صفحه اصلی آرشیو مطالب موفقیت مالی شخصی و اصول آن را تا چه اندازه بلدید؟

موفقیت مالی شخصی و اصول آن را تا چه اندازه بلدید؟

0 خواندن ثانیه
۰
3
553
موفقیت مالی شخصی و اصول موفقیت مالی را تا چه اندازه بلدید؟

موفقیت مالی شخصی از آرزوهای هر کسی است. با پول می‌توانید استقلال داشته باشید، حق انتخاب به دست بیاورید و به بسیاری از آرزوهایتان را جامه عمل بپوشانید. اما چرا فقط عده کمی از آدم‌ها می‌توانند به موفقیت مالی شخصی برسند؟
اصول موفقیت مالی خیلی سخت و پیچیده است؟ واقعیت این است که اگر راه و روش هر کاری را بدانیم و در کنار آن به اهدافمان پایدار باشیم و تلاش زیادی برای رسیدن به آنها به کار بگیریم، موفقیت در هیچ زمینه‌ای از ما دور نخواهد بود. خواستن، توانستن است اما با چاشنی تلاش و آگاهی.
مثلا اگر می‌خواهید به موفقیت مالی شخصی برسید باید اصول موفقیت مالی را از بزرگان این عرصه بیاموزید. به آنها نگاه کنید و ببینید که دقیقا چه رفتارها و اقداماتی در زندگی‌شان منجر به شکوفایی و موفقیت مالی شخصی شده است. الگوبرداری در این زمینه بسیار کارساز خواهد بود. در ادامه به اصول و رفتارهایی اشاره شده است که می‌توانند فاصله شما را از موفقیت مالی شخصی، کم کنند.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • راه و چاه کسب‌و‌کارتان را به خوبی یاد بگیرید
  • با افراد مناسب معاشرت کنید
  • منظم و دقیق باشید
  • با افراد مناسب مشورت کنید
  • بهانه نگیرید و مسئولیت‌پذیر باشید

 

موفقیت مالی شخصی از آرزوهای هر کسی است.

راه و چاه کسب‌و‌کارتان را به خوبی یاد بگیرید

فرقی نمی‌کند که در چه زمینه‌ای از کسب‌وکار مشغول به فعالیت هستید. در هر حال، هر شغل و پیشه‌ای از اصولی برخوردار است که با شناخت درست آنها می‌توانید پله‌های موفقیت را چند تا یکی پشت سر بگذارید و به موفقیت برسید.
باید بدانید که مسیر رشد و شکوفایی در حرفه‌تان چیست و تلاشتان را به کار بگیرید تا از مسیرهای درست به حرکت درآیید. برای مثال، آموختن می‌تواند در این مسیر به کمکتان بیاید. ببینید که چه چیزهایی از حرفه‌تان را بلد نیستید و چطور می‌توانید با آگاهی و آموزش، خلأهایی را که دارید، پُر کنید. به زبان ساده‌تر باید برای خبره شدن خود در کارتان وقت بگذارید.
سرمایه‌گذاری روی یادگیری همیشه از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که هر فرد می‌تواند برای خود داشته باشد. پس برای آن هزینه کنید و وقت بگذارید. مطمئن باشید که در بلندمدت از نتایج مثبت آن، بسیار بهره‌مند خواهید شد.

با افراد مناسب معاشرت کنید

ارتباطات همیشه بخش اعظمی از موفقیت در هر شغلی را به خود اختصاص می‌دهد. بحث، بحثِ پارتی‌بازی نیست. بلکه تلاشمان این است که اهمیت شبکه‌های ارتباطی را برایتان مشخص کنیم. زمانی که با افراد درست در زمینه کاری و حرفه‌ای و حتی بیرون از کار آشنا باشید، به تعداد این افراد، شانس و فرصت رشد برای خودتان پیدا خواهید کرد.
چون آشنایی با یک فرد فقط به خود او ختم نمی‌شود بلکه به معنای آشنا شدن با دنیایی تازه است. یعنی هر فرد می‌تواند دست شما را بگیرد و به دنیایی کاملا تازه وارد کند. پس ارتباطات خود را برای توسعه مهارت‌های اجتماعی و یافتن دیدگاهی بهتر نسبت به آدم‌ها و دنیا افزایش بدهید که ضرر نخواهید کرد.
موفقیت مالی شخصی در بسیاری از موارد از طریق آشنایی با افرادی به وجود می‌آید که در دایره ارتباطاتتان هستند و پیشنهادهای همکاری بسیار خوبی به شما می‌دهند. آشنا شدن با افراد جدید و مناسب، وسعت دیدتان را بیشتر می‌کند. وسیع بودن دید یعنی تجربه بیشتر در زندگی و درک بهتر موقعیت‌های مختلفی که با آنها رو به رو خواهید شد.
چه چیزی از این بهتر؟ شخصی که به چنین سطحی از آگاهی می‌رسد، قطعا تصمیمات مالی بهتری هم برای خود خواهد گرفت و به موفقیت مالی شخصی هم خواهد رسید.

برای موفقیت مالی شخصی منظم باشید

یکی از اصول موفقیت مالی در نظم و دقت است. برای رشد در هر کاری باید برنامه‌ریزی داشته باشید. برای اینکه به برنامه‌ریزی‌تان وفادار بمانید هم نیاز به نظم و دقت دارید.
منظم بودن و دقیق شدن در انجام هر کاری بعد از مدتی برایتان بدل به عادت می‌شود. عادت کردن به پیروی از یک برنامه حساب‌شده، شما را در مسیری نگه می‌دارد که برای طی کردن راه رسیدن به پول و موفقیت به آن نیاز دارید.
پس اگر خواهان رسیدن به موفقیت مالی شخصی هستید هرگز از برنامه‌ریزی دوری نکنید. برای خود برنامه‌ای دقیق و حساب‌شده بچینید و برای وفادار ماندن به آن تلاش کنید.

با افراد مناسب مشورت کنید

یکی از اصول موفقیت مالی شخصی در مصاحبت و معاشرت با افراد دانا در این زمینه است. باید بدانید که افراد آگاه در بالا بردن سطح دانش شما نقش پررنگی دارند. پس اگر می‌خواهید مشاوره‌ای مالی داشته باشید و از کمک‌های دیگران استفاده کنید باید حتما با افراد خبره و مناسب وارد مشورت شوید.
علاوه بر اینکه افراد درستی را برای مشورت انتخاب می‌کنید باید هوش و حواستان را هم حسابی جمع کنید و اصطلاحا شنونده‌ای عاقل باشید. یعنی هر چه را که می‌شنوید و به شما پیشنهاد می‌شود سریع قبول نکنید و تلاشتان را برای تجزیه و تحلیل شنیده‌هایتان به کار بگیرید.
از قدیم گفته‌اند که دشمن دانا بلندت می‌کند. همین یک بخش از این شعر معروف نشان‌دهنده اهمیت معاشرت با افراد داناست. دانایان حتی در نقش دشمن هم برایتان سود و منفعت بیشتری نسبت به دوستان نادان دارند.

بهانه نگیرید و مسئولیت‌پذیر باشید

اگر دوست دارید به موفقیت مالی شخصی برسید باید مسئولیت‌پذیری را در زندگی یاد بگیرید و این ویژگی را مدام در خودتان تقویت نمایید. مسئولیت‌پذیر باشید و بهانه‌تراشی را کنار بگذارید. حتی اگر دیگران در ناکامی‌هایتان نقش دارند باز هم تنها راه چاره‌ای که در پیش رویتان است، تلاش‌های شخصی خودتان خواهد بود.
یعنی شما کنترلی بر محیط خارجی ندارید و اعمال و اقدامات خودتان است که می‌تواند تحت مدیریت صحیح شخصی‌تان قرار بگیرد و روی محیط هم اثر بگذارد. پس اینقدر حواستان را به اطراف ندهید و سعی کنید بی‌بهانه و با تلاش فردی به موفقیت مالی شخصی برسید. بهانه‌گیری و دلیل‌تراشی را کنار بگذارید.

موفقیت مالی شخصی در بسیاری از موارد از طریق آشنایی با افرادی به وجود می‌آید

در آخر

اصول موفقیت مالی  را بیاموزید و با تلاش برای به کارگیری آن در زندگی‌تان به راحتی شاهد تغییراتی باشید که در خواب هم آنها را نمی‌دیدید. باور کنید که موفقیت شخصی مالی از هیچ کس دور نیست.
فقط همت و تلاش می‌خواهد. شما هم می‌توانید با الگوبرداری از افراد شایسته در حیطه‌های مالی به رشد برسید. برای اینکه بتوانید جا پای خبرگان این حوزه بگذارید باید به اصول معتقد باشید.
داشتن اصول یا همان چیزی که خارجی‌ها به آن پرَنسیپ می‌گویند به رشد نوعی توسعه فکری و اصالت در ساختار فکری‌تان می‌انجامد.
در نتیجه چنین رشد و توسعه‌ای امکان پیش‌بینی، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی صحیح در امور مالی برایتان به دست می‌آید و موفق و ثروتمند می‌شوید.

اگر فکر می‌کنید برای دستیابی به موفقیت مالی آمادگی لازم را ندارید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موانع رسیدن به موفقیت را بیاموزید

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط seo
بارگذاری در آرشیو مطالب

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

کوبی برایانت اسطوره بسکتبال

بیوگرافی کوبی برایانت (Kobe Bryant) از تولد او در 23 اوت 1978 (1 شهریور 1357) در شهر فیلاد…