فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

کامل بودن یه دروغه

اشتراک گذاری این مطالب در:

تکامل و رشد ما آدمها در پیشرفت‌مان حرف اصلی را می‌زند. وقتی کسی به گذشته نگاه می کند، در مقایسه با زمان گذشته باید تغییرات مثبتی در او ایجاد شده باشد. به این تغییرات مثبت رشد و تکامل می‌گویند. اما گاهی معنای رشد با «کامل بودن» در هم می‌رود. درست همین‌جاست که افراد به دام کمال‌گرایی یا Perfectionism گرفتار می‌شود. اگر چه رشد و تکامل برای هر فردی ضرورت دارد. اما نباید آن را با کامل بودن اشتباه بگیرید.
بسیاری از ما به اشتباه فکر می‌کنیم باید در یک کار کامل شویم تا به موفقیت برسیم. همین بهانه‌ای می شود تا به بسیاری از آرزوهای خود نرسیم. در واقع وقتی به این فکر می‌کنیم برای تلاش کردن باید همه‌ی شرایط به طور کامل مهیا شود، بهانه به اندازه‌ی کافی جور می‌شود تا تلاش نکنیم.

کامل بودن تنها یک بهانه است

بسیاری از افراد در سخت‌ترین شرایط زندگی توانسته‌اند به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنند. برای مثال افرادی که از فقر و تنگدستی شروع کرده‌اند. اما بعدها به افراد موفق و ثروتمند تبدیل شده‌اند. نیاز نیست که حتماً نمونه‌های این افراد را به طور تک تک نام ببریم. اما حتماً کسانی را می‌شناسید که با سختی‌های زیادی روبه‌رو بوده‌اند. اما سرانجام به همه چیز غلبه کرده و به آرزوهای خود رسیده‌اند.
آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که این افراد چطور موفق شده‌اند؟ آیا از ابتدا همه چیز برای آن‌ها فراهم بوده است؟ بدون شک نه. در واقع آن‌ها از موانع و مشکلات زیادی عبور می‌کنند تا به موفقیت می‌رسند. اما چیزی که در آن‌ها به طور منحصر به فرد وجود دارد، کنار گذاشتن بهانه است. برای بسیاری از ما نبودن امکانات و شرایط بهانه‌ی خوبیست تا برای آمال‌ها و آرزوهای خود نجنگیم.

کامل بودن دروغه

شرایط هیچ وقت کامل نمی‌شود

یک اصل مهم برای موفقیت همه‌ی ما وجود دارد و آن کامل نشدن شرایط است. اگر منتظرید تا همه چیز بر وفق مرادتان پیش برود و سپس تلاش را شروع کنید، سخت در اشتباهید. زیرا این لحظه اتفاق نمی‌افتد. در عوض در همه‌ی ما آدم‌ها چیزی به نام «انگیزه» وجود دارد که به طور رایگان در همه قرار داده شده است.
انگیزه بهترین راه حل برای مقابله با بهانه‌تراشی هاست. کامل بودن یا نبودن با وجود انگیزه اهمیتی ندارد. بلکه آنچه که اهمیت دارد، میل به پیشرفت و دستیابی به هدف است. اگر در فردی انگیزه‌ی کافی برای رسیدن به هدف باشد، حتی اگر شرایط دستیابی به این هدف صفر باشد، می‌تواند به آن برسد.

یک مثال ساده برای داشتن انگیزه

وقتی گرسنه و اما عاشق یک پیتزا مخصوص هستید، در کل شهر به دنبال یک فست فود می‌گردید تا پیتزای مورد علاقه‌ی خود را پیدا کنید. حتی با وجودی که خسته و گرسنه‌اید اما باز توان و انرژی دنبال کردن پیتزا مخصوص (هدف) را دارید. برای شما خستگی، گرسنگی، پیدا نکردن فست فود، دوری راه و …. بهانه‌های خوبی نیستند. چرا چون انگیزه کافی برای دستیابی به هدف در شما وجود دارد. زندگی هم همین است. وقتی برای دستیابی به هدف باانگیزه باشید، کامل بودن یا نبودن شرایط مفهوم خود را از دست می‌دهد.

ادامه این مطلب را در ویدئوی انگیزشی «کامل بودن دروغه» مشاهده کنید.

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

2 دیدگاه. Leave new

  • عالی مثل همیشه
    من همیشه مطالبتون رو دنبال میکنم و امیدوارم باهمین قدرتی که به ما میدیدن حرکت کنین و مطالب عالی تری منتشر کنین
    clangin and bangin 😉

    پاسخ

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست