نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟
روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


ISFP چیست؟

ISFP مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف درونگرا، حسی، احساسی و ملاحظه کننده می باشد. ISFP، شخصی را نشان می دهد که از تنهایی لذت می برد (درونگرا)، کسی که بر واقعیت ها و جزئیات تمرکز می کند و نه ایده ها و مفاهیم (حسی یا سنجشی)، کسی که ارزش ها و احساسات تصمیم گیری می کند(احساسی) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای خود جوش بودن و انعطاف پذیر بودن، برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند (ملاحظه کننده).

ISFP ها گاهی اوقات به دلیل حساسیت ذاتی آنها برای ایجاد تجربه های زیبا، به عنوان شخصیت هنرمند شناخته می شوند.

ISFP ها چه ویژگی هایی دارند؟

ISFP ها، سرپرستانی نجیب و آرام هستند که در لحظه حال زندگی می کنند و از محیط اطراف خود با شور و شوق و شادی و نشاط لذت می برند. آنها انعطاف پذیر و خودجوش هستند و دوست دارند از آنچه زندگی برایشان به ارمغان می آورد، لذت ببرند. ISPF ها آرام و بی ادعا هستند و ممکن است شناختن آنها سخت باشد. با این حال، از نظر کسانی که ISPF ها را می شناسند، آنها افرادی خونگرم و دوستانه هستند و دوست دارند که تجارب زندگی شان را به اشتراک بگذارند.

ISFP ها یک حس زیبایی شناختی دارند و زیبایی را در محیط اطراف خود دنبال می کنند. آنها با تجاربی که با احساساتشان تجربه می کنند، سازگار هستند و اغلب از استعداد ذاتی در هنر برخوردار هستند. ISFP ها به خصوص در دستکاری اشیاء فوق العاده هستند و ممکن است ابزار خلاقیت مانند قلم مو و چاقوی مجسمه ساز ی را با مهارت بالا، به کار ببرند.

ارزش های اصلی یک ISFP چیست؟

ISFP ها قدرت تحمل بالایی دارند و دیگران را قضاوت نمی کنند، اما عمیقا به مردم احترام می گذارند و به آنها اهمیت می دهند. آنها تلاش می کنند تا دیگران را بپذیرند و از آنها حمایت کنند اما در نهایت به سمت ارزش های اصلی خود حرکت می کنند. آنها معمولا به دنبال راهی برای تطبیق و سازگاری می گردند و ممکن است در ارتباط با کسانی که مانند انها نیستند، دچار مشکل شوند.

ISFP ها نسبتا متواضع و فروتن هستند و ممکن است خود را دست کم بگیرند. آنها معمولا دوست ندارند در کانون توجه قرار گیرند، و در عوض ترجیح می دهند نقش حمایتی ایفا کنند و تا حد ممکن از برنامه ریزی و سازماندهی، اجتناب کنند. آنها حساس و پاسخگو هستند، در تلاشند تا آنچه را باید انجام دهند، انجام دهند و از کمک به دیگران لذت می برند.

چگونه می توانم یک ISFP را شناسایی کنم؟

شناختن ISFP ها بسیار مشکل است، زیرا آنها بیشتر اهل عمل هستند و کمتر حرف می زنند. آنها ممکن است در ابتدا گوشه گیر یا کم حرف به نظر برسند، اما اگر از نزدیک آنها را تماشا کنید، می توانید کمک کردن انها و حمایت آنها از دیگران را ببینید. آنها به دقت نیازهای عملی دیگران را می بینند و اغلب در لحظه ای که به کمک آنها نیاز است، آرام و بی قید و شرط اقدام می کنند. ISFP ها ترجیح می دهند نقش حمایتی ایفا کنند و به ندرت اظهار نظر کرده یا جلب توجه می کنند. آنها معمولا تحمل بالایی دارند و از طرف دیگران پذیرفته می شوند.

ISFP ها به طور معمول احساسات هنری هماهنگ ظریفی دارند. آنها به رنگ، بافت و تن حساس هستند و اغلب دارای احساس ذاتی از آنچه باعث زیبایی می شود، دارند. آنها از به کار گرفتن احساساتشان در محیط اطراف، لذت می برند. ISFP ها اغلب بر تجارب لحظه ای تمرکز می کنند و به ندرت بلندپرواز هستند و ترجیح می دهند از سادگی های زندگی مانند دوستان، خانواده و لذت های حسی مانند غذا، موسیقی و هنر، لذت ببرند.

برخی از ISFP های معروف چه کسانی هستند؟

ISFP های مشهور عبارتند از: چر، باربارا استریسند، ژاکلین کندی اوناسیس، باب دیلن، ولفگانگ موتزارت، جیمی هندریکس و مایکل جکسون.

نوع شخصیت ISFP چه مقدار رایج است؟

ISFP چهارمین نوع رایج در جمعیت است. ISFP ها:

 • 9٪ از کل جمعیت
 • 10٪ از زنان
 • 8٪ از مردان

را تشکیل می دهند.

ISFP ها دوست دارند چه کارهایی انجام دهند؟

سرگرمی های محبوب ISFP ها که از مهارت های فیزیکی و هنری خود استفاده می کنند، عبارتند از: ورزش های مستقل مانند اسکی یا شنا، رقص و پروژه های صنایع دستی. ISFP ها نیز از تفریح کردن در گروه های صمیمی لذت می برند و به دنبال هنر و طبیعت هستند.

کارشناسان می گویند:

هنرمندان به احساسات خود متکی هستند، که به آنها توانایی خارق العاده ای برای کار با کوچکترین تفاوت های رنگ، تن، بافت، عطر و طعم را می دهد.

– دیوید کییرزی، لطفا مرا درک کنید II

حقایق جالب در مورد ISFP ها

 • در مورد ویژگی های شخصیتی، به عنوان بی قید و آسان گیر شناخته می شوند.
 • در میان همه نوع های شخصیتی، بیشترین گزارش از بیماری های قلبی و فشار خون بالا را دارند.
 • کمترین ابراز وجود در کالج را دارند.
 • در مقالات، کمترین پیش بینی آینده را در میان نوع های دیگر دارند.
 • کمترین احتمال ماندن در کالج را در میان نوع های شخصیتی دارند.
 • در میان نوع های شخصیتی، بیشترین گزارش از استرس مربوط به مسائل مالی و فرزندان را دارند.
 • در یک نمونه ملی، برای محیط کاری ای ارزش قائل می شوند که امنیت، دستورالعمل های ساده و روشن را فراهم کند و ساعات اضافه کاری نداشته باشد.
 • در میان دانشجویان MBA و صاحبان کسب و کارهای کوچک کمتر دیده می شوند.
 • به طور معمول در مشاغل مراقبت های بهداشتی، کسب و کار و اجرای قانون یافت می شوند.
[vc_text_separator title=”پکیج چگونه یک ISFP موفقیت شویم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه ISFP موفق باشی؟

 

 

فهرست