فیلمویدیو انگیزشی موفقیت

سخنان مولانا که راهنمایی میکنه

اشتراک گذاری این مطالب در:

مولانا جلال الدین بلخی یکی از بهترین شعرای ایران در قرن هفتم هـ. . ق است. اشعار این شاعر بزرگ حاوی مفاهیم عاشقانه و عارفه‌ای است که اگر با گوش جان بخوانید و بشنوید، تاثیر شگرفی بر روی روح‌ و ذهن تان دارد. این ویدئو هم توسط سایت خودساخته به طور اختصاصی برای پرداخت به سخنان او گردآوری شده است.

در زندگی به دنبال عشق باش

آن گوهر نایاب و گمشده ای که همه در جستجوی آن هستیم، عشق است. البته عشق از نظر هر کس مفهوم متفاوتی دارد. اما در نهایت به یک نتیجه می‌رسد و آن دست یافتن به آرامش درونی است. هر چیزی که باعث حس رضایت می‌شود و خوشبختی را برایتان به ارمغان می آورد، نمادی از عشق است.

نترس و تردید نکن

زمانی که برای آینده یک تصمیم بزرگ می‌گیرید و بعد برای انجام آن دچار شک و شبهه می شوید، همان حس تردید ایجاد می شود. شک و تردید زمانی ایجاد می شود که شجاعت و جسارت در شما کم می‌شود. تردید در حالت عادی باعث می شود قبل از هر کار ابتدا فکر کنید و بعد آن را اجرا کنید.

همه‌ی کسانی که با تلاش و پشتکار به مرتبه‌ی بالایی می‌رسند و یا به فرد موفقی در زندگی تبدیل می شوند، حس تردید را در خود نابود می کنند. درست مثل یک کارآفرین که با اندک سرمایه‌ یک کار را آغاز می کند. اما بعدها آن را به یک شرکت بزرگ تبدیل می کند. این افراد در مورد رویاهای خود تردید نمی‌کنند. برای بدست آوردن اهداف و رسیدن به آرزوهایشان تمام سعی و تلاش خود را می کنند.

تعهد و وفاداری از علائم عشق واقعی است

یکی دیگر از نشانه های دوست داشتنی حقیقی، متعهد بودن به طرف مقابل است. وقتی دو نفر با هم یک رابطه‌ی احساسی را آغاز می‌کند، در ابتدا احساس میان آن‌ها براساس یک علاقه‌ی کاملاً کم رنگ است. با گذشت زمان و افزایش شناخت نسبت به هم، این احساس رنگ و بوی عشق به خود می‌گیرد.

وقتی دو نفر در کنار هم باشند، تعهد بین آن‌ها کاملاً طبیعی و منطقی است. اما تعهد واقعی زمانی است که یکی از آن‌ها نباشد و دیگر همچنان به عشق او وفادار باشد. در واقع یکی از راه‌های تشخیص عشق واقعی میزان تعهد و وفاداری دو انسان به هم است. حتی اگر طرف مقابل از او دور باشد.

مولانا

عادات زندگی را تغییر دهید

عادات یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای تغییر زندگی است. تا زمانی که عادت به خوابیدن، خوردن، وقت تلف کردن، بی‌تفاوتی نسبت به آینده در شما باشد، هیچ تغییر در زندگی ایجاد نمی‌شود. برای تغییر زندگی لازم است تا از همین حالا لیستی از عادات خوب و بد را برای خود انتخاب کنید.

بیایید از انتخاب هدف شروع کنیم. هدف شما اینست که شرایط مالی خود را به کلی تغییر دهید. برای دستیابی به این هدف اول باید لیست‌ عادت‌های فعلی خود را یادداشت کنید. بیشترین کاری که در طی روز به آن مشغول هستید را در کاغذ بنویسید.

حال نوبت به نوشتن عادات مهم و اساسی برای تغییر زندگی است. برای مثال تمامی عادات خوبی که شما را به هدف و موفقیت مالی نزدیک می‌کند، یادداشت کنید. در پایان هر عادت رفتاری مثبت را که در لیست دارید، علامت بزنید. در پایان عادت‌های باقی مانده را بر روی کاغذ دیگری یادداشت کنید.

سپس هر دو کاغذ شامل عادت‌های بدی که در شما هست و عادت‌های خوبی را که باید به آن دست پیدا کنید، بر روی کابینت، کمد یا آینه بچسبانید. هر روز با دیدن عادت‌های بدی که دارید و عادت‌هایی که باید کسب کنید، باور شما برای تغییر زندگی بیشتر می‌شود. فراموش نکنید که هر روز نیز هدف خود را مرور کنید تا با خودآگاهی کامل برای تغییر زندگی تلاش کنید.

مقالات پیشنهاد شده

2 دیدگاه. Leave new

  • عاشق سایت تون هستم،هر صبح دیدن کلیپ های این سایت منو به وجد میاره،ممنون که انقدر درجه یک هستین…

    پاسخ

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست