فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

یک شبه پولدار شو

اشتراک گذاری این مطالب در:

یک شبه پولدار شدن فقط در حد یک شعار یا حرف نمادین است. اما آیا این شعار می‌تواند به واقعیت تبدیل شود؟ شما چه نظری در مورد عبارت‌های «پس انداز»، «سرمایه گذاری»، «کسب سود»، «درآمد» و … دارید؟
متاسفانه شرایط اقتصادی در سال‌های گذشته در ایران خوب نبوده است. تورم و افزایش هزینه‌ها مهم‌ترین مشکلی است که این روزها همه با آن دست و پنجه نرم می‌کند. تورم از جمله شرایطی است که بازار دلالی و خرید و فروش را رونق می‌دهد. کاسبانی که در گذشته چیزی را با قیمت کم خریداری کرده‌اند، به یکباره آن را با چند برابر قیمت می فروشند.
این یک شبه پولدار شو شاید برای چنین افرادی کاربرد داشته باشد. اما برای اغلب کسانی که حقوق یکسانی دارند و در گیر و دار خرید و فروش نیستند، نمی‌تواند به حقیقت بپیوندد.
وقتی در شرایط رکود قرار داریم و بازار خرید و فروش تقریباً راکد است، بیشترین قشری که آسیب می‌بیند، دلالان و بازاریان هستند. در چنین شرایطی همه به این فکر می‌کنند هر دارند بفروشند تا پولی بدست آورند. سپس این پول را در بانک قرار دهند و سود بگیرند.
وقتی تورم می‌شود، همه به این موضوع فکر می‌کنند که فقط پول‌های خود را از بانک بکشند. با آن خرید کنند. پول در شرایط رکود ارزش پیدا می‌کند. اما در شرایط تورم به بدترین حالت، بی ارزش می‌شود.

چطور یک شبه پولدار شویم؟

اگر قرار باشد همه به خرید و فروش بپردازند، آیا چرخ اقتصاد آنطور که باید پیش می‌رود؟ وقتی قرار است یک کالا از دست یک نفر به نفر بعدی برسد، آیا ارزشی در آن ایجاد می‌شود؟ مسلم است که خرید و فروش خیلی در سطح کلان خیلی هم مقرون به صرفه نیست. زیرا اقتصاد یک کشور به شدت آسیب می‌بیند.
از سوی دیگر واسطه‌گری و دلالی رشد می‌کند. مردم برای خریدن مایحتاجشان مجبورند کالاها را از دست واسطه‌ها با قیمت بالا خریداری کنند. همچنین هیچ رشد و رونقی در اقتصاد کشور رخ نمی‌دهد. در اقتصادی که مردمش به کار تولید کالا و خدمات مشغول نباشند، رشدی هم اتفاق نمی‌افتد. لاجرم همه چیز به واردات وابسته می‌شود.
البته این بحث بسیار گسترده است که از حوزه توضیح و شرح ما خارج می‌شود.

چطور یک شبه پولدار شویم؟

تلاش‌تان را زیاد کنید؟

وقتی کشور در شرایط بحرانی قرار دارد، به این معناست که همه چنین شرایطی را تجربه می‌کنند. یکی از دلایل تمایل ما برای خرید ماشین، خانه لوکس و …. رقابت با دیگران است. در بازاری که رقیبان هم باید با سختی زیادی به هدفشان برسند، نباید زیاد به خودتان فشار وارد کنید.
با این وجود برخی هم در برابر شرایط سخت زود تسلیم می‌شوند. اما شما برای اینکه راه ثروتمندشدن را طی کنید، نباید در هیچ شرایطی تسلیم شوید. دست از تلاش کردن برندارید و ناامید نشوید. زیرا همانطور که گفتیم شرایط برای همه سخت شده است.

اگر فکر می‌کنید برای ثروتمند شدن آمادگی لازم را ندارید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موانع رسیدن به موفقیت را بیاموزید

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست