مقالهموفقیت در روابطوبلاگ

مزیت دوست خوب در زندگی را دریابید که دوستان زندگی را باصفاتر می کنند

اشتراک گذاری این مطالب در:

ارزش دوست در زندگی بسیار زیاد است. مزیت دوست خوب داشتن را نمی‌توان دست‌کم گرفت. دوستان زندگی را صفا می‌بخشند. چون آنها کسانی هستند که خودتان انتخاب‌شان می‌کنید و با آنها به دلیلی احساس راحتی و صمیمیت دارید. دلایل مختلفی می‌توانند موجبات نزدیکی شما و فردی دیگر را برای دوست شدن فراهم کنند.
مزیت دوست خوب بسیار زیاد است. داشتن دوست خوب می‌تواند شما را از نظر روحی قوی‌تر و شاداب‌تر کند. زمان‌هایی را به خاطر بیاورید که در یک جمع دوستانه قرار دارید؛‌ دقت کرده‌اید که چقدر شادابید و چقدر به خود واقعی‌تان نزدیک‌تر هستید. همه ما نیاز داریم که حلقه‌ای از دوستان صمیمی برای خود داشته باشیم یا دست‌کم، یک دوست صمیمی برای خود در زندگی پیدا کنیم.
اما اجازه بدهید که برایتان از مزیت دوست خوب در این مقاله بگوییم. دوست آن هم از نوع قدیمی یکی از نعمت‌های بزرگ زندگی است. با ما همراه باشید.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • داشتن دوست خوب و مزایای آن را دریابید
  • تاثیر دوست خوب در زندگی چیست؟
  • مزیت داشتن دوست قدیمی در زندگی چیست؟

داشتن دوست خوب و مزایای آن را دریابید

بزرگ‌ترین مزیت دوست خوب این است که از استرس‌ها به دور خواهید شد. چرا؟ به خاطر اینکه وجود کسی در زندگی که بتوان با او درباره افکار و دل‌نگرانی‌ها صحبت کرد به شما امنیت خاطر می‌دهد و باعث می‌شود تا انرژی‌های منفی موجود در قلب‌تان تخلیه شود.
داشتن دوست خوب به شما کمک می‌کند تا زمانی که دلتان گرفته یا چیزی فکرتان را مشغول کرده است، کسی را داشته باشید که بدون قضاوت‌کردن شما و استفاده از اطلاعات‌تان در آینده به عنوان نقطه‌ضعف در کنارتان قرار بگیرد و آرامتان ‌‌کند.
یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای داشتن دوست قدیمی و خوب در زندگی این است که اعتماد به نفستان را بالا می‌برد. زمانی که فردی در میان حلقه‌ای از دوستان قرار دارد یا دوستی صمیمی در زندگی‌اش هست، احساس امنیت می‌کند.
این حس امنیت به خاطر آن است که فکر می‌کند ویژگی‌های دوست‌داشتنی و مطلوبی در او وجود داشته که باعث شده، افرادی دیگر به عنوان دوست او را دوست داشته باشند و روابط‌شان را با او ادامه بدهند. این امنیت و حس مطلوب می‌تواند اعتماد به نفس افراد را بالا ببرد.

مزیت دوست خوب / داشتن دوست خوب / داشتن دوست قدیمی / تاثیر دوست خوب در زندگی

تاثیر دوست خوب در زندگی چیست؟

تاثیر دوست خوب در زندگی بسیار زیاد است. اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، باید این‌طور درباره دوستی اظهارنظر کنیم: دوست خوب، هدیه‌ای است که شما به خودتان در زندگی می‌دهید. با داشتن دوست قدیمی دیگر احساس انزوا نخواهید کرد.
منزوی بودن بخش مهمی از انرژی‌تان را از بین می‌برد. زمانی که تنها و منزوی هستید و کسی در دور و اطرافتان با شما در ارتباط قرار ندارد، تمام افکار و احساسات‌تان را در صندوق‌خانه مغزتان حبس می‌کنید. این باعث می‌شود تا انرژی‌های منفی بسیار زیادی در زندگی‌تان تلنبار شود.
اما دوست خوب شما را از شر این احساسات و افکار خلاص می‌کند و در ضمن باعث می‌شود که با درددل کردن‌ها و تفریحاتی که با هم دارید، لحظه‌هایتان شادتر و خوش‌تر شود. مسافرت رفتن با دوستان یا گردش‌کردن از طعم و حس و حال بسیار خوبی برخوردار است. اینها می‌تواند زندگی‌تان را شادتر و بهره‌ورتر کند.
یکی از مزایای مهم دوست خوب در زندگی، این است که به شما و حرف‌هایتان توجه دارد. همه آدم‌های دنیا دوست دارند که دیده و شنیده شوند. دوست خوب کسی است که به شما گوش می‌دهد. داشتن کسی که به شما گوش بدهد و به شما توجه داشته باشد و متقابلا چنین رفتاری از سوی شما درباره او وجود داشته باشد، آرامش و شادی زیادی به همراه خواهد داشت.
به طور کلی هم وجود کسی که برایتان نگران باشد و شادی و سلامتی‌تان برایش اهمیت داشته باشد، حس بسیار خوشایندی است. دوستان واقعی همین احساسات را نسبت به هم دارند و زندگی را شیرین‌تر می‌کنند.

مزیت داشتن دوست قدیمی در زندگی چیست؟

دوست قدیمی قابل اعتماد است. یعنی می‌توانید پیش او صمیمانه رفتار کنید و هیچ ماسک و ادایی نداشته باشید. این حس و حال بسیار خوبی به شما می‌دهد. چه چیزی بهتر از اینکه کسی را در دنیا داشته باشید که در حضورش، نگران قضاوت‌شدن نباشید و راحت از افکارتان بگویید و احساسات‌تان را در مقابلش بروز بدهید.
داشتن دوست قدیمی در بسیاری از موقعیت‌های زندگی به کمکتان می‌آید. مثلا زمانی که دچار بحران‌های روحی، جسمی یا مالی می‌شوید، دوست قدیمی و صمیمی‌تان شما را تنها نمی‌گذارد. این مزیتی بزرگ است که نباید دست‌کم گرفته شود.
دوست قدیمی یا دوست صمیمی کسی است که به شما کمک می‌کند تا خودتان را بهتر بشناسید. زمانی که تنها هستید، درباره روحیات‌تان کمتر می‌دانید. شاید فکر کنید که تنهایی هم خوب است اما تنهایی، جاده‌ای طی‌نشده است. به عبارت دقیق‌تر، تا زمانی که تنهایید و به روابط دوستانه با دیگران وارد نمی‌شوید.
احتمالا به پیچ‌وخم‌های روحی و واکنش‌هایتان در مواجهه با دیگران هم تسلطی ندارید. اما ارتباط باعث می‌شود تا واکنش‌های تازه‌ای داشته باشید و روحیات‌تان متفاوت‌تر از زمان تنهایی پیچ و خم داشته باشند. پس دوستی با دیگران باعث می‌شود تا خودتان را هم بهتر بشناسید.

داشتن دوست خوب و مزایای آن را دریابید

در آخر

داشتن دوست خوب غنیمت است. شما می‌توانید از حصار محدودیت‌هایی که گاهی روابط خانوادگی به شما تحمیل می‌کنند در کنار دوستان رهایی پیدا کنید. یعنی چون دوستان انتخاب خودتان هستند، اصلا نیازی نیست که بعضی از مراعات‌هایی را که در هم‌‌نشینی با خانواده ملزم به رعایتشان هستید در کنار دوست هم تجربه کنید.
در کنار دوستانی که از نظر سلیقه و سبک زندگی با شما هماهنگ هستند، اوقات بسیار خوبی را سپری خواهید کرد. سعی کنید که دوستانتان را برای خود حفظ کنید. داشتن دوست قدیمی نعمت است. قدیمی‌شدن روابط دوستانه یعنی شما توانسته‌اید موفقیتی بسیار بزرگ در زندگی‌تان به دست آورید و آن چیزی نیست جز حفظ رابطه‌ای ارزشمند با شخصی دیگر.
دوستان قدیمی مانند گنج هستند. یادتان باشد که هیچ‌کس در تفاهم صددرصد با شما نیست. پس اگر در سنین نوجوانی و جوانی هستید و هنوز ارزش دوست‌ را نمی‌دانید، این موضوع را آویزه گوشتان کنید و یادتان باشد که دوست یعنی تجربه حسی خوب که با کمی تساهل و تسامح به دست می‌آید. عمر دوستی‌هایتان را زیاد کنید و سرمایه‌های زندگی‌تان را که همان دوستان عزیزتان هستند در بانک دلتان نگهدارید.

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

2 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست