نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟
روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


ENTJ چیست؟

ENTJ مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف مخفف برونگرا، با بصیرت، متفکر و قضاوت کننده می باشد. ENTJ شخصی را نشان می دهد که از وقت گذارندن با دیگران سرشار از انرژی می شود (برونگرا)، کسی که بر ایده ها و مفاهیم تمرکز می کند و نه واقعیت ها و جزئیات (با بصیرت)، کسی که براساس منطق و دلیل تصمیم گیری می کند(متفکر) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای خود جوش بودن و انعطاف پذیر بودن، برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند (قضاوت کننده).

ENTJ ها گاهی اوقات به دلیل خصوصیت ذاتی شان در رهبری دیگران، به عنوان شخصیت فرمانده شناخته می شوند.

ENTJ ها چه ویژگی هایی دارند؟

ENTJ ها رهبران استراتژیکی هستند که تغییرات را سازماندهی می کنند. آنها به سرعت ناکارآمدی را می بینند و راه حل های جدیدی را ایجاد می کنند و از برنامه های بلند مدت برای دستیابی به بینش خود، لذت می برند. آنها در استدلال منطقی فوق العاده هستند و اغلب سخنران های خوب و تیزهوشی هستند.

ENTJ ها تحلیلی و  واقع گرا هستند و دوست دارند که نظم و قانون را برای دنیا به ارمغان بیاورند.

هنگامی که نقصی در یک سیستم وجود داشته باشد، ENTJ ها آن را می بینند و از فرآیند کشف و پیاده سازی یک راه جدید، لذت می برند. ENTJ ها قاطع هستند و از مسئولیت داشتن لذت می برند. آنها نقش خود را به عنوان رهبر و مدیر،برای  سازماندهی مردم و فرایندی برای رسیدن به اهداف خود می بینند.

ارزش های اصلی ENTJ چیست؟

ENTJ ها اغلب در حرفه های خود موفق هستند و  سخت تلاش می کنند. آنها بلندپرواز بوده و علاقه مند به کسب قدرت و نفوذ هستند. تصمیم گیری، برای ENTJ یک شغل تلقی می شود. آنها دوست دارند در موقعیتی باشند که با یک تماس تلفنی، کارها و برنامه ها را عملی کنند.

ENTJ ها رک و بی پرده سخن می گویند و قاطع هستند. تمام تلاششان را می کنند تا یک کار را به پایان برسانند و گاهی اوقات در رسیدن به هدف، خشن و انتقادی می شوند. آنها به طور معمول دوستانه و اجتماعی هستند و گاهی ممکن است به احساسات دیگران، اهمیتی ندهند. غالبا آنها کار کردن با دیگران برای یک هدف مشترک را دوست دارند اما ممکن است به احساسات آنها توجه نکنند. آنها روی نتایج متمرکز هستند و می خواهند پربار، شایسته و تاثیرگذار باشند.

چگونه می توانم یک ENTJ را تشخیص دهم؟

ENTJ ها به ذات رهبر هستند و اغلب بدون توجه به جایی که هستند، مسئولیت هایی را برعهده می گیرند. آنها به طور معمول یک چشم انداز روشن برای آینده دارند، و به طور مستقیم می دانند که چگونه مردم و فرآیند ها را به سمت این هدف حرکت دهند. آنها با هر شرایطی، با رویکرد یک تحلیلگر کارآمد برخورد می کنند و از اشاره به اینکه چه کاری بهتر می توانست انجام شود، خجالت نمی کشند. برای ENTJ ها، ایده هایشان، یک نتیجه گیری از قبل تعیین شده است: فقط زمان مهم است و آنها بازیکنان را برای انجام هر چیزی، به حرکت در می آورند.

ENTJ ها اغلب گروه دوست هستند و به نظر می رسد که برای مناسب بودن افراد در گروه شان، ایده هایی دارند.

آنها معمولا رک هستند و ممکن است مغرور یا حتی گستاخ به نظر برسند. آنها به سرعت افراد و موقعیت ها را برآورد می کنند و در مورد آنچه می بینند صادق هستند. ENTJ ها به مسائل مربوط به قدرت حساس هستند و به دنبال موقعیت و افراد با نفوذ هستند. آنها ذاتا جاه طلب هستند و غالبا خود را درگیر شغلشان می کنند. بیش از هر نوع دیگر، ENTJ ها از کار خود لذت می برند و حتی می توان گفت که کار کردن برای آنها حکم سرگرمی را دارد.

برخی از ENTJ های معروف چه کسانی هستند؟

ENTJ های مشهور شامل مارگارت تاچر، ناپلئون بناپارت، کارل ساگان، ژنرال نورمن شوارتسکف، دیوید لترمن، داگلاس مک آرتور، هریسون فورد و کونتین تارانتینو هستند.

نوع شخصیت ENTJ چقدر رایج است؟

ENTJ یکی از کمترین نوع ها در جمعیت می باشند و نادرترین نوع در میان زنان (با INTJ) است. ENTJ ها:

 • 2٪ از کل جمعیت
 • 3٪ از مردان
 • 1٪ از زنان

را تشکیل می دهند.

ENTJ ها چه کارهایی را دوست دارند انجام دهند؟

سرگرمی های محبوب ENTJ ها شامل برعهده گرفتن مسئولیت های رهبری در گروه های اجتماعی، شرکت در اجتماعات اجتماعی و یا رویدادهای ورزشی و بازی های رقابتی است. از آنجا که اغلب ENTJ ها بر روی حرفه خود تمرکز می کنند، ممکن است علایق کمتری خارج از حیطه کاری خود داشته باشند و یا ممکن است در فعالیت های تفریحی ای که به شغلشان کمک می کند، شرکت کنند.

کارشناسان می گویند

وقتی که ENTJ ها چه در ارتش، تجارت، آموزش و پرورش، و چه در دولت، مسئول یک سازمان باشند، دید کافی نسبت به روند سازمان دارند و به نظر می رسد به طرز غیر معمولی توانایی انتقال این دیدگاه به دیگران را نیز دارند.

– دیوید کییرزی، لطفا مرا درک کنید II

حقایق جالب در مورد ENTJ ها:

 • در مورد ویژگی های شخصیتی، به عنوان جاه طلب، قوی، خوش بین، خود پسند، سازگار و پر انرژی شناخته می شوند.
 • کمتر از نوع های دیگر، گزارشی در مورد استرس در کار یا مسائل مالی دارند.
 • بیش از حد متوسط، از مشکلات قلبی رنج می برند.
 • کمتر از نوع های دیگر به قدرت معنوی اعتقاد دارند.
 • جزء 4 نوع برتر GPAکالج می باشند.
 • ارزش های شخصی آنها شامل خانه/ خانواده، دستاورد، خلاقیت و یادگیری می باشد.
 • بیشتر در میان دانشجویان MBA و صاحبان کسب و کار کوچک دیده شده اند.
 • یکی از دو نوع شخصیتی هستند که بیشترین رضایت شغلی از کار خود را دارند.
[vc_text_separator title=”پکیج چطور یک ENTJ موفق باشیم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه ENTJ موفق باشی؟

 

 

چطور یک ENTJ موفق باشیم؟

فهرست