صفحه اصلی آرشیو مطالب به زندگی من خوش اومدین – مانی خوشبین

به زندگی من خوش اومدین – مانی خوشبین

4 خواندن ثانیه
۰
5
1,884


متن فیلم:

مانی خوشبین: به زندگی من خوش آمدین.

داریم ۱۰ راز مهم ثروتمند شدن رو با هم مرور می کنیم که می تونه برای خیلی ها مفید باشه.

مهمان امروز من بخش اعظمی از دوران نوجوانیش رو به همراه خانواده ش در یک ماشین استیشن زندگی کرده اما الان یک کلکسیون ۱۳ میلیون دلاری (تا سال ۲۰۱۵) از ماشین های خاص داره، سه خونه و طبق گفته خودش بیش از ۱۳۰ میلیون دلار (حدود ۵۰۰ میلیارد تومان) ثروت داره. بیاین یه نگاهی به داستان این مرد و راه موفق شدنش بندازیم.

سلام به همگی، من مانی خوشبین هستم. به خونه من خوش آمدید. من مرد خوش شانسی هستم که توی این خونه زندگی می کنم، اما رسیدن به اینجایی که الان هستم اصلا کار آسونی نبود.

من در ایران به دنیا اومدم و وقتی ۱۴ سالم شد، حکومت به دست ارتش افتاد. درست ۲ هفته قبل از تولد ۱۴ سالگیم پدرم تصمیم گرفت که ایران رو ترک کنه و به آمریکا اومدیم. پدرم فکر می کرد که در اینجا کار خواهد داشت که درست هم فکر می کرد. اما ما ۶ نفر بودیم و مجبور شدیم مدتی در ماشین زندگی کنیم. این یه انگیزه ناب به من داد که هر جوری که شده از اون وضعیت خارج بشم. من شانس خودم رو در بازار املاک امتحان کردم، با بازسازی خونه و آپارتمان و در طول بیش از ۲۲ سال حدود ۷۰۰-۸۰۰ میلیون دلار معامله کردم تو املاک.

بیاین به آشپزخونه بریم، جایی که زیباترین قسمت خونه اونجاست: همسرم. شما احتمالا لیلا رو در برنامه dael or not dael دیدین. اون در بین مدل ها نفر ۱۳ امه. در بین تمام چیزهایی که  در زندگیم به دست آوردم، لیلا بهترینه .

اینجا غار منه، جایی که اسباب بازیامو نگه می دارم!! و کارم رو انجام می دم. یه چیزی در حدود ۱۳-۱۴ میلیون دلار ارزش این ماشین هاست. تمام این ماشین ها در تعداد محدود تولید شده اند و یه سرمایه بزرگ و با ارزش به حساب میان.

من میدونستم که قراره موفق بشم تو زندگیم و مطمئن بودم که یه روز همه اینها رو خواهم داشت.

شما یه عمارت چند منظوره  دارید. در این خونه یه صفحه ۱۱۰ اینچی به همراه یک ویدئو پروژکتور ۵۰ هزار دلاری فوق العاده راحته و من عاشقشم. قسمت مورد علاقه من در خونه اینجاست. بیاین بریم بهترین قسمت خونه، بار و اتاق بازی. من عاشق بوکرم و هر هفته اینجا بازی می کنم. بعد از ظهرها من معمولا اینجا می شینم، نوشیدنی میخورم و اخبار نگاه می کنم و اینجا هم بار هستش که برای هر مهمونی لازمه. می تونید این چشم انداز رو داشته باشید. این همون چیزیه که سخت به خاطرش کار کردم. این همون دنیای آمریکاییه که با سخت کوشی و صبر می شه بهش رسید.

– خوش آمد می گیم به مانی خوشبین. وقتی با خانواده ات به آمریکا اومدین در ماشین زندگی می کردی و هیچی نداشتین، هیچی به معنای واقعی و حتما یه سری اشتباهات هم داشتی در مسیر موفقیتت. چطور با اینها کنار اومدی؟

– معلومه که اشتباه داشتم، منم یه آدم مثل بقیه. به آدم ها راحت اعتماد کردم و در سن بیست سالگی پس اندازم رو کامل از دست دادم. یه نفر به من قول داد که برای من بمب گاز می خره اما سرم رو کلاه گذاشت.

این اتفاق ها واسه همه میوفته، اما باید ازش درس بگیری و رد بشی و صبر و تحملت رو بالا ببری، باید بگذری و بری دنبال بقیه داستانت. یاد گرفتم که باید متنوع سازی کنی و تمام تخم مرغ هات رو در یک سبد نزاری. این کار خیلی جالبه و البته خیلی هم دشوار. به اینجا رسیدنم اصلا راحت نبود. چون ۲۰ سال اول زندگیم جهنم بود.

– برای کسایی که می گن نمیشه به این رؤیاها رسید چه صحبتی داری؟

– اول اینکه “نمی تونم” رو از دایره لغاتتون حذف کنید. باید طرز فکرت رو عوض کنی. به اینکه می تونی و به دست میاری، این طوری موفق می شی. منو ببین ۱۴ سالم که بود اومدم اینجا. هیچکس رو نمی شناختم. زبان بلد نبودم. در ماشین زندگی می کردم و یه جورایی بی خانمان محسوب می شدم. فقط ۲ هفته تونستم دبیرستان برم چون نیاز داشتم پول دربیارم. تونستم پول در بیارم و الان در یک برنامه، تو یک برنامه تلویزیونی حضور دارم. میخوام همه کسایی که این برنامه رو می بینن بدونن که موفقیت سخته اما شدنیه.

– نکته شماره ۹ برای بینندگان ما که می خوان ثروتمند بشن چیه؟

– می خوام بگم مثل اسفنج باشید. دانش رو جذب کنید. دانش و اطلاعات قدرت میاره. دورت رو با کسایی که فکر و ذهن شون مثل خودته پر کن با آدم های با ارزش و از منطقه امنت خارج شو.خودت رو به چالش بکش تا زمانی که به چالش کشیده نشی رشد نمی کنی.

– می خوای شماره ۸ رو بهمون بگی؟

– هر اتفاقی که افتاد مهم نیست، خودت رو تو این بازی نگه دار. ممکنه شکست بخوری مهم نیست. به نظر من شکست یکی از فرایند موفقیته. شکست هات رو بررسی کن و برنامه هات رو اصلاح کن و دوباره برگرد به بازی. هیچ وقت تسلیم نشو! این شعار منه. نمیتونی جا بزنی. آره تسلیم شدن اصلا توی گزینه ها نیست.

برای مطالعه بیشتر نکات آموزنده از مانی خوشبین را بخوانید.


بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط خودساخته
بارگذاری در آرشیو مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × = 12

بررسی

چرا نمی‌توانم اراده خود را به کار بگیرم؟

باور کنید، شنبه‌هایِ شروع هیچ‌وقت نمی‌رسند. «شنبه‌های شروع» همان شنبه‌هایی هستند که قرار ا…