فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

لنگر خودتو پیدا کن

اشتراک گذاری این مطالب در:

پیدا کردن علاقمندی و مسیر یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر کسی باید در زندگی انجام دهد. اگر فکر می‌ کنید زمان زیادی را از دست داده‌اید یا برای پیروزی دیر شده است، احتمالا خود را با دیگران مقایسه می‌کنید. یکی از مشکلات اصلی بسیاری ما اینست که فکر می‌کنیم زمان را از دست داده‌ایم و دیگر برای برنده شدن دیر شده است.

فراموش نکنید علاقمندی‌های خود را در هر زمانی که پیدا کنید، دیر نشده است. فقط شاید کمی زمان طول بکشد تا به هدف‌های زمان‌بندی‌ شده‌تان دست پیدا کنید. گاهی ممکن است هدفی داشته باشید که زمان دستیابی را غیرواقع‌بینانه تعیین کنید. همین امر باعث می شود دیرتر به آن دست پیدا کنید. اما دیر رسیدن به معنی ناتوانی شما نیست.

برای دستیابی به اهدافتان موارد زیر را مدنظر داشته باشید:

فقط به هدف نگاه کن

هدفی که در واقعیت باید دنبال کنید، نسبت به هدفی که بر روی کاغذ می‌نویسید، قدرتمندتر است. زیرا برای نوشتن هدف روی کاغذ  فقط کمی فکر کردن، زمان و خودکار و کاغذ نیاز دارید. فراهم کردن این موارد کار سختی نیست. اما برای دنبال کردن هدف در واقعیت باید اراده، انگیزه، سعی و انرژی کافی را داشته باشید.

از سوی دیگر باید ذهن خود را بر روی هدف مورد علاقه خود متمرکز کنید.

دستیابی به هدف

از فریاد زدن هدف خودداری کنید

تحقیقات زیادی نشان داده است وقتی ایده‌ها، آرمان‌ها و اهداف خود را برای دیگران بازگو می‌کنید، رضایت ذهن به حداکثر می‌رسد. در نتیجه به صورت ناخودآگاه فکر می‌کنید به شرایط مطلوب رسیده‌اید و دیگر نیازی به دستیابی برای هدف نیست. همین امر شما را برای تلاش کردن باز می‌دارد.

در واقع فریاد زدن آرزوها و اهداف به نوعی انگیزه و میل رسیدن به آرزوها را از بین می‌برد. اگر می‌خواهید همیشه شوق رسیدن به آررزوهایتان را حفظ کنید، از افشا کردن اهداف ذهنی‌تان خودداری کنید.

مسئولیت پذیر باشید

برای دنبال کردن آرزوها و اهداف انتظار و توقع نابجا از دیگران باعث به زمین خوردنتان می‌شود. می‌دانید چرا؟ از یکسو دیگران نمی‌توانند انتظارات شما را آنطور که انتظار دارید، برآورده کنند. پس باعث دلخوری و رنجیده شدنتان می شود. استرس و اضطراب و دلهره از اینکه قادر به انجام کارهایتان نیستید، باز هم بر روی ذهنتان فشار وارد می‌کند. بهترین کار در این مورد مسئولیت‌پذیری است. تا حد امکان به شکل مستقل تصمیم‌گیری کنید. از تجربیات و اطلاعات دیگران استفاده کنید اما مسئولیت‌های خود را برعهده کسی نیندازید.

از کار کردن لذت ببرید

وقتی در حال تلاش کردن برای رسیدن به هدف هستید، باید از آن لذت ببرید. در غیر اینصورت نمی توانید بیشتر از چند روز دوام بیاورید. وقتی هدف مورد علاقه تان را انتخاب کرده باشید، خودبخود از کار کردن لذت می برید. هیجان کار کردن حتی زمانی که در اوج خستگی هستید، مانع از متوقف کردن کار می شود.

بزرگی می گوید تنها در شرایطی کار را رها کنید که تمام شده باشد. یعنی حتی در اوج خستگی هم کار را ناقص رها نکنید.

برچسب‌ها: , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست