نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟
روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


ISTJ چیست؟

ISTJ مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف درونگرا، حسی، متفکر و قضاوت کننده می باشد. ISTJ، شخصی را نشان می دهد که از تنهایی لذت می برد(درونگرا)، کسی که بر واقعیت ها و جزئیات تمرکز می کند و نه ایده ها و مفاهیم (حسی یا سنجشی)، کسی که براساس منطق و دلیل تصمیم گیری می کند(متفکر) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای خود جوش بودن و انعطاف پذیر بودن، برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند (قضاوت کننده).

بعلاوه ISTJ ها به دلیل تمرکز بر جزئیات و علاقه به انجام درست کارها به عنوان شخصیت بازرس شناخته می شوند.

ISTJ ها چه ویژگی هایی دارند؟

ISTJ ها سازمان دهندگان مسئولی هستند که به ایجاد و اجرای نظم در داخل سیستم ها و موسسات می پردازند. آنها در داخل و خارج منظم و مرتب هستند و تمایل دارند برای انجام هر چیز، روشی داشته باشند. ISTJ ها معتبر و مطمئن هستند و می خواهند سنت را حفظ کرده و قوانین را دنبال کنند.

ISTJ ها، افرادی مشارکتی و استوار هستند. اگرچه انها افرادی درونگرا هستند اما به ندرت منزوی و گوشه گیر می باشند. ISTJ های معمولی می دانند که دقیقا در کجای زندگی قرار دارند و می خواهند بدانند چگونه می توانند در سازمان ها و سیستم های سازمان یافته شرکت کنند. آنها به دنبال حفظ نظم اجتماعی هستند و دوست دارند که استانداردها برآورده شوند.

ارزش های اصلی یک ISTJ چیست؟

ISTJ ها، دوست دارند قواعد بازی را بدانند و به پیش بینی برایشان بیشتر اهمیت دارد تا تخیل. آنها به تجارب گذشته خود به عنوان راهنمای مسیر، تکیه می کنند و با محیط دوستانه خود راحت هستند. ISTJ ها به روش های اثبات شده، اعتماد می کنند و برای روش هایی که باعث بالا بردن مهارت هایشان می شود، ارزش قائل می شوند.

ISTJ ها سخت کوش هستند و تا زمانی که یک کار به طور کامل انجام نشود، ادامه می دهند. آنها منطقی و روشمند هستند و اغلب از کارهایی که نیاز به استفاده از استدلال گام به گام برای حل مشکل دارند، لذت می برند. آنها به دقت به جزئیات توجه می کنند و همه چیز را با دقت بررسی می کنند تا مطمئن شوند که درست هستند. ISTJ ها با منطق درست و جهت گیری دقیق شان، به طور سیستماتیک کار می کنند تا به بخش کوچکی از جهان، نظم ببخشند.

چگونه می توانم یک ISTJ را تشخیص دهم؟

ISTJ ها، جدی و محافظه کار هستند. آنها دوست دارند قواعد بازی را بدانند و از آن پیروی کنند. اغلب با پیش بینی محیط اطرافشان، سعی می کنند نقش خود را درک کنند. شما ممکن است ISTJ ها را حتی در موقعیت های اجتماعی نیز مفید بیابید (مثلا سازماندهی کت و کلاه در یک مهمانی). آنها اغلب ترجیح می دهند مسئولیتی را بر عهده بگیرند تا اینکه با یک غریبه صحبت کنند. وقتی کاری به انها سپرده می شود، در انجام آن کار قابل اعتماد هستند و آن کار را تا آخر ادامه می دهند.

ISTJ ها، اهل عمل و منطقی هستند و به ندرت به خودشان توجه می کنند. لباس و وسیله هایشان را بر اساس نیا انتخاب می کنند و نه بر اساس مد و آنها عاشق چیزهای کلاسیک هستند.

ISTJ ها به طور معمول به صراحت صحبت می کنند و جزئیات را  به خوبی بیان می کنند. آنها بیشتر به اطلاعات واقعی اهمیت می دهند تا اطلاعات انتزاعی و یا ایده های اثبات نشده.

برخی از ISTJ های معروف چه کسانی هستند؟

ISTJ های معروف شامل ملکه الیزابت دوم، هری ترومن، وارن بافت، ملکه ویکتوریا، جورج H.W. بوش و J.D. راکفلر.

نوع شخصیت ISTJ چه مقدار رایج است؟

ISTJ سومین نوع رایج در جمعیت و رایج ترین نوع در میان مردان است. ISTJ ها:

 • 12٪ از کل جمعیت
 • 16 درصد از مردان
 • 7٪ از زنان

را تشکیل می دهند.

ISTJ ها دوست دارند چه کارهایی انجام دهند؟

سرگرمی های محبوب یک ISTJ شامل تمرکز بر بازی هایی مانند شطرنج و Trivial Pursuit، بازی کردن بازی های کامپیوتری، تماشای رویدادهای ورزشی، پیگیری آمادگی جسمانی و بازی های انفرادی مانند گلف است.

کارشناسان می گویند

همه قراردادها باید برای ISTJ ها واضح باشد. آنها چیزی را که در آن قرار دارد را نادیده نمی گیرند و چیزی را که وجود ندارد، تصدیق نمی کنند.

– ایزابل بریگز میرز، هدایای مختلف

حقایقی در مورد ISTJ ها

 • در مورد ویژگی های شخصیتی، به عنوان آرام، ثابت قدم، استوار، محتاط و سنتی شناخته می شوند.
 • بیش از نوع های شخصیتی دیگر از مشکلات قلبی و فشار خون بالا رنج می برند.
 • بیش از نوع های شخصیتی دیگر از بیماری های مزمن رنج می برند.
 • بیشتر در میان آفریقایی آمریکایی ها دیده می شوند.
 • ارزش های شخصی شامل امنیت مالی می باشد.
 • در میان چهار نوع برتر در GPA کالج هستند.
 • بیشتر از همه نوع های شخصیتی از محیط کار خود لذت می برند اگر همه چیز بر اساس قوانین باشد.
 • بیشتر در میان کارمندان بانک، مدیران مالی، دانشجویان MBA و صاحبان کسب و کارهای کوچک دیده می شوند.
 • اغلب در شغل مدیریتی، اجرایی، اجرای قانون و حسابداری یافت می شوند.
[vc_text_separator title=”پکیج چطور یک ISTJ موفق باشیم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه ISTJ موفق باشی؟

 

 

فهرست