فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

چیزی رو که میخوای بدست بیار

اشتراک گذاری این مطالب در:

موفقیت چیزی نیست که به راحتی بدست آید. ما براحتی می‌توانیم بنشنیم و برای خود آرزوهای دور و درازی را طراحی کنیم. فکر کردن به موضوعات خوشایند کار سختی نیست. اما سختی زمانی شروع می‌شود که بخواهیم افکار را به واقعیت تبدیل کنیم.
یکی از توصیه‌های مهم افراد موفق به دیگران اینست که باید چیزی را که می‌خواهید، برای بدست آوردنش تلاش کنید. افکار منفی را از خود دور کنید. «نه» گفتن دیگران را نپذیرید. در بیشتر مواقع انسان‌ها کاری را که نمی‌توانند خودشان انجام دهند، تو را هم از آن منصرف می‌کنند. پس باید بدانید با چه کسانی مشورت می‌کنید. چه کسانی با افکار و حرف‌هایشان در مورد آینده و هدف‌های شما صحبت می‌کنند؟

در بیشتر مواقع انسان‌ها کاری را که نمی‌توانند خودشان انجام دهند، تو را هم از آن منصرف می‌کنند. پس باید بدانید با چه کسانی مشورت می‌کنید. چه کسانی با افکار و حرف‌هایشان در مورد آینده و هدف‌های شما صحبت می‌کنند؟

به شیوه خودت زندگی کن

تقلید و کپی کاری از سوی کسانی که موفقند، روشی مزموم شناخته شده است. خلاقیت یکی از مهم‌ترین عناصر موفقیت محسوب می‌شود. اگر شما می‌خواهید تمامی آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل کنید، باید دست از تقلید و رفتن به مسیر دیگران خودداری کنید.
خوشبختی برای هر کس مفهوم متفاوتی دارد. ممکن است یکی با داشتن یک ویلا در کنار دریا خود را خوشبخت بداند. اما یک نفر هم داشتن امنیت شغلی را برای خود خوشبختی تلقی کند. تعریف خوشبختی و موفقیت از دیدگاه آدم‌ها با هم متفاوت است. هیچ دو انسانی شبیه به هم فکر نمی‌کنند و آرزوهایشان هم شبیه به هم نیست. پس طبیعی است که راه موفقیت هم از نظر آن‌ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

اگر چیزی رو که میخوای بدستش بیار به شیوه خودت زندگی کن

برای رویاهای خود بجنگید

اگر می‌خواهید چیزهایی را که در آرزویش هستید، بدست آورید باید برای آن بجنگید. شما مجبورید برای چیزهای دوست‌داشتنی گاهی از چیزهای دیگری بگذرید. درست میل یک جوان ورزشکار که برای مستعد شدن و شرکت در مسابقات باید در دوره‌های آموزشی بیشتری شرکت کند. در این صورت مجبور است خانواده‌ی خود را برای مدتی ترک کند و در یک شهر غریب به تنهایی زندگی کند.
این جوان مجبور است برای قهرمان شدن و به واقعیت تبدیل کردن آرزوهایش، از کنار خانواده بودن دست بکشد. نه اینکه برای این او لذت‌بخش باشد. نه! بلکه او چیزهای فرعی را فدای اصلی‌ها می‌کند.
اگر قصد دارید یک ماشین رویایی بخرید، باید از خریدن برخی از لوازم غیرضروری دست بکشید. هر چند خریدن آن‌ها هم برایتان خوشایند است، اما وقتی به این فکر کنید که قرار است رویایتان محقق شود، حال را فدای آینده می‌کنید.

اگر قصد دارید یک ماشین رویایی بخرید، باید از خریدن برخی از لوازم غیرضروری دست بکشید. هر چند خریدن آن‌ها هم برایتان خوشایند است، اما وقتی به این فکر کنید که قرار است رویایتان محقق شود، حال را فدای آینده می‌کنید.

تمام تمرکزتان را روی هدف قرار دهید

فرض کنید از شما خواسته شده بر روی یک تنه‌ی درخت که در عرض رودخانه گذاشته شده است، راه بروید تا از یک سمت رودخانه به سمت دیگری بروید. پهنای تنه‌ی درخت به اندازه‌ی یک قدم است. حالا باید با راه‌رفتن روی تنه، از این سمت رودخانه به سمت دیگری بروید. در زیر پای شما هم آبی عمیق و با سرعت زیاد در حال حرکت است. حالا شما برای راه رفتن چه می‌کنید؟
تمام تمرکز شما در این لحظه بر روی قدم‌هایی است که بر روی تنه‌ی درخت بر می‌دارید. اگر بخواهید به حرکت آب در زیر تنه‌ی درخت و یا چپ، راست و یا پشت سرتان نگاه کنید، قطعاً پایتان می‌لغزد و به داخل رودخانه می‌افتید.
هدف هم همینطور است. وقتی می‌خواهید به آرزوهای خود دست پیدا کنید، باید دقیقاً بر روی همان آرزو تمرکز داشته باشید. نگاه کردن به چپ و راست (حرف‌های دیگران) و اتفاقات گذشته شما را از رسیدن به خواسته‌هایتان باز می‌دارد.

یکی از آدمهای موفق استیو جابز است که زندگی به سبک او سرنوشت شما را تغییر میدهد. به همین دلیل خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

2 دیدگاه. Leave new

 • خودتون تو پاراگراف دوم گفتید :تقلید و کپی کاری از سوی کسانی که موفقند، روشی مزموم شناخته شده است

  حالا میگید موفقیت به روش استیو جابز رو بخریم؟

  پاسخ
  • مریم کوهشاری
   اردیبهشت 23, 1399 12:21 ق.ظ

   دوست عزیز ایده گرفتن با کپی کردن تفاوت داره. من گفتیم موفقیت به روش استیو جابز اما نگفتیم کسی تقلید کنه. شما میتونید فردی رو که بارها و بارها شکست خورده و به زمین خورده الگو قرار بدید اما کپی کاری نکنید.

   پاسخ

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست