مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

تاثیر برندسازی بر رشد کسب و کارها

اشتراک گذاری این مطالب در:

ما تقریبا در هر لحظه از روز با برندها تعامل داریم. از لحظه ای که از خواب بیدار می شویم، با لگو ها، تبلیغات و محصولات متنوع بمباران می شویم. این محصولات همگی برای آسان تر کردن زندگی ما و همچنین ایجاد احساس ارتباط با شرکت ها طراحی شده اند. برند ها بر زندگی ما تاثیر می گذارند و به دنیای ما رنگ و درک تازه ای می بخشند. می توان گفت که برندهای قدرتمند، جوامعی از افراد همفکر را گرد هم می آورد و با روش بی سابقه ای آن ها را با یکدیگر همراه می کند. در ادامه با خودساخته همراه باشید تا بیشتر به اهمیت برندسازی و تاثیر آن در رشد کسب و کارها بپردازیم.

ارتباط با مصرف کننده

برندهایی که با مصرف کنندگان ارتباط برقرار می کنند، باعث می شوند که افراد به آن ها وفادار بمانند. این وفاداری بیشتر شامل شرکت هایی می شود که توانایی الهام بخشیدن، تاثیر گذاری و وادار کردن مردم به تصمیم گیری های مهم را دارند و اعتقاد دارند که کسب و کار آن ها با شیوه زندگی مردم ارتباط مستقیمی دارد. در واقع این برندها گام های مهم و هدفمندی برای جذب مخاطبان خود برمی دارند و همیشه به قول های خود برای کیفیت بیشتر و به روز ماندن، عمل می کنند.

حتما بخوانید: اصول موفقیت در کسب و کار 7 قانون موفقیت شغلی

برند و سرمایه گذاری

شرکت هایی می توانند، یک موقعیت خوب در بازار به دست آورند که با بازاریابی، پیام رسانی وتجارب بر روی نوآوری محصولات و خدمات خود سرمایه گذاری کنند. قطعا با این سرمایه گذاری ها نتایج به یادماندنی در آینده به دست خواهند آورد. همچنین مصرف کنندگان به مرور زمان با رضایت بیشتری از آن ها خرید می کنند. می توان گفت یک برند قدرتمند، می تواند نمایندگانی را به خود جذب کند که مادام العمر به مشتریان وفادار آن ها تبدیل می شوند.

به عبارتی سرمایه گذاری قابل توجه برای توسعه دادن به یک برند، حرکتی استراتژیک و عالی است. در واقع باید این نوع سرمایه گذاری را یک الزام تجاری برای شروع هر کاری در نظر گرفت. قطعا رهبران موفق در سازمان های خود به صورت جدی سرمایه گذاری می کنند و به کارکنان خود اهمیت می دهند تا در مقابل کارکنان آن ها متعهدانه در جهت گسترش چشم انداز شرکت به مشتریان خدمت کنند. این نوع سرمایه گذاری ها باعث تاثیر گذاری و تقویت یک برند، از درون به بیرون می شود.

از این ها گذشته، رهبران آینده متوجه خواهند شد که این برند ها هستند که بازار را ایجاد می کنند و در بسیاری از موارد، عمر و ماندگاری برند ها از محصولاتشان بیشتر است. درواقع نکته اصلی این است که برندها ارزشمند هستند و ارزش سرمایه گذاری را دارند. همانطور که الکساندر ایزلی، موسس یک شرکت معروف برندسازی و طراحی، گفت: “برند نوید یک تجربه است.”

حتما بخوانید: با خواندن این مطلب مشهورترین برند دنیا را بسازید

درنظر گرفتن میزان محبوبیت برند ها

یک شرکت مشاوره جهانی، به تازگی نتایج سالانه سومین شاخص اعتبار و محبوبیت برند را در میان مردم اعلام کرد. این مطالعه به رتبه بندی برند هایی که تاثیر مثبتی بر زندگی مصرف کنندگان امروزی داشته اند، می پردازد. طبق بررسی های آن ها به ترتیب رتبه ، موارد زیر جزء پر طرفدارترین و محبوب ترین برند ها در دنیا بودند. اپل، گوگل، آمازون، نتفلیکس، پینترست، اندروید، سامسونگ و… البته جای تعجب نیست که اپل برای سومین سال متوالی همچنان به عنوان مرتبط ترین و محبوب ترین برند در دنیا انتخاب شد.

هم اکنون ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه این شرکت ها در لیست محبوب ترین ها قرار گرفتند؟ می توان گفت آن ها تعهد دارند که دائما خواسته ها و نیازهای مشتریان خود را برآورده کنند. درواقع این شرکت ها معتبر هستند و نسبت به مشتریان خود به صورت وسواس گونه ای رفتار می کنند. از این رو، آن ها با افزایش انتظارات مشتریان و همچنین با تلاش برای با کیفیت بودن محصولات، خود به راحتی رقیبان را از دور خارج می کنند. ناگفته نماند که در دنیا برندهایی زنده می مانند که توانایی بهتر کردن زندگی ها را داشته باشند.

سوال بعدی این است که چگونه می توان از این شلوغی ها عبور کرد و برندی ساخت که بر بازار جهانی تاثیر بگذارد؟ با دادن پاسخ صحیح به این سوالات، می توان مبنایی برای پرورش و حفظ یک برند فکری و مرتبط با عاطفه به دست آورد. درواقع این یک نوع چالش است و برای همه مشاغلی که در بازار جهانی رقابت می کنند، وجود دارد.

حتما بخوانید: اگر می خواهید ثروتمند شوید، این عادت ها را کنار بگذارید

حرف آخر

ایجاد یک تصویر برند قوی زمان بر است. از این رو برای ساختن یک برند و نام تجاری باید از فرصت های پیش رو به نحو احسن استفاده کرد. به عبارتی شما باید داستانی را تعریف کنید که گویای برند و تحریک کننده مردم باشد، مردم آن را درک کنند، به آن ایمان داشته باشند و آن را از صمیم قلب دنبال کنند. اما به خاطر بسپارید که باید این داستان را درست خلق کنید به طوریکه واقعی، قانع کننده و همچنین ثبات در آن حفظ شود.

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست