فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

انیمیشن هایی که به شما انگیزه میدن

اشتراک گذاری این مطالب در:

بدست آوردن انگیزه تاثیر زیادی در سرعت دستیابی به هدف دارد. وقتی شما در طی کردن مراحل موفقیت انگیزه کافی داشته باشید، افکار منفی و تمسخر دیگران، موانع و شکست‌ها هیچ یک نمی‌توانند شما را از رسیدن به هدف منصرف کنند. زیرا اشتیاق کافی برای رسیدن به هدف را دارد.

در واقع ذهن شما قوی‌تر از اتفاقاتی است که در بیرون در حال رخ دادن است. یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که باعث می‌شود اغلب ما کارها را نصفه نیمه رها کنیم، نداشتن انگیزه کافیست. انگیزه گویی به شما قدرت و انرژی می‌بخشد تا بتوانید در برابر مشکلات بایستید.

چطور انگیزه خود را زیاد کنیم؟

برای افزایش انگیزه راه‌های زیادی وجود دارد. از نظر خودساخته راهکارهای زیر برای این کار مناسب هستند:

به سراغ فیلم و داستان‌های انگیزشی بروید

یکی از راه‌های افزایش انگیزه و اشتیاق دیدن فیلم‌هایی است که سرگذشتی از انسان‌های موفق هستند. همچنین خواندن کتاب‌های موفقیت هم به افزایش اشتیاق شما کمک می‌کند. اگر قرار باشد از همه چیز و همه کس بی‌خبر بمانید، میلی برای پیشرفت نخواهید داشت.

اگر همه آدم‌های اطراف شما زندگی روتین شده‌ای دارند که هیچ‌گاه تغییرات زیادی در آن دیده نشده است، الگوهای خوبی برای شما نیستند. برای اینکه بتوانید الگوی زندگی خود را پیدا کنید، باید به سراغ کتاب‌ها و فیلم‌ها بروید.

بدست آوردن انگیزه تاثیر زیادی در سرعت دستیابی به هدف دارد

خودشناسی را فراموش نکنید

برای داشتن انگیزه نسبت به یک کار یا موضوع، باید ابتدا خود را بشناسید. چرا؟ زیرا باید بدانید به چه چیزی از صمیم قلب علاقه و در آن استعداد دارید. تا زمانی که نقاط قوت و ضعف خود را نشناسید نمی‌توانید تصمیم درستی در مورد زندگی، اهداف و برنامه‌های فردا را بگیرید.

حتی اگر برای خود الگو انتخاب کرده باشید اما مسیر اشتباه باشد، خیلی زود از آن دلسرد می‌شوید. آدم‌های موفق ابتدا مسیر را درست انتخاب می‌کنند و سپس با تمام وجود برای دستیابی به آن تلاش می‌کنند. برای انتخاب مسیر، باید خود را به طور کامل بشناسید و تحت تاثیر هیجانات قرار نگیرید.

هدفمند زندگی کنید و تصمیم بگیرید

اگر می‌خواهید انگیزه کافی برای هر کاری را داشته باشید، باید هدفمند زندگی کنید. برای ماه‌ها و سال‌های آینده برنامه بچینید. اهداف کوتاه مدت را برای ماه‌های آینده مشخص کنید. همچنین باید برای چندین سال آینده هم برنامه داشته باشید. وقتی به پایان تلاش و رسیدن به موفقیت فکر کنید، شیرینی آن زیر زبانتان می‌رود و اشتیاق شما را برای تلاش کردن افزایش می‌دهد.

افراد بی‌هدف اغلب به دلیل اینکه نمی‌دانند که بعد از این چه خواهد شد، هیچ انگیزه و میلی برای تلاش کردن ندارند. بنابراین ترجیح می‌دهند به هیچ اقدامی دست نزنند. پس عمرشان می‌گذرد بدون اینکه از آن استفاده‌ مفیدی کرده باشند. البته برای افزایش انگیزه باید هدف‌های منطقی و درستی را برای خود انتخاب کنید.

برنامه‌ریزی برای هر روزتان لازم است

برای دستیابی به اهداف بلند مدت، نگه داشتن انگیزه کمی سخت است. زیرا وقتی زمان می‌گذرد و شما زمان زیادی با پایان کار فاصله دارید، دلسرد و ناامید می‌شوید. اما وقتی برای هر روز برنامه داشته باشید و طبق آن حرکت کنید، در پایان روز از اینکه طبق برنامه پیش رفته‌اید، حس بهتری دارد. همین احساس باعث تقویت انگیزه می‌شود. گویی با خودتان در حال رقابت هستید.

اگر فکر می کنید  برای دستیاب به موفقیت انگیزه‎ کافی ندارید، بهتر است ذهن خود را تغییر دهید. خودساخته برای تقویت انگیزه و کار بر روی ذهن، شرکت در دوره‎ی «چطور ذهن موفق داشته باشیم» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

تقویت انگیزه با داشتن ذهن موفق

 

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست