مقالهموفقیتموفقیت در روابطوبلاگ

شرایط یک ازدواج موفق | به خاطر این دلایل ازدواج نکنید!!

اشتراک گذاری این مطالب در:

در دانستنی های ازدواج همیشه اطلاعاتی وجود دارد که دانستن آن برای جوانان لازم و ضروری است. ازدواج می‌تواند شما را چند قدم به موفقیت، اهداف و رویاهایتان نزدیک‌تر کند. البته اگر شرایط یک ازدواج موفق را رعایت کرده باشید. تنها در مواردی ازدواج می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد که بدون تفکر، از روی خودخواهی و برخی از دلایلی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، صورت نگرفته باشد.

بهبود وضعیت مالی

یکی از دانستنی های ازدواج تاکید بر خوداتکایی است. اگر شما می‌خواهید با ازدواج وضعیت مالی خود را بهبود دهید، پیش‌بینی خوبی از این زندگی نداریم. اگر وضعیت مالی بهبود یابد، تکلیف روان و احساسات شما چه می‌شود؟ تفاهماتی که باید بین شما و فرد مقابل وجود داشته باشد، آیا با بهبود وضعیت مالی ایجاد می‌شوند؟

یکی از شرایط یک ازدواج موفق در نظر گرفتن احساسات واقعی و علاقه است. پس متمول بودن طرف مقابل نباید تنها دلیل پذیرش ازدواج باشد.

بیشتر بخوانید: ۱۳ نشانه که می‌گوید، شما آمادگی ازدواج را دارید

بالا رفتن سن و سال

در سال‌های اخیر که سن ازدواج تا حدودی بالا رفته است، برخی از جوانان از ترس این موضوع اقدام به ازدواج می‌کنند. بالا رفتن سن و سال، جزئی از شرایط یک ازدواج موفق نیست. در واقع شما باید آمادگی روحی کامل برای پذیرش زندگی با فرد دیگری را داشته باشید. پس نمی‌توانید به این دلیل که سنتان بالا رفته است، اقدام به ازدواج عجولانه کنید.

بچه دار شدن و تشکیل خانواده

متاسفانه برخی با علاقه‌ای که به تشکیل خانواده و داشتن بچه دارند، تصمیم به ازدواج می‌گیرند. در حالی که این میل باید در ذیل دلایل اصلی ازدواج قرار بگیرد و خودش دلیل اصلی نیست. یکی از شرایط یک ازدواج موفق داشتن حس خوب در کنار فرد مقابل است. در واقع شما و طرف مقابل قبل از به دنیا آمدن فرزند، در اولویت هستید.

برطرف کردن نیاز جنسی

در بسیاری از دانستنی های ازدواج نیاز جنسی به عنوان یک عامل مهم برای ترغیب به ازدواج بحساب آورده شده است. البته این میل می‌تواند تا حدودی یک جوان را برای ازدواج ترغیب کند. اما نباید دلیل اصلی ازدواج باشد. زیرا بعد از مدتی با واقعیات زندگی روبرو می‌شوید که فارغ از هرگونه نیاز جنسی، باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کنید.

بیشتر بخوانید: شخصیت شناسی mbti به شما تیپ مناسب برای ازدواج را معرفی می‌کند

رفع کمبودهای عاطفی

اگر فکر می‌کنید با ازدواج می‌توانید تمامی کمبودهای عاطفی را برطرف کنید، سخت در اشتباهید. ممکن است طرف مقابل قادر به برطرف کردن تمامی این کمبودهای احساسی نباشد، در نتیجه شما احساس خوشبختی نمی‌کنید. یکی از شرایط یک ازدواج موفق ابتدا دوست داشتن خودتان است تا دچار کمبود محبت نشوید. در واقع باید اعتماد به نفس‌تان را افزایش دهید.

یکی از دانستنی های ازدواج تاکید بر خوداتکایی است

مستقل شدن و فرار از امر و نهی خانواده

برخی از افراد برای اینکه یک زندگی مستقل را تشکیل دهند و به دور از امر و نهی خانواده زندگی کنند، تن به ازدواج می‌دهند. فرار از مشکلات کنونی خانواده نمی‌تواند دلیل قوی و محکمی برای پذیرش یک ازدواج باشد. چرا که شما با فرار از یک موقعیت به دنبال پیدا کردن موقعیت بهتری هستید که در آن استقلال داشته باشید. در حالی که ازدواج آن استقلالی را که شما به دنبال آن هستید، ایجاد نمی‌کند.

اگرچه گاهی فشار خانواده بر روی شما زیاد شود، اما باید بتوانید شرایط کنونی را بهبود دهید. وقتی در شرایط مشخص اینگونه احساس ناراحتی می‌کنید، چطور می‌توانید انتظار داشته باشید در ازدواجی که سرنوشت آن مشخص نیست، حتماً به خوشبختی می‌رسید؟

فرار از حرف مردم

یکی از شرایط یک ازدواج موفق پذیرش زندگی جدید بخاطر خواسته‌ها، احساسات و علایق خودتان است. شما باید از اعماق وجود به فرد مورد نظر علاقمند باشید. در واقع نباید برای فرار از حرف مردم تن به ازدواجی دهید که به آن میلی ندارید. به این فکر کنید که دیر یا زود چنین ازدواجی به راهروهای دادگاه و طلاق منتهی می‌شود. اگر حرف مردم برایتان اهمیت زیادی دارد، در صورت منتهی شدن ازدواج به شکست آنها در موردتان چه خواهند گفت؟

از سوی دیگر احساسات شما در اولویت است. شما باید زمان پذیرش یک ازدواج حس خوشبختی داشته باشید. آیا حرف مردم، از زندگی با فردی که هیچ علاقه‌ای به او ندارید، بدتر است؟

بیشتر بخوانید: تاثیر کمال گرایی در ازدواج و راه مدارا با همسر کمالگرا

برای التیام یک رابطه شکست‌خورده

اگر پیش‌تر دچار شکست عاطفی شده‌اید و حالا برای بهبود زخم روحی یک ازدواج را می‌پذیرید، سخت در اشتباهید. در دانستنی های ازدواج بسیاری از روانشناسان معتقدند تا زمانی که از رابطه قبلی به طور کامل جدا نشده‌اید، اقدام به ازدواج نکنید. زیرا ذهن و فکر شما هنوز در پیش نفر قبلی است. با ازدواج ذهن از او جدا نمی‌شود. بلکه مدام همسر خود را با آن فرد مقایسه می‌کنید. نهایتا نه تنها خودتان خوشبخت نمی‌شوید، بلکه خوشبختی را هم از همسرتان می‌گیرید.

برای گرفتن انتقام از نفر قبلی و برطرف کردن احساس گناه از رابطه سابق اقدام به ازدواج نکنید. در واقع یکی از شرایط یک ازدواج موفق داشتن ذهن آزاد و خالیست.

تغییر دادن طرف مقابل

اگر احساسات شما نسبت به یک نفر غلیان کرده است و فکر می‌کنید با ازدواج می‌توانید او را تغییر دهید، اشتباه بزرگی را مرتکب می‌شوید. یکی از شرایط یک ازدواج موفق پذیرش طرف مقابل به همان شکل کنونی اوست. شما نمی‌توانید با امید به اینکه فردی را تغییر می‌دهید، با او وارد یک زندگی جدید شوید.

در دانستنی های ازدواج همیشه اطلاعاتی وجود دارد

شرایط یک ازدواج موفق چیست؟

اکنون که با دانستنی های ازدواج و موارد منع ازدواج آشنا شدید، لازم است شرایط این تصمیم مهم را هم بدانید. اگر زمانی تصمیم به ازدواج گرفتید، این 3 نکته را در نظر بگیرید:

  • قدم‌های اول برای آشنایی را بردارید و بدون شناخت کافی اقدام به ازدواج نکنید.
  • با عقل و منطق و عشق تصمیم بگیرید. عقل + عشق هر دو از شرایط یک ازدواج موفق هستند.
  • خواسته‌های خود و طرف مقابل را بشناسید.
  • اعتماد به نفس خود را حفظ کنید تا بهتر بتوانید طرف مقابل را بشناسید و احساس کمبود نداشته بشید.

برای داشتن یک ازدواج موفق داشتن اعتماد به نفس ضرورت دارد. به همین دلیل خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

برچسب‌ها: , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست