زنان موفقمقالهوبلاگ

8 مورد از راه های شاد بودن زنان | خوشبختی را اینجا دنبال کنید

اشتراک گذاری این مطالب در:

زنان خودساخته قبل از هر چیز یاد می‌گیرند حتی در تنهایی خودشان هم شاد باشند. یک زن قوی به دنبال تکیه‌گاه یا نیروی کمکی برای شاد بودن نمی‌گردد. بلکه راه های شاد بودن را خودش پیدا می‌کند. شاید زنان و مردان از بسیاری جهات از جمله فیزیولوژی با هم تفاوت داشته باشند، اما هر دو جنس می‌توانند به یک اندازه برای خوشبختی خود تلاش کنند و به نتیجه هم برسند. راه های شاد بودن زنان متعدد است. در این مطلب سعی داریم به راه‌هایی برای شاد زیستن زنان بپردازیم.

از کاری که در حال انجامش هستید لذت ببرید

به جای اینکه همیشه نگران آینده باشید، از لحظه‌ای که در آن قرار دارید، لذت ببرید. از رفتن موقعیت A به B استرس نداشته باشید. در عوض از موقعیت A نهایت استفاده را ببرید. نگرانی بابت کارهای آینده باعث بهبود وضعیت و یا رفع مشکلات نمی‌شود. در عوض شادی و حس خوشبختی را از شما می‌گیرند.

دکتر فرد برایانت از دانشگاه لویولا شیکاگو متخصص روانشناسی در رابطه با راه های شاد بودن زنان در کتابش چنین می‌نویسد:

«ساده‌ترین راه لذت بردن از بو و طعم قهوه است. در این مواقع تلفن همراه و تلویزیون را خاموش کرده و روی طعم و عطر قهوه تمرکز کنید. شما می‌توانید برای هر چیز ساده‌ای شاد باشید. به شرط اینکه خودتان اراده کنید.»

بیشتر بخوانید: راه های جذابیت ظاهری زنان و اثرگذاری بیشتر آنها را یاد بگیرید

ورزش مورد علاقه خود را انتخاب کنید

یکی از راه های شاد بودن زنان ورزش کردن است. زیرا تحرک باعث دفع افسردگی و افزایش هورمون‌های شاد‌ی‌آور در بدن می‌شوند. به گفته متخصصان روانشناسی ورزش کردن در بسیاری از موارد حتی از داروهای ضدافسردگی هم بهتر عمل می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد بعد از ورزش در مغز هورمون اندروفین ترشح می‌شود. این هورمون خلق و خوی شما را بهبود می‌دهد و باعث احساس شادی می‌شود. پس این فرصت را از دست ندهید و ورزشی را که دوست دارید به طور مرتب و روزانه انجام دهید.

ارتباط با دوستان صمیمی

یکی دیگر از راه های شاد زیستن برای زنان ارتباط با دوستان صمیمی است. زیرا در لحظات شادی استرس و اضطراب شما کاهش می‌یابد. احساس خوبی که در نتیجه ارتباط با دوستان پیدا می‌کنید، در کاهش استرس تاثیرگذار است و شاخص بارزی در بهبود افسردگی محسوب می‌شود. در سال 2017 یک مطالعه بر روی 5000 بزرگسال انجام شد که نشان می‌داد افرادی که با دوستان صمیمی ارتباط بهتری دارند، شادتر زندگی می‌کنند.

یکی از راه های شاد بودن زنان شوخ‌طبعی است

زیگموند فروید می‌گوید: «یک سیگار برگ ممکن است فقط یک سیگار برگ باشد، اما شوخی فقط یک شوخی نیست». خندیدن به جوک و یا به یک فیلم طنز می‌تواند بر روی مغز تاثیر مثبت بگذارد. شما می‌توانید از خندیدن به جوک، فیلم طنز و … برای کاهش درد ناشی از یک صدمه روحی استفاده کنید.

شوخ‌طبعی و بذله‌گویی برای زندگی هر کسی مهم است. زیرا کمک می‌کند جنبه‌های مثبت زندگی را ببینید و میزان مقاومت‌تان را در برابر مشکلات بیشتر می‌کند. یک مطالعه نشان داده است خندیدن از ته دل می‌تواند شما را به اندازه چند روز از فشارهای روانی دور کند.

یکی از راه های شاد بودن زنان ورزش کردن است

کتاب خواندن قوه‌ خیال را بالا می‌برد

وقتی در سخت‌ترین شرایط زندگی هستید، کتاب خواندن را فراموش نکنید. کتاب‌های رمان می‌توانند قوه خیال را در شما تقویت کنند. حتی ذهن را به مکان‌های عجیب و غریب می‌برند. به طوری که فرسنگ‌ها با مشکلات زندگی فاصله بگیرید. البته کتاب‌هایی را انتخاب کنید که موضوع آن‌ها با مشکلات شما ارتباط نداشته باشد.

یکی از روش های شاد بودن زنان کسب اطلاعات و افزایش آگاهی است. کتاب‌ها میزان آگاهی شما را نسبت به زندگی بالا می‌برند. در نتیجه به بهبود وضعیت روحی کمک زیادی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: زنان قوی چه ویژگی‌هایی دارند و زندگی را چگونه می بینند؟

به دنبال مشوق بگردید

یکی از راه های شاد بودن زنان اینست که برای خود مشوق پیدا کنند. این مشوق‌ها می‌توانند مربیان بدنسازی، دوستان و یا حتی اعضا خانواده باشند. هر کسی که باعث هدایت شما به سمت هدف می‌شود، یک مشوق و نیروی انگیزشی است. وقتی دچار مشکلات روحی می‌شوید، بهترین کار اینست که از تشویق دیگران بهره ببرید. زیرا در این زمان شما به یک نیروی محرکه نیاز دارید تا ذهن‌تان را به سمت هدف هدایت کند. درون‌گرا بودن در چنین مواقعی بیشتر به شما آسیب می‌زند.

افکار منفی را دور بریزید

قشر جلوی مغز بیشترین نقش را در تصمیم‌گیری و بازیابی اطلاعات دارد. اما وقتی لحظات زندگی را با افکار منفی و تردید پر می‌کنید، این قسمت قدرت خود را برای تصمیم‌گیری از دست می‌دهد. یکی از راه های شاد بودن زنان افزایش افکار مثبت است است. زیرا مثبت اندیشی فضای مغز را برای تصمیم‌گیری درست باز می‌کند. در نتیجه شما در لحظات و شرایط بحرانی بهتر عمل می‌کنید.

از سوی دیگر مثبت‌اندیشی باعث می‌شود تا احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. همه می‌دانیم که زیبایی، استعداد، هوش، قدرت تصمیم‌گیری مستقل و … به زنان اعتماد به نفس می‌دهد. اما زنان زیادی هستند که همه این خصوصیات را دارند، اما همچنان افسرده‌اند. زیرا آن‌ها اعتماد به نفس ندارند.

راه های شاد بودن زنان / روش های شاد بودن زنان

راه های شاد بودن در تنهایی با افزایش مهارت‌ها

یک زن هنرمند و توانا همیشه اعتماد به نفس بیشتری دارند. اگر می‌خواهید از تنهایی خود لذت ببرید، باید مهارت‌هایتان را افزایش دهید. در هر کاری هنر یاد بگیرید و از درجا زدن فاصله بگیرید. اگر شاغل هستید در زمینه شغلی خود را ارتقاء دهید و به آنچه که دارید اکتفا نکنید.

بیشتر بخوانید: رازهای زنان خودساخته را بشنوید و همراهشان شوید

در پایان

هر زنی باید خودش به فکر لذت بردن از تنهایی‌اش باشد. اگر برای شاد بودن به دنبال کسی می گردید تا شما را از این وضعیت نجات دهد، سخت در اشتباه هستید. وقتی شما نتوانید در تنهایی خود احساس شادی داشته باشید، مطمئنا با وجود فرد دیگری هم این احساس به حد ایده آل نمی رسد. از سوی دیگر اگر آن فرد شما را ترک کند، به شدت افسرده و گوشه گیر می شوید.

برای هر زنی افزایش اعتماد به نفس در مقابل مردان ضرورت دارد تا خود را موجودی ضعیف و ناتوان تصور نکنند. اگر تنها هستند بخاطر ترس از تنهایی به هر رابطه ای تن ندهند. اگر فکر می‌کنید از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

 

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

3 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست