تقویت هوشمقالهوبلاگ

افراد باهوش چگونه رفتار می کنند؛بررسی عادت های افراد باهوش

اشتراک گذاری این مطالب در:

افراد باهوش چگونه رفتار می کنند ؟ چه عادت‌هایی دارند؟ همیشه برای همه سوال است که آیا تفاوتی بین افراد باهوش و افراد عادی وجود دارد؟ چطور می‌توان تشخیص داد که یک نفر بیش از حد باهوش است؟ ما سعی کردیم در این مطلب به ذکر بهترین عادت های افراد باهوش بپردازیم. شاید با خواندن این مطلب بتوانید عادت‌های خود را با چنین افرادی بسنجید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آدم‌های باهوش مهربان هستند

یکی از عادت های افراد باهوش و موفق مهربانی نسبت به دیگران و حتی حیوانات است. از آنجایی که فرد باهوش می‌داند روزی به دیگران نیاز پیدا می‌کند، در پی دل شکستن برنمی‌آید. از نظر آدم‌های باهوش هر کسی می‌تواند روزی گره‌ای از کار شما باز کند. حتی اگر این فرد اکنون هیچ مقام، درجه یا منزلتی نداشته باشد.

افراد باهوش چگونه رفتار می کنند

با دیگران صادقند

یکی دیگر از عادت های عجیب افراد باهوش داشتن صداقت است. آدم‌های باهوش با توجه به اینکه می‌دانند دروغگوها کم حافظه هستند و ممکن است یک روز دستشان برای دیگران رو شود، از دروغ گفتن پرهیز می‌کنند. شاید از نظر دیگران این افراد کمی ساده‌لوح به نظر برسند، اما اگر عمیق به این موضوع نگاه کنید می‌بینید آن‌ها با صداقتشان برای خود اعتباری را کسب می‌کنند که دیگران نمی‌توانند.

آن‌ها بلندپروازند

یکی دیگر از عادت های عجیب افراد باهوش داشتن بلندپروازی نسبت به آینده، آرزوها و آمال‌هایشان است. این افراد در ذهنشان تصوراتی نسبت به آینده دارند که دیگران از خلق چنین تصوراتی عاجزند. یک فرد باهوش قادر است زندگی را به نحوی برای خود ترسیم کند که به واقعیت تبدیل شود. در عین حال تصویری متفاوت و خارق‌العاده از آینده را در ذهن خود تجسم کند.

خودشان را دوست دارند

یکی از عادت های آدم های باهوش داشتن عزت نفس است. آن‌ها به دلیل داشتن هوش ذاتی در کشف مهارت‌ها و استعدادهایشان تواناتر از دیگرانند و به همین دلیل خودشان را دوست دارند. افراد باهوش در خودشناسی یک قدم از دیگران جلوترند. این افراد در یادگیری هر چیزی فوق‌العاده هستند. حتی اگر یادگیری مربوط به شناخت خودشان باشد. طبیعی است که وقتی خودشان را بشناسند برای خود حرمت بیشتری قائل می‌شوند.

عادت های افراد باهوش

آدم‌های باهوش سخاوتمندند

سخاوت یکی از عادت های افراد باهوش است. به دلیل اینکه اغلب آدم‌های باهوش دستاوردهایشان را با تکیه بر تلاش و هوششان بدست می‌آورند، می‌دانند که بدست آوردن مجددا آن نمی‌تواند کار سختی باشد. بنابراین تنگ‌نظر نیستند و به راحتی بخشش می‌کنند. این در حالیست که اگر فرد ضعیفی ثروتش را به یکباره و از یک منبع نادرست بدست آورده باشد، قدرت بخشش ندارد. زیرا فکر می‌کند برای جایگزین کردن باید ریسک بالایی کند.

آن‌ها مثبت اندیش هستند

یکی دیگر از عادت های عجیب افراد باهوش داشتن ذهن مثبت نسبت به آینده است. دلیل این عادت چیست؟ آدم‌های باهوش در یادگیری تقریبا یک قدم جلوتر از دیگران هستند. به همین دلیل ذهن‌شان پر از اطلاعات مفید و کاربردی است. برای یک فرد باهوش و خارق‌العاده یادگیری مهم‌تر از فکر کردن به موضوعات ناراحت‌کننده است.

آن‌ها روشنفکر هستند

براساس تحقیقات به عمل آمده هر چقدر که میزان یادگیری و سطح اطلاعات در مغز بیشتر می‌شود، قدرت ذهن برای تحلیل اطلاعات افزایش می‌یابد. افراد روشنفکر کسانی هستند که قدرت تحلیل اطلاعات بر حسب مقتضیات را دارند.

یکی از عادت های افراد باهوش داشتن قدرت تحلیل و بازیابی اطلاعات است. ذهن این افراد نسبت به تمامی موضوعات زندگی باز است و قدرت پذیرش هر حرفی را دارند.

بی‌توجهی نسبت به حرف دیگران

یکی دیگر از عادت های عجیب افراد باهوش نداشتن حساسیت نسبت به حرف‌های دیگران است. این افراد به دلیل هوش سرشارشان راه واقعی زندگی را پیدا می‌کنند. پس تمرکزشان را بر روی آن معطوف کرده و حرف‌ها و نظرات دیگران برایشان اهمیتی ندارد. آنچه که برای یک فرد باهوش اهمیت دارد، موفقیت و دستیابی به هدف است.

آن‌ها خوب می‌شنوند و کم صبحت می‌کنند

افراد باهوش گوینده‌های خوبی نیستند و در عوض شنونده‌های بسیار خوبی هستند. ترجیح چنین افرادی این است که به جای پرحرفی، صحبت‌های دیگران را بشنوند. زیرا با حرف زدن چیزی را یاد نمی‌گیرند. اما با شنیدن می‌توانند اطلاعات زیادی را از حرف‌های دیگران بدست آورند.

استفاده کردن از شرایط حال حاضر

یکی دیگر از بهترین عادت های افراد باهوش بهره بردن از فرصت‌هایی است که اکنون در اختیارشان قرار دارد. به جای اینکه فرصت‌سوزی کنند و یا با رویاپردازی به فکر بدست آوردن فرصت بهتری بگردند، از سفره‌ای که برایشان پهن شده است، غذایشان را برمی‌دارند. در واقع به فکر وعده بعدی نمی‌مانند.

به راحتی می‌بخشند

یکی از عادت های افراد باهوش راحت بخشیدن است. شاید بپرسید خوب چرا این عادت در این افراد وجود دارد؟ حقیقت اینست که آدم‌های باهوش به راحتی درک می‌کنند که علت اشتباهات دیگران سوء تفاهم و یا نداشتن درک متقابل است. یک فرد باهوش قدرت ذهن‌خوانی و درک رفتار دیگران را دارد. بنابراین به سادگی از کنار اشتباهاتشان می‌گذرد.

در پایان

آنچه از عادت های عجیب آدم های باهوش گفته شد می‌تواند الگویی برای بررسی رفتار خودتان باشد. اگر فکر می‌کنید آدم باهوشی نیستید بهتر است خودتان را با عادت های این افراد مقایسه کنید. در نهایت به یک نتیجه می‌رسید که شخصیتتان را به طور تقریبی برایتان نشان می‌دهد.

برای تقویت هوش لازم است تا یادگیری مهارت های مختلف را نیز افزایش دهید. خودساخته برای تقویت هوش شرکت در دوره «در یادگیری استاد شوید» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

تقویت حافظه

برچسب‌ها: , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست