صفحه اصلی

مثل عقاب زندگی کن

اشتراک گذاری این مطالب در:

عقاب پرنده‌ای با قدرت پیش‌بینی بالاست. این پرنده می‌داند شکارش قرار است چطور رفتار کند، پس در کمین می‌نشیند تا بتواند به راحتی آن را در لحظه موعود شکار کند. از سوی دیگر عقاب به عنوان پرنده‌ای آینده نگر هم شناخته می شود. اگر می‌خواهید در کسب و کارتان فرد موفقی باشید، داشتن ویژگی‌های عقاب می‌تواند مؤثر باشد.

بلندنظر باشید

وقتی گفته می شود کسی بلندنظر است، یعنی به دنبال برطرف کردن مشکلات و عیب‌هایش است. بلندنظری با داشتن اراده قوی ارتباط نزدیکی دارد. عقاب پرنده‌ای است که به خاطر داشتن همت و اراده زیاد در بین سایر حیوانات شهرت دارد. هیچ کس بدون عیب و ایراد نیست. اما توانایی و اراده برای برطرف کردن ایرادات اهمیت دارد.

پیش‌بینی آینده

یکی دیگر از ویژگی های مهم از زندگی عقاب قدرت پیش‌بینی است. این پرنده به دلیل اینکه در ارتفاعات بالا قرار دارد، می تواند ببینید شکار بر روی زمین چه حرکاتی انجام می دهد و به طور کامل آن را پیش بینی کند. در واقع این نگاه از بالا به کمک عقاب می‌آید. اگر فردی بخواهد در زندگی موفق شود، به چنین نگاهی نیاز دارد.

یکی از ویژگی های دیگر عقاب، کوچک شمرده هدف است. وقتی این پرنده از ارتفاع بالا به زمین نگاه می کند، شکار برایش آنقدر کوچک و ریز می‌شود که قدرت گرفتن آن در ذهن تجسم می‌کند. اگر بخواهید فرد موفقی شوید باید آرزوها را محال و نشدنی نپندارید. فکر کردن به اینکه روزی به همه چیز می‌رسید به شما کمک می‌کند سریع‌تر به آرزوهایتان دست پیدا کنید.

عقاب پرنده‌ای با قدرت پیش‌بینی بالاست

تیز بین بودن عقاب

یکی دیگر از ویژگی‌های پرنده ای مثل عقاب داشتن نگاه تیزبین و سرعت العمل بالاست. برای موفقیت باید نگاه تیزبین و دقیق داشته باشید. از جزئیات مسیر رسیدن به هدف غافل نشوید. هر عاملی که مانع رسیدن به موفقیت است، به خوبی دیده شود. گاهی شکست در اختیار شما نیست و به خاطر یک اتفاق فرصت را از دست می‌دهید. در هر صورت وقتی نگاه تیزبین داشته باشید خیلی زود متوجه دلیل شکست خود می‌شوید. پس برای دفعات بعد برای رسیدن به موفقیت آن موانع را برطرف می‌کنید.

مصمم بودن در انجام تصمیمات

یکی از ویژگی‌های مهم عقاب‌ها مصمم بودن است. این پرنده اگر برای کاری تصمیمی بگیرد تا انجام کامل آن را رها نمی‌کند. برای مثال اگر سوژه‌ای را برای شکار انتخاب کند حتی اگر موفق به شکار نشود، آن را رها نمی‌کند. تمام تلاشش را برای شکار کردن به کار می‌برد.

اگر بخواهید فرد موفقی باشید، ملزم به مصمم بودن هستید. یعنی اگر تصمیم گرفتید در کاری موفق شوید، باید تا انتهای آن حرکت کنید و به راحتی از  کنار آن آن عبور نکنید.

شجاع باشید و نترسید

عقاب پرنده‌ای شجاع و نترس است. این حیوان از هیچ موجودی هراس ندارد. گویی اعتماد به نفس بالایی دارد که باعث می‌شود قدرت ماورائی پیدا کند. ترس و وحشت از انجام هر کاری بیشتر از خود آن کار بر روی ذهن تاثیر منفی می‌گذارد. اگر بخواهید به فرد موفقی تبدیل شوید باید ترس و استرس خود را کنترل کنید و با شجاعت به سمت هدف حرکت پیش بروید.

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست