نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟ روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


INTJ چیست؟

INTJ مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف درونگرا، با بصیرت، متفکر و قضاوت کننده می باشد. INTJ، شخصی را نشان می دهد که از تنهایی انرژی می گیرد (درونگرا)، کسی که بر ایده ها و مفاهیم تمرکز می کند و نه واقعیت ها و جزئیات (با بصیرت)، کسی که براساس ارزش ها و احساسات تصمیم گیری می کند(احساسی) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای خود جوش بودن و انعطاف پذیر بودن، برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند (قضاوت کننده).

INTJ ها گاهی اوقات به دلیل استراتژیک بودن و تفکر منطقی، به عنوان شخصیت متفکر شناخته می شوند.

INTJ ها چه ویژگی هایی دارند؟

INTJ ها، مشکلات را به صورت تحلیلی حل می کنند. به بهبود سیستم ها و فرایندها با ایده های نوآورانه علاقه مند هستند. آنها استعدادی در فراهم کردن امکانات برای پیشرفت، چه در محل کار، در خانه و چه برای خودشان، دارند. INTJ های اغلب روشنفکر، از استدلال منطقی و حل مشکل پیچیده برخوردار هستند. آنها با تجزیه و تحلیل فراتر از آنچه می بینند، به زندگی می پردازند و بر باطن و درون خود متمرکز هستند، و در مورد جهان اطرافشان، متفکرانه برخورد می کنند. INTJ ها به سمت سیستم های منطقی کشیده می شوند و با ماهیت غیر قابل پیش بینی دیگران و احساسات آنها، کمتر کنار می آیند. آنها معمولا در روابط خود مستقل و انتخاب گرا هستند و ترجیح می دهند با کسانی ارتباط برقرار کنند که از نظر فکری شبیه آنها باشند.

ارزش های اصلی یک INTJ چیست؟

INTJ ها، درک واضحی از سیستم ها و استراتژی ها دارند و اغلب دنیا را به صورت یک صفحه شطرنج می بینند و حرکاتشان حساب شده است. آنها دوست دارند بدانند که سیستم ها چگونه کار می کنند و رویدادها چگونه پیش می روند. INTJ اغلب توانایی منحصر به فردی برای پیش بینی نتایج منطقی دارند. آنها از وقف کردن خودشان در پروژه ها لذت می برند و تمام تلاششان را می کنند تا به هدفشان برسند. INTJ ها، تشنه دانش هستند و برای کامل کردن خودشان، تلاش می کنند. آنها اغلب کمالگرا هستند و خواهان استانداردهای فوق العاده بالا برای خود و دیگران هستند. آنها تمایل زیادی به پیشرفت خود دارند و مادام العمر به دنبال یادگیری هستند و همیشه به دنبال افزایش اطلاعات و آگاهی هستند.

چگونه می توانم یک INTJ را تشخیص دهم؟

INTJ ها به طور معمول محتاط و جدی هستند و به نظر می رسد وقت زیادی را صرف فکر کردن می کنند. آنها در مورد جهان اطرافشان کنجکاو هستند و اغلب می خواهند فراتر از آنچه می بینند را درک کنند. آنها به طور کامل اطلاعاتی را که دریافت می کنند بررسی می کنند و در صورتی که از آنها سؤالی پرسیده شود، قبل از اینکه پاسخ دقیق و پیچیده ای دهند، آن را به طور کامل ارزیابی می کنند. INTJ ها انتقادی هستند و واضح فکر می کنند و اغلب ایده هایی در مورد چگونگی موثر انجام کار ها دارند. آنها رک و بی پرده هستند و از جزئیات صرف نظر می کنند و به دنبال استراتژی های بزرگتر هستند. گرچه INTJ ها معمولا گرم و گروه دوست نیستند اما دوست دارند که در ارتباط با دیگران، امنیت اطلاعات شخصی خود را حفظ کنند. آنها با اطمینان، ایده های خود را بیان می کنند و وقتی به نتیجه می رسند دوست دارند که دیگران بصیرت آنها را ببینند. آنها به طور كلی كمال گرا هستند و از محیطی که از چالش فكری برخوردار است، قدردانی می کنند. آنها از بحث در مورد ایده های جالب لذت می برند و ممکن است خود را در معرض مشکلات قرار دهند. اگر اعتقادات یک شخص از نظر آنها منطقی به نظر نیاید، این شخصیت متفکر از اشاره کردن به آن ابائی ندارد.

برخی از INTJ های معروف چه کسانی هستند؟

INTJ های معروف شامل هیلاری کلینتون، آل گور، بیل گیتس، دوایت آیزنهاور، آلن گرین اسپن، Ulysses S. Grant، استیون هاوکینگ، جان مینارد کینز، ایین رند، اسحاق اسیموف، لوئیس کارول، کورماک مک کارتی و سر ایزاک نیوتون هستند.

نوع شخصیت INTJ چقدر رایج است؟

INTJ سومین نوع نادر در جمعیت و نادر ترین نوع در میان زنان است (با ENTJ ها). INTJ ها:

 • 2٪ از کل جمعیت
 • 3٪ از مردان
 • 1٪ از زنان

تشکیل می دهند.

INTJ ها چه کارهایی را دوست دارند انجام دهند؟

سرگرمی های محبوب INTJ شامل خواندن، رویدادهای فرهنگی، کلاس رفتن، قدردانی از هنر، کامپیوتر و بازی های ویدئویی، و ورزش های مستقل مانند شنا، بسکتبال و یا ماراتن است. چه کارشناسان می گویند

INTJ ها مستقل تر از شانزده نوع دیگر هستند و کم و بیش به این استقلال افتخار می کنند.

– ایزابل بریگز میرز، هدایای مختلف

حقایق جالب در مورد INTJ ها

 • در مورد ویژگی های شخصیتی، به عنوان محتاط، کارآمد، منطقی، قاطع، خودبین و متدولوژیک شناخته می شوند.
 • در میان نوع های شخصیتی کمترین احتمال را در ابتلا به بیماری قلبی و مشکلات قلبی دارند.
 • در میان نوع های شخصیتی، کمترین اعتقاد به معنویات را دارند.
 • یکی از دو نوع برتر در GPA کالج می باشند.
 • بالاترین دستمزد را دارند.
 • ارزش های شخصی شامل دستاورد می باشد.
 • کمتر از نوع های دیگر به خانه / خانواده، امنیت مالی، روابط و دوستی، و خدمات اجتماعی، اهمیت می دهند.
 • بیشتر در بین دانشجویان MBA و زنان صاحب کسب و کارهای کوچک، دیده می شوند.
 • معمولا در زمینه های علمی یا فنی، کامپیوتری و حرفه های حقوقی یافت می شوند.
[vc_text_separator title=”چطور یک INTJ موفق باشیم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه INTJ موفق باشی؟

 

 

فهرست