان به همراه خواهد داشت.

فرمول موفقیت چیست؟

از منطقه امنتان خارج شوید

حتما شما هم در این‌روزها درباره منطقه امن چیزهایی شنیده‌اید. منطقه امن همان فضایی است که در آن اسیر می‌شوید و هیچ مخاطره‌ای تهدیدتان نمی‌کند. شاید بگویید که این خوب است. اما نیست. زمانی که خطی صاف را دنبال می‌کنید و خود را اصلا و ابدا به چالش نمی‌کشید، هیچ فرصت تازه‌ای برای رشد هم نصیبتان نمی‌شود. بنابراین، اگر قصد دارید که فرمول موفقیت را تاحدی برای خود بنویسید، نیاز به تجربه‌های تازه دارید. باید از منطقه امن خارج شوید و ببینید که اوضاع از چه قرار است. دنیاهای تازه پیرامونتان چگونه‌اند و رشد را در آغوش بکشید. هیچ صیادی در مرداب حقیری که راکد است، مرواریدی صید نمی‌کند. برای موفقیت باید دل به دریاها زد. این‌طور نیست؟

بیشتر بخوانید: انتقاد پذیری چه معنایی دارد و آیا به دردمان می‌خورد؟

مولد باشید و به پویایی فکر کنید

آدم‌های کامیابی که به دستاوردهای مهم می‌رسند، در تلاش و تکاپو برای رشد هستند. آنها هیچ‌گاه راضی نمی‌شوند و همیشه دست به تولید می‌زنند. منظور چیست؟ یعنی همیشه دوست دارند به‌جای اینکه دست روی دست بگذارند و منتظر فرصت‌هایی از آسمان باشند، خودشان اقدام کنند و فرصت‌هایی تازه به‌وجود بیاورند. مولدبودن از ویژگی‌های مهم آدم‌های موفق است. اگر می‌خواهید در زندگی به جایی برسید، لازم است که تلاش‌گر باشید و خودتان مدام برای خود فرصت‌های جدید خلق کنید.

شور و اشتیاق داشته باشید

انگیزه و اشتیاق برای انجام هر کاری باعث می‌شود که روحیه و شادی پیدا کنیم. گاهی‌اوقات زندگی بی‌رحم است و ما را در جاده‌هایی قرار می‌دهد که چندان به آن علاقه‌ای نداریم اما باید یاد بگیریم که حتی در این مواقع هم برای خود انگیزه‌ای در جهت حرکت به سوی جلو پیدا کنیم. انگیزه، شور و اشتیاق را باید خودمان به‌وجود بیاوریم. در هر کاری ابعادی وجود دارد که می‌توانیم با تکیه بر آنها اشتیاق و علاقه پیدا کنیم. فقط باید به فکر باشیم و کمی تلاش کنیم. قبول دارید؟

چرا بعضی‌ها سریع و زود به موفقیت می‌رسند

در آخر

فرمول موفقیت در هیچ کتابی نوشته نشده است. هیچ‌کس هم دقیقا نمی‌تواند بگوید که با چه روشی می‌توان به شادکامی رسید. اما واقعیت این است که با الگوبرداری از دست کسانی که موفقیت را تجربه کرده‌اند، خط‌وخطوط مسیر برایمان مشخص‌تر می‌شود. موفق‌ها بال ندارند یا از آسمان‌ها به زمین نیامده‌اند.

آنها تلاش کرده‌اند، تعهد و پشتکار به خرج داده‌اند و با میل مدام به رشد زندگی‌شان را بهتر از دیگران ساخته‌اند. یادتان نرود که هیچ رشدی اتفاقی صورت نمی‌گیرد. اگر کسی را می‌بینید که به دستاوردهایی مهم در زندگی رسیده، نتیجه تلاش و اراده قوی خود در حل مشکلات و استفاده از فرصت‌ها را دریافت می‌کند. پس غبطه نخورید و به جای حسد، شما هم تلاش کنید. البته قبول داریم که محیط و سختی‌های ناعادلانه‌ای که گاهی تحمیل می‌کند، بسیار انرژی‌زُدا هستند و زندگی را سخت و تلخ می‌کنند.

اما چاره چیست؟ گاهی جز تلاش راه دیگری پیش رویمان نیست. ضمن اینکه حتی در محیط‌های سیاهی که رنگ‌وبویی از عدالت هم ندیده‌اند، باز تلاش بهتر از دست روی دست‌گذاشتن خواهد بود. کوشش بیهوده هم از خفتگی بهتر است. نیست؟

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست