انگیزشیمقالهوبلاگ

بهترین فیلمهای انگیزشی دنیا

اشتراک گذاری این مطالب در:

داشتن انگیزه به انسان کمک خیلی زیادی می کند تا تسلیم نشود. در این مقاله با بهترین فیلمهای انگیزشی دنیا آشنا می شویم. فیلم هایی که قطعا باعث می شوند حس و حال شما بعد از دیدن فیلم، اصلا به قبل آن شباهتی نداشته باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که این فیلم ها به ترتیبِ خوب بودن مرتب نشده اند. یعنی فیلم هایی که بالاتر نوشته شده اند، لزوما از فیلم های پایین تر بهتر نیستند.

در جستجوی خوشبختی  | The Pursuit of Happyness

این فیلم بر اساس زندگی شخصی به نام کریس گاردنر است که وقایع آن در سال 1981 اتفاق می افتد. کریس یک خرده فروش اسکنر پزشکی است. او به همراه پسر و همسرش در یک منزل کوچک سکونت دارند و اوضاع مالی شان به شدت ضعیف است. ویل اسمیت، بازیگر سرشناس هالییودی، در نقش کریس گاردنر و پسر ویل اسمیت، جیدن اسمیت، در نقش پسر کریس گاردنر بازی می کنند. این دو در نقش خود فرو رفته اند و به خوبی کارشان را انجام می دهند!

در جستجوی خوشبختی قطعا یکی از بهترین فیلمهای انگیزشی دنیا می باشد که به مخاطب خود، جنگیدن در برابر مشکلات طاقت فرسای زندگی را می آموزد. تسلیم نشدن و کم نیاوردن!

همسر کریس نمی تواند زندگی سخت و بی پولی را تحمل کند و او را ترک می کند. حتی صاحبخانه ی کریس هم به خاطر عدم پرداخت اجاره، او را از خانه بیرون می کند. کریس و پسرش آواره ی خیابان ها می شوند. آقای گاردنر که که زندگی پسرش برایش اهمیت بسیار ویژه ای دارد و می خواهد پدر خوبی برای او باشد، با سختی های زیادی مواجه می شود. حتی یک شب مجبور می شوند در توالت عمومی مترو بخوابند! اما این چیز ها مانع کریس نمی شود. چون او توقف ناپذیر است!

در قسمتی از فیلم، کریس گاردنر در دیالوگی ماندگار به پسرش می گوید: “پسرم! هیچوقت به کسی اجازه نده بهت بگه که نمیتونی کاری رو انجام بدی!”

رستگاری در شاوشنک  | The Shawshank Redemption

در دومین فیلم از بهترین فیلمهای انگیزشی دنیا ، می رسیم به یک فیلم خوب در ستایش امید. نقش اول فیلم، اندی دوفرین (با بازی تیم رابینز)، در طول فیلم هرگز امیدش را از دست نمی دهد و امید را بهترینِ امور می خواند. فیلم رستگاری در شاوشنک، با امتیاز 9.3، بهترین فیلم تاریخ سینما انتخاب شده است! این فیلم در سال 1994 نامزد هفت جایزه اسکار شده که البته موفق به دریافت هیچکدام از این جوایز نشد.

اندی دورفین، به جرم قتل همسر و معشوقه اش به زندان می افتد. او که می داند این جرم را مرتکب نشده، بار ها این موضوع را بیان می کند. اما در دادگاه نمی تواند حرفش را اثبات کند و به حبس ابد محکوم می شود.

عده ای این فیلم را رهایی از شاوشنک نامیده اند که اسم درستی نیست. زیرا در فیلم، زمانی که اندی دوفرین به زندان می افتد، کم کم و در طول چند سال به این باور می رسد که همسرش را خودش کشته. اما بعدا معلوم می شود که قاتل شخص دیگری است. در نتیجه اندی خودش را می بخشد و به نوعی به رستگاری (Redemption) می رسد.

فارست گامپ  | Forrest Gump

بازی دیدنی تام هنکس در کنار ژانر کمدی-درام، این فیلم را واقعا دیدنی کرده است و ما را مجاب کرد که حتما در لیست بهترین فیلمهای انگیزشی دنیا ، فارست گامپ را هم نام ببریم. این فیلم نامزد 13 جایزه اسکار در سال 1994 شد که توانست 6 جایزه را برنده شود. جک ما، موسس علی بابا،در طی مصاحبه ای این فیلم را توصیه کرده بود.

فارست ضریب هوشی پایین دارد و در دنیا فقط مادرش را دارد. مادر فارست برای موفقیت پسرش هرکاری که لازم باشد می کند. زمانی که فارست کودک است، برای راه رفتن نیازمند به بستن اسکلت فلزی به پایش است. در یک سکانس، زمانی که او می خواهد از دست بچه هایی که او را مسخره می کنند فرار کند، استعدادش در دویدن پدیدار می شود و آن اسکلت فلزی در هم می شکند. همین استعداد باعث می شود فارست در راگبی بدرخشد. البته فارست در راگبی نمی ماند و ماجراجویی اش را ادامه می دهد. او حتی در جنگ ویتنام هم شرکت می کند و در آنجا دوستی به نام بوبا پیدا می کند. این دوستی زمینه ساز یکی از موفقیت های بزرگ فارست در آینده می شود.

این فیلم به ما می آموزد که موفقیت ربطی به ضریب هوشی ندارد و کسانی مثل فارست با ضریب هوشی 75 هم می توانند به موفقیت های بزرگی برسند.

راکی  | Rockey

چطور می شود فهرستی از بهترین فیلمهای انگیزشی دنیا بنویسیم و نام راکی در آن به چشم نخورد! سیلوستر استالونه با نوشتن داستان این فیلم و بازی به عنوان نقش اول (راکی)، خودش را به دنیای هالیوود معرفی کرد. این فیلم چهارمین فیلم تاثیر گذار تاریخ سینما شناخته شده است. استالونه بعد از دیدن یک مسابقه از محمدعلی کلی ایده ساخت این فیلم به ذهنش می رسد و در عرض 3 روز، فیلمنامه ی این اثر را می نویسد. پس از آن به سراغ کارگردانان مختلفی می رود تا فیلم نامه اش را به آنان نشان دهد. او حتی برای کارگردانان شرط هم می گذارد و می گوید به شرطی حاضر است فیلم نامه اش را به آنان بدهد که خودش در نقش راکی بازی کند.

راکی داستان یک بوکسور است که آرزو های بزرگ دارد ولی هنوز به آن ها نرسیده. او در مسابقه ای، در برابر قهرمان سنگین وزن جهان، آپولو کرید، قرار می گیرد. راکی می تواند مسابقه را تا راند آخر ادامه دهد ولی در انتها مسابقه را می بازد.

راکی، نمونه ی بارز مثال “خواستن توانستن است” می باشد و به مخاطب خود می گوید که هر شکستی به منزله ی باخت نیست. گاهی یک شکست می تواند شما را نزد مردم زیادی محبوب کند. مانند راکی که با شکست خوردن در برابر آپولو کرید، به محبوبیت زیادی دست یافت. حتی بعدا خود آپولو کرید هم یکی از دوستان صمیمی راکی می شود. این دو دوست کمک زیادی به یکدیگر در مسابقات بوکس می کنند.

کلام آخر بهترین فیلمهای انگیزشی دنیا

انگیزه به انسان کمک می کند تا تلاشش را ادامه دهد. انگیزه می تواند پایه ی خیلی از موفقیت ها باشد. اما فکر نکنید با نداشتن انگیزه موفق نمی شوید. فکر نکنید که اول باید انگیزه داشته باشید و بعد شروع کنید. گاهی، اول باید شروع کنید تا بعد انگیزه پیدا کنید.

مقالات پیشنهاد شده

4 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست