فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

هر کاری رو انجامش میدی صد در صد انجامش بده

اشتراک گذاری این مطالب در:

کارهای نیمه تمام و ناقص هر چقدر هم مهم باشند، تاثیرگذار نیستند. شما وقتی برای زندگی تصمیم مهمی می‌گیرید، باید تا انتهای آن بروید. حتی وقتی قرار است یک بستنی در خانه درست کنید، باید برای آن سنگ تمام بگذارید. برای کوچکترین کارهایی که در طی روز انجام می‌دهید، با تمام وجود تلاش کنید. حتی اگر نتیجه مطلوب را دریافت نکنید، اما باید برای آن تلاش کنید.

در هر کاری بهترین باشید

برخی از ما فکر می‌کنیم اگر بهترین کار را انتخاب کنیم، بیشتر دیده می‌شویم و یا فرد موفقی خواهیم بود. چه بسیار والدینی که فکر می‌کنند اگر فرزندشان پزشک شود، در آینده موفق است. اما یک موسیقی‌دان موفق، یک نقاش حاذق و یا یک نویسنده بااستعداد خیلی بهتر از یک پزشک ندانم‌کار است.
متاسفانه مشکل اکثر مردم اینست که فکر می‌کنند اگر کسی در کاری موفق است، به این معناست که همان کار باعث موفقیت این فرد شده است. در حالی که رشته‌های تحصیلی، مشاغل و کارهای مختلفی نیست که باعث موفقیت یک نفر می‌شود. بلکه این تلاش، پشتکار و داشتن استعداد است که باعث می‌شود چند نفر در یک شغل موفق و چند نفر ناموفق باشند.
اگر قرار بود مشاغل یا رشته‌ها باعث موفقیت آدم‌ها شوند، پس باید تمامی پزشکان، مهندس‌ها و … آدم‌های موفقی باشند. اما ما می‌بینیم در همان رشته‌ی پزشکی آدم‌هایی نیز هستند که دچار خطاهای فاحش پزشکی می‌شوند. به طوری که جان آدم‌های زیادی را می‌گیرند و باعث مرگ آدم‌های بی‌گناه زیادی می‌شوند.

در کار خودت بهترین باش

مهم نیست در چه رسته یا شغلی فعالیت می‌کنید! آنچه اهمیت دارد انجام دادن مسئولیت‌ها به بهترین شکل است. وقتی کاری بر عهده‌ی شما گذاشته می‌شود، آن را به طور 100% انجام دهید. نصفه رها کردن کارها یکی از مشکلات بسیاری از افراد است.
تعهد داشتن نسبت به مسئولیت‌هایی که برعهده‌ی شما گذاشته می‌شود، می‌تواند شما را به بهترین تبدیل کند.

چرا کارها را نصفه رها می‌کنید؟

اگر از کسانی هستید که کارها و مسئولیت‌های خود را نصفه‌نیمه رها می‌کنید، ممکن است به دلایل زیر باشد:

  1. از دست دادن انگیزه
  2. افکار منفی در مورد نتیجه‌ی کار
  3. خستگی
  4. برخورد با مشکلات و موانع

کارهای نیمه تمام و ناقص هر چقدر هم مهم باشند،

از دست دادن انگیزه

انگیزه‌ی شما در یک مسیر طولانی بارها کم می‌شود. اما این شما هستید که باید با امیددادن و افکار مثبت، انگیزه‌ی خود را برای تلاش مداوم افزایش دهید.

افکار منفی در مورد نتیجه نتیجه‌ی کار

اگر فکر می‌کنید با تلاش کردن به هیچ‌جا نمی‌رسید، باعث می‌شود تا از ادامه‌ی کار دست بکشید. در این مواقع باید افکار مثبت را در خود تقویت کنید.

خستگی

خستگی مهم‌ترین عامل رها کردن کارهاست. وقتی باید کارها را به طور 100% انجام دهید، بهتر است در بین راه کمی استراحت کنید. نیروی شما با خستگی از بین می‌رود. اگر در همین زمان کار و تلاش کنید، ناامید می‌شوید.

برخورد با مشکلات و موانع

زمان برخورد با مشکلات به دنبال پیدا کردن راه میانبر باشید. ایده‌پردازی یکی از راه‌هایی است که با کمک آن می‌توانید کارها را به طور کامل به پایان برسانید.

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست