صفحه اصلیفیلمویدیو انگیزشی موفقیت

من خوشبختم و خوشنودم

اشتراک گذاری این مطالب در:

خوشبختی یک احساس رضایت درونی است که نه براساس امکانات، بلکه با کمک آرامش و حفظ خونسری بدست می‌آید. چه بسیار افرادی که توانایی رفع بسیاری از نیازهایشان را ندارند ولی با این وجود احساس رضایت دارند. برای اینکه دیدتان نسبت به زندگی تغییر کند و احساس خوشحالی داشته باشید، راهکارهای زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

ویژگی‌های مثبت را در خود تقویت کنید

برای داشتن احساس خوشبختی اول از همه باید نظرتان نسبت به خودتان تغییر کند. نادیده گرفتن ویژگی‌های مثبت باعث می‌شود فکر کنید فرد بی‌لیاقتی هستید و نتوانسته‌اید به چیزهایی که می‌خواهید برسید. مثبت اندیشی باعث فاصله گرفتن از بدبختی و فلاکت می‌شود. حتی اگر در سخت‌ترین شرایط هم باشید، وقتی چشم‌تان بر روی داشته‌ها و ویژگی‌های مثبت متمرکز می‌شود، قادرید کنترل زندگی را به دست بگیرید.

در غیر این صورت استرسی که در نتیجه منفی نگری بر شما وارد می شود، نه تنها شرایط را وخیم‌تر می کند، بلکه حتی قدرت تصمیم‌گیری درست را هم از شما می‌گیرد.

برای تغییر شرایط چشم به بیرون ندوزید

برای اینکه احساس خوشبختی مهمان تک تک لحظه‌های شیرین زندگی‌تان شود، نباید به کمک دیگران چشم بدوزید. به دنبال تغییر شرایط بر وفق مراد هم نباشید. بلکه باید خودتان برای تغییر زندگی قدم بردارید. واقع بین‌ باشید و مسیری منطقی را برای دستیابی به هدف انتخاب کنید.

با گفتن مثبت‌اندیشی و یا تغییر به تنهایی نمی‌توانید انتظار موفقیت را داشته باشید. بلکه حتی مسیری را هم که انتخاب کرده‌اید باید به جهت درست هدایت شود.

خوشبختی یک احساس رضایت درونی است

دست از مقایسه کردن بردارید

مقایسه کردن باعث ایجاد حس رقابت می‌شود. در واقع تا زمانی که خودتان را با دیگران مقایسه نکنید هیچ انگیزه و دلیلی برای تغییر شرایط ندارید. درست مثل فردی که در یک دهکده تنها زندگی کند. چون کسی در اطراف او نیست که خودش را با او مقایسه کند، به همان وضعیتی که دارد، رضایت می‌دهد.

حالا همین فرد را به یک شهر بزرگ ببرید که با آدم‌های زیادی در ارتباط است. این تعاملات باعث مقایسه می‌شود. در نتیجه فرد با این حس برای دستیابی به موفقیت بیشتر تلاش می‌کند. اما این مقایسه کردن در حد متوسط جواب می‌دهد. وقتی همه زندگی‌تان به مقایسه کردن خود با دیگران بگذرد، نتیجه‌ای جز از دست دادن اعتماد به نفس و ناامیدی ندارد.

روحیه خودباوری را در خود افزایش دهید

یکی از راه‌های داشتن احساس خوشبختی، تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس است. در واقع این ویژگی باعث می‌شود تا احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید. در نهایت هر مانع و مشکلی که بخواهد در سر راهتان سبز شود، به راحتی آن را کنار می‌زنید.

با افراد مثبت‌اندیش و موفق ارتباط برقرار کنید

ما دو دسته افراد مثبت‌اندیش داریم: اول خوش‌بین‌هایی که به هر چیزی که خواسته‌اند دست پیدا کرده‌اند و یا در حال دستیابی به موفقیت هستند. دوم مثبت‌اندیش‌هایی هستند که فقط خیال‌پردازی می‌کنند و به هیچ‌چیز نمی‌رسند. شما بهتر است به گروه اول نزدیک شوید و از گروه اول فاصله بگیرید.

فراموش نکنید در کنار احساس خوشبختی باید چرخ زندگی‌تان هم به درستی بچرخد.

 

 

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

2 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست