موفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

معرفی بهترین کتاب های انگیزشی برای دستیابی به موفقیت

اشتراک گذاری این مطالب در:

مطالعه و افزایش آگاهی بهترین راه برای بهبود شخصیت است. افرادی که اطلاعات بیشتری را در مغز خود ذخیره می‌کنند، در سخت‌ترین شرایط بهتر عمل می‌کنند. از سوی دیگر افزایش اطلاعات در ذهن، باعث باز شدن افق دید می‌شود. ذهن انسان پیچ و خم زیادی دارد که اگر آن را ساکن و بلااستفاده بگذارید، پیر و ناتوان می‌شود. اگر می‌خواهید به فردی موفق تبدیل شوید، قبل از هر چیز به سراغ  خواندن کتاب بروید. بهترین کتاب های انگیزشی گزینه بهتری هستند. در ادامه به معرفی چندین کتاب موفقیت در کسب و کار و زندگی می‌پردازیم.

کتاب کلبه (The Shack)

یکی از بهترین کتاب های روانشناسی انگیزشی کلبه نوشته ویلیام پل یانگ است. این کتاب انگیزشی و تاثیرگذار شما را به آن سوی مرزهای سنتی برای درک خدا می‌کشاند. کتاب به نوعی موضوع معنویات را به میان می‌کشد. کتاب کلبه از سرگذشت مردی صحبت می‌کند که بعد کشته شدن دخترش به مدت یک هفته در کلبه مورد علاقه دختر زندگی می‌کند. او در این مدت به تعالی روحی می‌رسد.

خواندن این کتاب انگیزشی را به کسانی که به بن بست و ناامیدی رسیده‌اند، توصیه می‌کنیم.

زندگی پای (Life of Pi)

یکی دیگر از بهترین کتاب های انگیزشی «زندگی پای» نوشته یان مارتل است. این کتاب به صورت نمادین زندگی شخصیتی را به قلم می‌آورد که با چالش‌های زیادی روبرو می‌شود. در این کتاب اعتقادات، ترس‌ها، تردیدها و تلاش‌های شخصیت‌ داستان به خوبی مشهود است. کتاب داستان یک پسر هندی به نام پای است. او به همراه خانواده‌اش قصد سفر به کانادا را دارند که کشتی دچار حادثه می‌شود. سپس در کشتی با یک اورانگوتان، گورخر، ببر بنگال و کفتار با یک قایق نجات پیدا می‌کند.

این کتاب انگیزشی سمبلیک را به کسانی توصیه می‌کنیم که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

کتاب وحشی (Wild)

یکی دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت، کتاب شرل استرید به نام وحشی است. این کتاب را به کسانی که راه زندگی‌شان را گم کرده‌اند، توصیه می‌کنیم. کتاب وحشی به جاده پر پیچ و خم زندگی اشاره دارد. اگر فکر می‌کنید به بن‌بست زندگی رسیده‌اید که رهایی از آن ممکن نیست، شاید به یک تلنگر نیاز دارید. کتاب شرل استرید همان تلنگر برای شماست.

یکی دیگر از بهترین کتاب های انگیزشی «زندگی پای» نوشته یان مارتل است.

کتاب دور دنیا در 80 روز (Around the World in Eighty Days)

یکی دیگر از بهترین کتاب های انگیزشی «دور دنیا در هشتاد روز» است. این کتاب نوشته ژول ورن به عنوان یکی از کتاب‌های ماجراجویانه محسوب می‌شود. سبک نوشتاری کتاب به گونه‌ای که غیرممکن‌ها را در ذهن خواننده به ممکن تبدیل می‌کند. کتاب رمان دور دنیا در 80 روز به بررسی شخصیت‌هایی می‌پردازد که رویاهای خود را به عرصه ظهور می‌رسانند.

مردی به نام فیلئاس فوک بخاطر یک شرط‌بندی به همراه خدمتکارش به سفری طولانی و ماجراجویانه در دور دنیا می‌رود. در این سفر او با حوادث خطرناکی مواجعه می‌شود. با این وجود قادر است دنیا را در 80 روز سفر کند.

فکر کنید و ثروتمند شوید (Think and Grow Rich)

از جمله بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت می‌توان به کتاب «فکر کنید و ثروتمند شوید» اشاره کنیم. این کتاب برای علاقمندان در حوزه امور مالی نوشته شده است. مخاطب با خواندن این کتاب می‌تواند با تکنیک‌های درست برای دستیابی به موفقیت شغلی و ثروت بیشتر آشنا شود.

فکر کنید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل است که کتاب را بررسی زندگی صدها فرد موفق به رشته تحریر درآورده است. اگر فکر می‌کنید به یک موتور محرکه برای دستیابی به موفقیت نیاز دارید، این کتاب انگیزشی را فراموش نکنید.

انسان در جستجوی معنا نوشته ویکتور فرانکل

کتاب انسان در جستجوی معنا یکی دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت در دنیا محسوب می‌شود. نویسنده این کتاب ویکتور فرانکل سعی دارد تجارب خود را در مورد زندگی در اردوگاه‌های نازی به رشته تحریر درآورد. آنچه باعث شد تا فرانکل از این اردوگاه جان سالم به در برد، رویاروی با رنج‌های زندگی است. او با نوشتن این کتاب به دوست‌داران کتاب می‌آموزد که توانایی برای روبرو شدن با سختی‌ها می‌تواند ما را برای رسیدن به اهداف و رویاهایمان آماده کند.

تختخوابت را مرتب کن

یکی دیگر از بهترین کتاب های انگیزشی و موفقیت «تختخوابت را مرتب کن» است. این کتاب نوشته ویلیام مک ریون شامل سخنان نویسنده است. او سعی کرده است تا تجربیات خود در دوران خدمت (تکاور دریایی) را به رشته تحریر درآورد. تمامی محتوای کتاب به قدرت نویسنده برای رویارویی با چالش‌های مختلف زندگی اشاره دارد. 10 اصل اساسی در این کتاب به سبک جدید زندگی و افزایش انگیزه برای روبرو شدن با مشکلات می‌پردازد.

یکی از بهترین کتاب های روانشناسی انگیزشی کلبه نوشته ویلیام پل یانگ است

کتاب «تو کله‌خر هستی، برو پیش، پولدار می‌شوی»

این کتاب نوشته جین سینسرو به عنوان یکی از بهترین کتاب های روانشناسی انگیزشی محسوب می‌شود. کتاب تو کله خر هستی برای خوانندگانی مناسب است که به برنامه‌ریزی در زندگی علاقه زیادی دارند. نویسنده سعی دارد در این کتاب تمرین‌های ساده‌ای را برای تغییر عادات، نگرش‌ها و سبک رفتاری به خواننده نشان دهد.

شما با خواندن این کتاب برای طی کردن مسیر موفقیت انگیزه پیدا می‌کنید. الگوهای فکری و رفتاری افراد موفق در این کتاب به خوبی قابل درک است. اگر بخواهید سبک زندگی ‌تان را تغییر دهید، خواندن تو کله‌خر نیستی خالی از لطف نیست.

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

برچسب‌ها: , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست