فیلموبلاگویدئوهای آموزشیویدیو انگیزشی موفقیت

10 نکته ای که قبل از کار آفرینی باید بدانید

اشتراک گذاری این مطالب در:


دانلود با کیفیت 480          دانلود با کیفیت 360          دانلود با کیفیت 240

نکاتی که قبل از کار آفرینی باید بدانید

کار آفرینی در دنیای امروز کار سختی نیست. اگر چه رقابت بیشتر شده، اما به همان میزان هم آموزش ها گسترده تر شده است. در گذشته کار آفرینی توسط یک عده معدود رخ می داد. دانش کار آفرینی هم در خدمت همین افراد بود. مطمئنا افرادی به سمت کار آفرینی کشیده می شوند که دارای روحیه ریسک پذیر، خلاق، پرتلاش و کوشا، دارای اراده قوی و پشتکار هستند. در این ویئوی انگیزشی  نکته مهم در مورد کار آفرینی داده شده است. قبل از مشاهده کلیپ، این مطلب را هم تا انتها بخوانید.

برای کار آفرینی به چه چیزی نیاز داریم؟

برای اینکه از یک فرد عادی به سمت کارآفرینی حرکت کنیم لازم است تا برخی از خصوصیات کارآفرین های موفق را در خود تقویت کنیم. کار آفرینی در ابتدا به روحیه ریسک پذیری بالایی نیاز دارد. شما باید بتوانید از سرمایه امروز خود دل بکنید تا آن را در خدمت هدف خود قرار دهید.

برای مثال قرار است یک کارگاه بزرگ خیاطی را راه اندازی کنید. برای این کارگاه به یک ساختمان، دستگاه های خیاطی، نیروی کار و مواد اولیه نیاز دارید. برای اینکه به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید ابتدا باید بین هزینه ها و میزان درآمدی که بعدها کسب می کنید، تعادل ایجاد کنید. بازار مصرف خود را قبل از راه اندازی و شروع کار در نظر بگیرید. بعد از برآود هزینه ها و میزان سرمایه مورد نیاز باید آنقدر ریسک پذیر باشید که سرمایه خود را در این کار بگذارید.

ممکن است در این کار موفق شوید و به مرحله کار آفرینی برسید و یا ممکن است محصولات شما بفروش نرود و همین سرمایه را هم از دست بدهید. در هر دو صورت باید پیش بینی های لازم را کرده باشید. یک مثال دیگر زمان سرمایه گذاری در بازار بورس است. اغلب کسانی که وارد این بازار می شوند، ریسک پذیری بالایی دارند. برخی از آنها ممکن است در مدت کوتاهی سودهای کلان بدست بیاورند.

یکی دیگر از خصوصیاتی که کارآفرین های موفق دارند، پرتلاش بودن و داشتن اراده و پشتکار بالاست. این افراد برای رسیدن به هدف تلاش می کنند. ساعات فعالیت خود را بیشتر می کنند. اگر شکست بخورند ناامید نمی شوند. به دنبال دلایل شکست خود می گردند و راه های بهتری برای پیدا می کنند. شاید چند مرتبه هم به زمین بخورند. اما نهایتا برمی خیزند و دوباره شروع می کنند.

برای کار آفرینی به چه چیزی نیاز داریم؟

تفاوت کارمندی با کار آفرینی

بین کارمندی و کارآفرینی تفاوت زیادی وجود دارد. شما در کارمندی مسئولیت ها و وظایف مشخصی را بر عهده دارید. اما در کار آفرینی وظایف و مسئولیت های شما به طور کامل مشخص نشده است. شاید مجبور شوید به جای چند نفر کار کنید. ممکن است شریک یا دوست شما کار را رها کند و در این موقع شما باید وظایف او را به دوش بکشید.

در اغلب کسانی که به کارآفرینی علاقه بیشتری دارند، زیاده خواهند و به آنچه که اکنون دارند، راضی نیستند. در واقع همین ویژگی باعث می شود تا به دنبال مشاغل پردرآمد بروند.

ادامه این مطلب را در ویدئوی انگیزشی مشاهده کنید.

برچسب‌ها: , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست