نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟
روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


ENFJ چیست؟

ENFJ مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف برونگرا، با بصیرت، احساسی و قضاوت کننده می باشد. ENFJ شخصی را نشان می دهد که از وقت گذارندن با دیگران سرشار از انرژی می شود (برونگرا)، کسی که بر ایده ها و مفاهیم تمرکز می کند و نه واقعیت ها و جزئیات (با بصیرت)، کسی که براساس احساسات و ارزش ها تصمیم گیری می کند(احساسی) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای خود جوش بودن و انعطاف پذیر بودن، برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند (قضاوت کننده).

ENFJ ها چه ویژگی هایی دارند؟

ENFJ ها سازماندهندگان ایده آلیستی هستند که برای اجرای دیدگاه خود که برای انسان ها مفید است، تلاش می کنند. آنها اغلب به دلیل توانایی شان در دیدن پتانسیل افراد دیگر و به دلیل کاریزما یشان در ترغیب کردن دیگران به ایده هایشان، به عنوان کاتالیزور عمل می کنند. آنها بر روی ارزش ها و دیدگاه متمرکز هستند و در مورد ایجاد فرصت ها و امکانات برای مردم، هیجان زده می شوند.

ENFJ ها عمدتا پر انرژی هستند. آنها با نیازهای دیگران هماهنگ می شوند و کاملا از رنج های انسان ها آگاه هستند. با این حال، آنها خوش بین بوده و آینده نگر هستند و به وضوح فرصت های پیشرفت را می بینند. یک ENFJ، جاه طلب است اما جاه طلبی آنها به معنای خودخواهی آنها نیست، بلکه آنها برای تبدیل کردن جهان به یک مکان مناسب،احساس مسئولیت می کنند.

ارزش های اصلی ENFJ چیست؟

ENFJ ها، بر مبنای یک حس عمیق نوع دوستی و همدلی برای دیگران، عمل می کنند. آنها احساس کاملا واضحی از احساسات دیگران دارند و اغلب به عنوان یک فشار سنج عاطفی برای اطرافیانشان عمل می کنند. با این حال، شفقت آنها برای افراد نزدیک به آنها، آشکار نیست: آنها ذاتا افراد بشر دوستی هستند و ممکن است احساس نگرانی واقعی ای در مورد بیماری های کل نسل بشر داشته باشند. آنها تمایل دارند شخصا احساسات دیگران را تجربه کنند و خود را در موقعیت رنج آنها قرار دهند.

ENFJ ها خواهان ارتباط نزدیک و حمایتی با دیگران هستند و معتقدند که همکاری، بهترین راه برای انجام کارهاست.

آنها دوست داشته شدن را دوست دارند و نسبت به بازخوردهای منفی و مثبت حساس هستند. آنها نه تنها از خودشان بلکه از دیگران نیز، توقع بهترین ها را دارند و ممکن است در زمانیکه دیگران همانند ENFJ ها در هدف خود مصمم نیستند، از خود نا امید شوند. ENFJ ها برای نگه داشتن روابط قوی تلاش می کنند و سعی می کنند که عضو ارزشمندی برای خانواده ها، گروه ها و جوامع خود باشند.

چگونه می توانم یک ENFJ را تشخیص دهم؟

ENFJ ها به ذات معلم و هدایت کننده هستند، اغلب مردم را سازماندهی می کنند تا در برخی فعالیت های آموزشی شرکت کنند. آنها تمایل دارند که مسئولیت یک موقعیت را بر عهده بگیرند و یک گروه را به سوی آن فعالیت ها و تجربیات که به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند و رشد کنند، هدایت کنند. آنها به طور مستقیم پتانسیل افراد را مشاهده می کنند، و با کاریزما و ملایمت، دیگران را تشویق می کنند تا در جهت توسعه بیشتر نقاط قوت خود تلاش کنند. آنها معمولا پویا و مولد هستند و اغلب هنگامی که دیگران را به کشف دانش جدید ترغیب می کنند، به طور چشمگیری انرژی می گیرند.

ENFJ ها معمولا به خوبی ارتباط برقرار می کنند و در استفاده از کلمات برای برقراری ارتباط، باهوش هستند. آنها نسبت به افراد حساس هستند و از صحبت کردن درباره روابط، لذت می برند. آنها اغلب از کمک به دیگران برای حل مشکلات شخصی لذت می برند و مایلند بینش خود را در مورد افراد، احساسات و انگیزه هایشان به اشتراک بگذارند. گاهی اوقات آنها بیش از حد دلسوزی می کنند و اگر با احساسات منفی زیادی محاصره شوند، خسته می شوند.

برخی از ENFJ های معروف چه کسانی هستند؟

ENFJ های معروف شامل اپرا وینفری، پاپ جان پل دوم، مارگارت مید، رالف نادر، ابراهیم ماسلو، دکتر فیل مک گرو و مارتین لوتر کینگ جونیور، می باشند.

نوع شخصیتی ENFJ، چه مقدار شایع است؟

ENFJ یکی از کم رایجترین نوع شخصیتی در بین مردم، به ویژه در میان مردان است. در میان مردان، ENFJ دومین نوع کمیاب است. ENFJ ها :

  • 3٪ از کل جمعیت
  • 3% از زنان
  • 2٪ از مردان

را تشکیل می دهند.

ENFJ ها چه کارهایی را دوست دارند انجام دهند؟

سرگرمی های محبوب ENFJ شامل برگزاری رویدادهای اجتماعی، خواندن، هنر، موزه ها، داستان سرایی، گوش دادن به موسیقی، نوشتن و آشپزی لذیذ است.

کارشناسان می گویند:

معلمان، بهترین ها را از اطرافیانشان انتظار دارند، و شور و شوق آنها الهام بخش کارهای دیگران می باشد و دوست دارند که با انتظاراتشان زندگی کنند .

– دیوید کییرزی (David Keirsey )، لطفا مرا درک کنید II

حقایقی درباره ENFJ ها

حقایق جالب در مورد ENFJ:

  • در مورد ویژگی های شخصیتی، به عنوان فعال، خوش مشرب، اجتماعی، خواهان، بی حوصله، قدردان و متعهد شناخته می شوند.
  • همانند اکثر نوع های شخصیتی، با تمرین بر استرس غلبه می کنند.
  • همانند اکثر نوع های شخصیتی، به قدرت معنوی بالاتر اعتقاد دارند.
  • از نظر روانشناسان، به عنوان کم مشکل دارترین افراد در مدرسه می باشند.
  • ارزش های شخصی شامل دوستی، آموزش و یادگیری، خلاقیت و خدمات اجتماعی می باشد.
  • در میان انواع شخصیت ها، بیشترین رضایت شغلی را دارند اما بیشترین برنامه ریزی برای ترک شغل را دارند.
  • معمولا در شغل های دینی، آموزشی و هنری یافت می شوند.
[vc_text_separator title=”پکیج چطور یک ENFJ موفق باشیم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه ENFJ موفق باشی؟

 

 

فهرست