فیلمویدیو انگیزشی موفقیت

اگر چیزی رو خیلی شدید میخوای

اشتراک گذاری این مطالب در:

آرزوها و خواسته های انسان تمام نشدنی هستند. این طبیعت آدمی است که با رسیدن به چیزی، عطش رسیدن به چیزی بهتر در او شعله ور می شود. بعضی از ما رؤیاهای بزرگی داریم که فکر می کنیم برای همیشه در گوشه ایی از ذهنمان یک رؤیا خواهند ماند. اما رسیدن به هیچ رؤیایی غیر ممکن نیست. تمام رؤیاها دست یافتنی هستند به شرط آنکه راههای دستیابی به آرزوها را یاد بگیریم.

اولین راه هدف گذاری است

برای قدم نهادن در هر مسیری باید دانست مبدأ و مقصد کجاست. تنها داشتن آرزو کافی نیست. تصور و تجسم خودمان در موقعیت دلخواهمان کافی نیست. باید آن موقعیت ایدئال را تبدیل به یک هدف کرد. داشتن یک هدف بلند مدت و چند هدف کوتاه مدت باعث می شود مسیر راه برایمان مشخص شود. یک هدف خوب شفاف، روشن، واقع بینانه، عملی و متناسب با علایق ماست.

دومین راه برنامه ریزی است

بدون برنامه ریزی دقیق، هدفمند و منسجم هیچ آرزویی تحقق پیدا نمی کند. برای پختن هر غذایی باید بدانیم مواد لازم چیست و هر کدام به چه مقدار؟ آیا آن مواد را داریم؟ یا باید آنها را تهیه کنیم؟ به چه میزان زمان نیاز داریم؟ برنامه ما باید متناسب با اهداف ما بلند مدت و کوتاه مدت باشد.

سومین راه قدم گذاشتن در مسیر است

زمانی که شروع به انجام دادن کاری می کنیم باید دانش، مهارت و توانایی انجام آن کار را داشته باشیم. تنها داشتن دانش و مهارت هم کافی نیست باید آنها را به کار بست. عالم بی عمل به زنبور بی عسل ماند. اولین قدم ها را نباید سست و بی اراده برداشت. باید محکم و استوار بود. در قدم های اول ممکن است به زمین بخوریم. رمز پیروزی در این نکته است: مسیر را از نیمه راه رها نکنیم.

مواردی که در بالا ذکر شد راههای دستیابی به آرزوها هستند اما کافی و وافی نیستند. موارد بسیاری هستند که در دستیابی به آرزوها نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

نقش اطرافیان را نباید نادیده گرفت. باید سعی کنیم اطرافمان را با افراد مثبت اندیش پر کنیم؛ و از اشخاصی که ما را در رسیدن به آرزوهایمان ناامید می کنند دوری کنیم. افرادی که به ما انگیزه و قوت قلب می دهند سرمایه های بزرگی هستند.

احساسات و نجواهای درونی ما نقش بسیار مهمی دارند. نمی توانم و نمی شود را باید از دایره ی لغاتمان حذف کنیم. اگر مدام انرژی منفی ساطع کنیم، قطعا این انرژی کائنات را در برمی گیرد و انعکاس آن به خودمان بازمی گردد.

صبر! گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی. عظمت این ضرب المثل را فراموش نکنید. عجول بودن آفت موفقیت است. دستیابی به هر چیزی زمان بر است. به علاوه قرار نیست تمام آرزوهای ما همین امرزو برآورده شود. مرحله به مرحله و پله به پله. باید آرزوهای کوچک یکی یکی برآورده شوند تا مقدمه ی برآورده شدن آرزوی بزرگ فراهم شود.

تمام تیرها را پرتاب نکیند. برنامه ها و ایده ها را باید مرحله به مرحله اجرا کرد. اگر از همان اول تمام آنچه را که در آستین داریم رو کنیم در انتها چیزی برایمان باقی نمی ماند.

برای بدست آوردن آرزوها و اهداف خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

 

مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست