فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

میخوام تو رو تشویق کنم

اشتراک گذاری این مطالب در:

وقتی قرار است چیزی را بدست آورید که همه روزهای گذشته آرزوی آن را داشته‌اید، باید برای آن بجنگید. ما نمی‌گوییم برای بدست آوردن آرزوهایتان در برابر دیگران تعظیم کنید و یا تحقیر شوید. اجازه ندهید شخصیت انسانی‌تان به باد رود. اما برای بدست آوردن تمامی آرزوهایتان تلاش کنید.

عاطفه را کنار نگذارید

متاسفانه برخی تصور می‌کنند احساساتی بودن مانع از پیشرفت می‌شود. بلکه احساسی بودن می‌تواند در بسیاری از موارد شما را از رسیدن به هدف باز دارد. اما نداشتن عاطفه چیزی به نام قلب را از شما می‌گیرد. اگر می‌خواهید در کنار موفقیت وجدان راحت داشته باشید، عاطفه را کنار نگذارید.

داشتن قلب مهربان برای شما دوستی و محبت می‌اورد. این همان چیزی است که همه در طی زندگی به آن نیاز دارند. انسان‌ها ذاتا محتاج محبت هستند. هر چقدر هم که اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، باز هم خواهان دریافت محبت از سوی دیگران هستید. پس به خاطر موفقیت، اطرافیان را از خود دور نکنید. به بهانه نبود وقت، بهترین دوستان و خانواده را کنار نگذارید.

نمونه افراد موفق با وجود سختی‌های زیاد

برای همه سختی و مشکلات وجود دارند. پس نباید به این بهانه که من در زندگی سختی زیادی را متحمل می‌شوم، خود را از رسیدن به موفقیت ناتوان ببینید.

استیون هاوکینگ (کیهان شناس) را همه می‌شناسند. او در سن جوانی به بیماری خواب اندام یا  بیماری ALS مبتلا شد. در نتیجه برای همیشه بر روی ویلچر نشست. اما این بیماری باعث نشد تا هاوکینگ از تلاشش برای تحقیقات علمی و کیهان‌شناسی دست بردارد.

نمونه دیگر افراد موفق کریس گاردنر است که فیلم در جستجوی خوشبختی نیز براساس زندگی او ساخته شده است. او در زندگی سختی‌های زیادی را متحمل شد. پدرش در کودکی او را رها کرد و به دست ناپدری بزرگ شد. همسرش او را تنها گذاشت. او مدت‌ها با پسرش در خیابان‌ها زندگی می‌کرد. مدت‌ها بود که غذای سازمان‌های خیریه را می‌خورد و زندگی سختی را پست سر گذاشت. اما او اکنون یکی از بازاریاب‌های شرکت بورس دیمویتر محسوب می‌شود.

او یک فرد موفق و الگو برای همه کسانی است که فکر می‌کنند شرایط سخت مانعی برای رسیدن به موفقیت است.

تشوق کردن

فقط روی هدفت تمرکز کن

اگر می‌خواهید به آنچه که در ذهن‌تان است، دست پیدا کنید باید فقط بر روی آن متمرکز شوید. اگر بخواهید مدام مشکلات و موانع را در ذهن حلاجی کنید، مطمئن باشید به موفقیت نمی‌رسید. ذهن مهم‌ترین عامل موفقیت و شکست ماست. در واقع این ذهن است که از مشکلات تصویر بزرگنمایی می‌سازد.

افراد مواد مشکلات را بزرگ نمی‌بینند. ذهن آن‌ها به گونه ای است که فقط بر روی هدف متمرکز می‌شود.

بازیابی انگیزه در طی مسیر

وقتی در حال دنبال کردن یک هدف هستید، ممکن است گذر زمان باعث از بین رفتن انگیزه‌تان شود. اما وقتی انگیزه خود را زیاد می‌کنید، انرژی‌تان برای دنبال کردن هدف و دستیابی به موفقیت بیشتر می‌شود. برای افزایش انگیزه می‌توانید داستان‌های انگیزشی و جملات مثبت و انرژی بخش را بخوانید. همچنین با افراد مثبت‌اندیش ارتباط برقرار کنید. افکار منفی را از خود دور کنید و فقط بر روی هدف متمرکز شوید.

 

برچسب‌ها: , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

3 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست