صفحه اصلیمقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

بهترین تکنیک های موفقیت در کسب و کار

اشتراک گذاری این مطالب در:

موفقیت چیست و چطور تعریف می‌شود؟ تاکتیک‌های مختلفی برای تعریف موفقیت وجود دارد. از نگاه هر کس موفقیت مفهوم و تعریف خاصی دارد. اما آنچه برای هم یکسان است، نگاه شخصی یک فرد به زندگی‌اش است. موفقیت در روابط و یا موفقیت در کسب و کار برای هر کس مفهوم متفاوتی دارد. اما از نظر وقتی حس رضایت نسبت به دستاوردها وجود داشته باشد، می‌توانیم اسم موفقیت را روی آن بگذاریم.

موفقیت تحصیلی، موفقیت شغلی و یا حتی موفقیت در روابط هر کدام تعریف مجزایی دارند. شاید بسیاری از اطرافیان شما را فرد موفقی ندانند. اما همین‌که از درون حس رضایت دارید، کافیست.

البته راه‌هایی نیز وجود دارد که بتوانید با آن شانس موفقیت در روابط و موفقیت تحصیلی خود را افزایش دهید. با خودساخته همراه شوید تا بیشتر به راه های موفقیت شغلی بپردازیم.

ذهنیت رشد را در خود تقویت کنید

کارول دوک یکی از روانشناسی است که معتقد است نحوه تفکر افراد در مورد خود و توانایی‌هایشان بر روی موفقیت تاثیر می‌گذارد. از نظر این روانشناس ذهنیت ثابت و ذهنیت رشد هر دو بر روی موفقیت ما تاثیرگذار است. افرادی که ذهنیت ثابت دارند، یعنی هوش آن‌ها ایستا و غیرقابل تغییر است. این افراد معتقدند که موفقیت نتیجه سخت‌کوشی نیست. بلکه در نتیجه استعدادهای ذاتی بدست می آید.

این افراد به راحتی در مقابل دیگران تسلیم می‌شوند و دست از تلاش کردن بر می دارند. زیرا معتقدند فاقد مهار ذاتی برای موفقیت هستند.

اما ذهنیت رشد باعث می‌شود تا توانایی‌ها و مهارت‌های خود را در مواجهه با مشکلات افزایش دهید. زیرا ذهنیت رشد این تفکر را ایجاد می‌کند که موفقیت در نتیجه استعداد ذاتی نیست و بخش زیادی از آن به مهارت‌ها و آموزش و سخت‌کوشی مربوط می‌شود. اگر ذهنیت رشد داشته باشید کنترل زندگی را به دست می‌گیرید و سریع‌تر به موفقیت می‌رسید.

هوش هیجانی خود را بهبود ببخشید

مدت‌ها قبل اعتقاد بر این بود که هوش یکی از عوامل مهم موفقیت تحصیلی و موفقیت در کسب و کار است. اما برخی از روانشناسان به این نتیجه رسیدند که هوش هیجانی اهمیت بیشتری دارد. افراد باهوش از نظر احساسی قادر به درک نه تنها احساسات خود هستند، بلکه می‌توانند احساسات دیگران را نیز به راحتی درک کنند.

برای تقویت هوش هیجانی باید ابتدا به احساسات خود توجه کنید. بر روی شناخت احساسات و عواملی که باعث ایجاد این احساسات می شوند، تمرکز کنید. همچنین سعی کنید احساسات خود را در زمان خشم، شادی و اندوه کنترل کنید. البته برای مقابله با احساسات هیجانی از راه‌های منطقی عمل کنید.

بیشتر بخوانید: تاثیر هوش هیجانی در زندگی و افزایش خودکنترلی

مقاومت ذهنی را توسعه دهید

مقاومت ذهنی به معنای انعطاف‌پذیری در برابر موانع است. افرادی که این قدرت ذهنی را دارند، به راحتی در برابر چالش‌ها مقاومت می‌کنند. همچنین احساس می‌کنند که بر سرنوشت خود کنترل لازم را دارند. به توانایی‌هایشان اطمینان کافی را دارند و کاملا متعهد هستند. آنچه را که شروع می‌کنند به پایان می‌رسانند.

برای موفقیت شغلی و یا موفقیت در روابط داشتن یک ذهن قوی ضرور دارد. برای ایجاد چنین ذهنیتی ابتدا باید گفتگوهای منفی را تمام کنید. برای دلگرمی خود به دنبال جملات مثبت بگردید. به تلاشتان ادامه دهید و روی راه‌هایی برای افزایش مهارت‌هایتان تمرکز کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه اراده قوی داشته باشیم | بهترین روش های تقویت اراده

موفقیت تحصیلی و موفقیت در کسب و کار

قدرت اراده خود را تقویت کنید

یکی از راه‌های موفقیت تحصیلی و یا موفقیت در کسب و کار داشتن اراده قوی است. در یک مطالعه در مدت زمان طولانی بر روی گروهی از دانش‌آموزان باهوش و دانش‌آموزان با هوش متوسط، سال‌ها بعد روانشناسان در بررسی سرنوشت این دو گروه به این نتیجه رسیدند که افراد موفق استقامت و قدرت اراده بیشتری دارند.

در واقع هوش ذاتی تا حدودی می‌تواند در موفقیت افراد ایفای نقش کند. اما آنچه مهم‌تر است، به اراده بستگی دارد. پرت شدن حواس یکی از دلایل از بین رفتن اراده است. نیروی اراده چیزی است که با آن می‌توانید به اهداف زیادی دست پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه اراده را افزایش دهیم و از نظر ذهنی سخت گیر باشیم؟

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست