فیلموبلاگویدئوهای آموزشی

فیلم سینمایی انگیزشی : در جستجوی خوشبختی

اشتراک گذاری این مطالب در:

فیلم سینمایی انگیزشی «در جستجوی خوشبختی» یا «در جستجوی شادمانی» در مورد زندگی فردی به نام «کریس گاردنر» است. او در زندگی با سختی‌های زیادی روبه رو است. زمانی که به خرده فروشی اسکنرهای پزشکی مشغول است، دچار فقر و بدبختی می‌شود. همسرش او را ترک می‌کند و حالا او می‌ماند با تنها پسرش کریستوفر که باید زندگی را اداره کند.
کریس در این فیلم انگیزشی (Motivational movie) به خوبی نشان می‌دهد که حتی در سخت‌ترین شرایط زندگی هم نباید ناامید شوید. او که به دلیل فقر و ناتوانی، صاحبخانه عذرش را می‌خواهد، به یک بی‌خانمان تبدیل می‌شود. حالا باید در کوچه و خیابان به همراه پسرش به دنبال سرپناهی برای زندگی باشد.

عبور از سختی ها با امید به آینده

بزرگی می‌گفت آنچه ما را زنده نگه می‌دارد، آب و غذا نیست. این امید است که به ما زندگی می‌بخشد. فیلم سینمایی انگیزشی «در جستجوی خوشبختی» مرا به یاد این فیلم انداخت. وقتی شخصیت اول این فیلم با تمام بدبختی‌ها و مشکلات باز هم برای موفقیت تلاش می‌کند، نشان می‌دهد امید او را به زندگی باز می‌گرداند.

بزرگی می‌گفت آنچه ما را زنده نگه می‌دارد، آب و غذا نیست. این امید است که به ما زندگی می‌بخشد.

کریس در فقر و فلاکت و بی‌خانمی است، اما باز هم برای ساختن اسکنرهای پزشکی تلاش می‌کند. او تا صبح بیدار می‌ماند تا بتواند پولی برای مخارج روزانه‌ی خود و پسرش تهیه کند. زیرا امید دارد که با این تلاش می‌تواند زندگی را سرپا نگهدارد.
امید به این معنا نیست که وقتی خوشحال و شادیم، به زندگی لبخند بزنیم. زیرا 100 درصد آدم‌ها در شرایط خوشی نسبت به آینده امیدوار هستند. اما امید این نیست. امید همان باوری است که در زمان سختی و مشکلات در قلب شما نور می‌تاباند.
وقتی در سختی و تنگنا قرار گرفته‌اید و هیچ راهی برای رهایی از این شرایط ندارید، به توانایی‌های خود باور پیدا کنید. وقتی خود را باور داشته باشید، امید در قلب شما زنده می‌شود.
ایمان به خویشتن برای رهایی از شرایط سخت و دشوار یکی از خصوصیت‌های آدم های موفق است. در فیلم سینمایی انگیزشی «در جستجوی خوشبختی» این مفهوم به خوبی به تصویر کشیده شده است.

فیلم سینمایی انگیزشی «در جستجوی خوشبختی» یا «در جستجوی شادمانی»

راهت را ادامه بده و به دیگران توجهی نکن

افراد زیادی هستند که در زندگی با سختی‌های زیادی روبه‌رو شده‌اند. اما دلیل موفقیت آن‌ها، بی‌توجهی به حرف‌ها، کنایه‌ها و تمسخرهای دیگران است. ما تا زمانی که بدبخت، بیچاره و مفلوک باشیم، مورد تمسخر دیگران قرار می‌گیریم. وقتی در خوشی، خوشبختی و شادی باشیم، مورد حسادت آن‌ها هستیم. پس در هر شرایطی دیگران در مورد ما نظر می‎دهند. اما این ما هستیم که باید به نظرات دیگران نسبت به خودمان بی‎توجه باشیم.
بدترین راز شادی و آرامش، بی‌توجهی به نظرات، عقاید و تمسخرهای دیگران است. اگر فیلم سینمایی انگیزشی در جستجوی خوشبختی را نگاه کنید، متوجه می‌شوید که کریس گاردنر به نظر هیچ کس توجهی ندارد. او به دنبال ایده‌هایش می‌رود. بارها شکست می‌خورد، اما دوباره بر می‌خیزد.

افراد زیادی هستند که در زندگی با سختی‌های زیادی روبه‌رو شده‌اند. اما دلیل موفقیت آن‌ها، بی‌توجهی به حرف‌ها، کنایه‌ها و تمسخرهای دیگران است.

 

در مورد فیلم سینمایی انگیزشی «در جستجوی خوشبختی»

بدون شک برای یک بار هم که شده به تماشای این فیلم تاثیرگذار نشسته‌اید. در این ویدئوی کوتاه هم که برای شما منتشر شده است، می‌توانید بهترین جملات انگیزشی و مؤثر از این فیلم ویدئویی را بشنوید.

برچسب‌ها: , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست