افراد موفقمقاله

روش زندگی افراد موفق را یاد بگیرید و الگوبرداری کنید؛‌ ضرر نخواهید کرد

اشتراک گذاری این مطالب در:

روش زندگی افراد موفق با بقیه فرق دارد؟ بله، قطعا و حتما. معلوم است که موفق‌ها به نکاتی دقت و توجه دارند که باقی افراد به آنها اهمیتی نمی‌دهند. خبر خوب، این است که اگر بخواهید شما هم می‌توانید به سبک آنها زندگی کنید و با دقت در روش‌هایی که به کار می‌گیرند و با علم به اینکه افراد موفق چه میکنند به موفقیت و شرایطی مشابه برسید.

در این مقاله از روش زندگی افراد موفق و ثروتمند می‌خوانید. البته ما موفقیت را لزوما در ثروتمند‌بودن تعریف نمی‌کنیم اما به هر حال، به عنوان یکی از مصادیق موفقیت در شغل و زندگی می‌توان آن را مثالی در باب کامیابی دانست. در ادامه از کارهایی که افراد موفق انجام میدهند، برای‌تان گفته‌ایم. با ما همراه باشید.

موفق‌ها نقد نمی‌کنند، تعریف  و تمجید می‌کنند

یکی از مهم‌ترین ابعاد روش زندگی افراد موفق در این است که دیگران را به باد انتقاد نمی‌گیرند و درباره همه‌چیز و همه‌کس نظر نمی‌دهند. آنها به‌خوبی می‌دانند که چنین کاری باعث می‌شود که انرژی‌شان بیهوده تلف شود و به جایی نرسند. پس به جای اینکه انرژی منفی در زندگی‌شان خرج کنند، ترجیح می‌دهند که در برخورد با آدم‌ها، با آنها دوستانه رفتار کنند و با دیدن خوبی‌های‌شان از ویژگی‌های مثبتی که دارند، تعریف و تمجید کنند.

موفق‌ها عقده و کینه را کنار می‌گذارند، بخشش و فراموشی را پیشه می‌کنند

کسانی که موفق محسوب می‌شوند، انرژی و امکانات‌شان را به‌درستی مدیریت می‌کنند. یکی از مهم‌ترین ابعاد این ماجرا هم این است که بخشش و فراموشی پیشه می‌کنند. یعنی از کسی کینه به دل نمی‌گیرند، حرص نمی‌خورند و ماجراهای تلخ و رفتارهای بدی را که با آنها شده، سریع کنار می‌گذارند و در مسیرهای درست و منطقی شروع به حرکت می‌کنند. این افراد به تنظیم انرژی‌ها در زندگی‌شان اعتقاد زیادی دارند و می‌دانند که اگر عقده و کینه را کنار نگذارند، جایی برای رشد و پیش‌رفتن به سمت جلو در زندگی‌شان نخواهد بود.

روش زندگی افراد موفق با بقیه فرق دارد؟

موفق‌ها به خود و دیگران دروغ نمی‌گویند

یکی از کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند، این است که به خودشان یا دیگران دروغ نمی‌گویند و همیشه برنامه‌ای می‌ریزند که به آن وفادار هستند. این در حالی است که بیشتر افراد دیگر، دروغ می‌گویند؛ هم به خودشان و هم به دیگران.

مثلا اگر به آنها بگویید که فلان کار را کرده‌ای و بعد نتیجه نگرفته‌ای؟ می‌گویند، بله، همه راه‌ها را رفته‌ام اما به نتیجه‌ای نرسیده‌ام. آنها دروغ می‌گویند و دروغ‌های خودشان را هم باور می‌کنند. اگر می‌خواهید موفق شوید، باید از این روند بیرون بیایید و یاد بگیرید که در روش زندگی افراد موفق خبری از دروغ‌گویی و بی‌نظمی نیست.

موفق‌ها برای دیگران هم آرزوی موفقیت دارند

یکی از قانون های زندگی افراد موفق این است که برای رشد و موفقیت دیگران دست بزنند و آنها را تشویق کنند. البته ظاهرسازی و تمجید بیهوده فایده‌ای ندارد. موفق‌ها از اعماق قلب‌شان برای دیگران خوشحال می‌شوند و ارزش شادی و خوشبختی را کاملا درک می‌کنند و دوست دارند که دیگران هم چنین احساسات و تجربه‌هایی را در زندگی‌شان داشته باشند.

اما کسانی که موفق نیستند و نمی‌شوند، دوست ندارند که دیگران هم ببَرند و موفق باشند. چرا؟ به دلیل اینکه خودشان از اهداف‌شان عقب هستند و بدیهی است که جلوزدن دیگران از خود را نمی‌پسندند. آنها یا در نقطه‌ای ساکن ایستاده‌اند یا رو به عقب حرکت می‌کنند. در چنین حالتی، سبقت‌گرفتن دیگران برای‌شان خوشایند نیست، دیگر. قبول دارید؟

موفق‌ها عضو حزب باد نیستند

افراد موفق هدف دارند. همین است که به آنها انگیزه تلاش‌کردن می‌دهند. هدف‌داشتن فرایند ساده‌ای نیست، از نوعی شناخت سرچشمه می‌گیرد که با فکرکردن درباره خود و وضعیت در دنیا به دست می‌آید. اگر هدف‌تان را تعیین نکنید، امکان موفقیت‌تان بسیار کم و اندک خواهد بود. حواس‌تان را جمع کنید و بدانید که موفقیت و هدف‌مندی از هیچ‌کس دور نیست.

فقط مستلزم وقت صرف‌کردن درباره خود است. با خودشناسی می‌توانید نقاط موردعلاقه زندگی‌تان را کشف کنید و به آنها به چشم قله‌هایی نگاه کنید که نیاز به فتح‌شدن از سوی شما دارند. انگیزه و عشقی که رسیدن به یک نقطه خاص در زندگی به شما می‌دهد، باعث می‌شود که رشد و تکاملی باسرعت زیاد داشته باشید. زمانی که نتایج رشد را در زندگی‌تان مشاهده کنید، شاد و پرانرژی خواهید بود.

مهم‌ترین ابعاد روش زندگی افراد موفق

در آخر

افراد موفق کسانی هستند که قدر وقت، انرژی و امکانات مختلف را می‌دانند. آنها از حداقل‌ها، حداکثر استفاده را می‌برند و مدام از کمبودها گلایه نمی‌کنند. یکی از مهم‌ترین نکته‌ها درباره چنین افرادی، این است که می‌دانند وقت، طلاست و باید پیش رفت.

پس بهانه‌ها را کنار می‌گذارند و با خود می‌اندیشند تا ببینند که بهترین کار و تصمیم در هر موقعیتی چیست. این دیدگاه باعث می‌شود که افرادی منعطف باشند و انعطاف‌پذیری‌شان از آنها اشخاصی می‌سازد که می‌توانند با دیگران تعامل پیدا کنند و در برابر شرایطی که بعضا سخت و دشوار است، دوام بیاورند.

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

برچسب‌ها: , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

4 دیدگاه. Leave new

  • خیلی ممنونم از مقاله عالی تون به نظرم همه افراد جامعه نیاز دارند که همچین ویژگی های رو کم و بیش توی وجودشون داشته باشند تا بتونن به کمال برسن و موفق باشن و اگه همه افراد جامعه همچین خصوصیاتی رو داشته باشن یه رقابت سالمی بین افراد شکل میگیره و نتیجه مسابقه برد-برد میشه.
    و البته اینم بگم بنده تو شرایط درستی نیستم و در هاله ای از اهداف و آرزوها درگیرم و دارم روی خودم کار میکنم ببینم که آرزوم چیه کدوم هدفی هس که قدم گذاشتن تو مسیر اون هدف هر روز هیجان من رو بیشتر میکنه و با خوندن این مقاله فهمیدم که منم از موفقیت چند قدمی فاصله ندارم و حال حاضر همه چی به خودم بستگی خودم دارم.
    اجرتون با خدا، خیلی ممنونم ازتون.

    پاسخ
  • عالی بود .لذت بردم از خوندن این مقاله.ونهایت تشکر را دارم به خاطر زحمتهایی که برای تهیه این مقاله کشیدین با ارزوی موفقیت برای شما و خودم

    پاسخ

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست