نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟
روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


INFJ چیست؟

INFJ مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف درونگرا، بابصیرت، احساسی و قضاوت کننده است. INFJ، شخصی را نشان می دهد که از تنهایی انرژی می گیرد (درونگرا)، کسی که بر ایده ها و مفاهیم تمرکز می کند و نه واقعیت ها و جزئیات (با بصیرت)، کسی که براساس احساسات و ارزش ها تصمیم گیری می کند(احساسی) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای خود جوش بودن و انعطاف پذیر بودن، برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند (قضاوت کننده).

INFJ ها گاهی اوقات به عنوان شخصیت مشاور شناخته می شوند.

INFJ ها چه ویژگی هایی دارند؟

INFJ ها پرورش دهندگان خلاق با حسی قوی از یکپارچگی شخصی و کمک به دیگران برای تحقق پتانسیل آنها، می باشند. با ویژگی های خلاقیت و وقف کردن خود برای دیگران، INFJ ها برای کمک به دیگران با راه حل های اصلی برای چالش های شخصی شان، استعداد دارند. مشاور، دارای توانایی منحصر به فرد برای احیای احساسات و انگیزه های دیگران می باشد و اغلب قبل از اینکه کسی خودش را بشناسد، آنها می فهمند که چه احساسی دارند. آنها به بینش خود در مورد دیگران اعتماد دارند و به توانایی خود در خواندن مردم (شناختن مردم) اعتقاد دارند.

گرچه آنها بسیار حساس هستند، اما بسیار کم حرف نیز می باشند. INFJ ها یک نوع بسیار محرمانه و خاص هستند و در مورد به اشتراک گذاشتن اندیشه ها و احساسات متعصبانه برخورد می کنند.

ارزش های اصلی INFJ چیست؟

INFJ ها به وسیله مجموعه ای از ارزش های شخصی مورد توجه قرار می گیرند. آنها به شدت ایده آل هستند و می توانند آینده ای شادتر و کامل تر را تصور کنند. آنها می توانند از واقعیت های سخت کنونی دلسرد شوند، اما به طور معمول در انجام اقدامات مثبت استوار هستند. INFJ ها ذاتا کارهایی انجام می دهند که جهان را به یک مکان بهتر تبدیل کنند.

INFJ ها خواهان زندگی معنی دار و ارتباطات عمیق با دیگران هستند.

آنها تمایل ندارند که آزادانه با دیگران صحبت کنند  اما برای ایجاد صمیمیت احساسی، افرادی را انتخاب می کنند. اگرچه زندگی داخلی با شکوه آنها گاهی اوقات باعث می شود که به نظر مرموز برسند اما آنها عمیقا برای روابط قابل اعتماد ارزش قائل هستند.

چگونه می توانم یک INFJ را تشخیص دهم؟

INFJ ها اغلب آرام، مراقب و حساس به نظر می رسند و به ایده ها و نگرانی های دیگران گوش می دهند. آنها معمولا درک صحیحی از افراد دارند و به دیگران نیز کمک می کنند تا این درک صحیح را بدست بیاورند. INFJ ها از مشکلات شخصی پیچیده ترسی ندارند. در حقیقت، آنها افراد کاملا پیچیده و دارای یک زندگی درونی ثروتمند هستند.

آنها مسائل اخلاقی را بازتاب می دهند و همه چیز را به طور عمیق درک می کنند. مشاوران اغلب نجیب و کم حرف به نظر می رسند، اما ممکن است در زمانیکه ارزش هایشان مورد تهدید قرار می گیرد یا به چالش کشیده می شوند، دیگران را شگفت زده کنند. آرامش بیرونی آنها، پیچیدگی درونی دنیایشان را نشان نمی دهد.

از آنجاییکه که INFJ ها افراد پیچیده ای هستند، ممکن است تمایلی به تعامل با افرادی که ممکن است آنها را درک نکنند یا از آنها قدردانی نکنند، نداشته باشند و بنابراین ممکن است شناخت آنها دشوار باشد. اگر چه آنها دوست دارند که با دیگران هماهنگ شوند و از اهدافشان حمایت کنند، اما به شدت به سیستم ارزش های خود وفادار هستند و از راه و روش دیگران پیروی نمی کنند. هنگامی که احساس کنند مورد احترام قرار نمی گیرند یا بفهمند که دیگران نیت خالصی ندارند، آنها را ترک می کنند.

برخی از INFJ های معروف چه کسانی هستند؟

INFJ های مشهور شامل ماهاتما گاندی، الینور روزولت، امیلی برونته، کارل یونگ، فئودور داستایفسکی، فلورانس نایتینگال، شیرلی مک لاین، جیمی کارتر و ادوارد اسنودن هستند.

نوع شخصیت INFJ چه مقدار رایج است؟

INFJ کمترین نوع در کل جمعیت است. این کمترین نوع در میان مردان و سومین نوع در زنان (بعد از INTJ و ENTJ) می باشد. INFJ ها:

  • 2٪ از کل جمعیت
  • 2٪ از زنان
  • 1٪ از مردان

را تشکیل می دهند.

INFJ ها چه کارهایی را دوست دارند انجام دهند؟

سرگرمی های محبوب INFJ عبارتند از نوشتن، قدردانی از هنر، رویدادهای فرهنگی، خواندن، انجام کارهای اجتماعی در محیط های کوچک، ایجاد صمیمیت و ساز زدن یا گوش دادن به موسیقی.

کارشناسان می گویند

دیدگاه های INFJ ها بر این اساس است که به رفاه بشر توجه کنند و احتمالا مشارکت آنها مستقل از جنبش توده ای است.

– ایزابل بریگز میرز، هدایای مختلف

حقایق مربوط به INFJ ها

  • کمترین نوع شخصیتی در کل جمعیت
  • در مورد ویژگی های شخصیتی، به عنوان صریح، صمیمی، بی ادعا، فروتن، بی قید (آسان گیر)، تودار و صبور شناخته می شوند.
  • در میان نوع هایی هستند که با بیشترین احتمال در کالج می مانند.
  • با احتمال بیشتری نسبت به نوع های دیگر برای غلبه بر استرس به دیدن یک درمانگر می روند.
  • بالاترین نارضایتی از زندگی زناشویی را دارند.
  • ارزش های شخصی شامل معنویت، یادگیری و خدمات اجتماعی می باشد.
  • معمولا در حرفه های مربوط به دین، مشاوره، آموزش و هنر یافت می شوند.
[vc_text_separator title=”چطور یک INFJ موفق باشیم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه INFJ موفق باشی؟

 

 

فهرست