نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟
روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


INFP چیست؟

INFP مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف درونگرا، با بصیرت، احساسی و ملاحظه کننده می باشد. INFP، شخصی را نشان می دهد که از تنهایی لذت می برد و  انرژی می گیرد (درونگرا)، کسی که بر ایده ها و مفاهیم تمرکز می کند و نه واقعیت ها و جزئیات (با بصیرت)، کسی که براساس احساسات و ارزش ها تصمیم گیری می کند(احساسی) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای خود جوش بودن و انعطاف پذیر بودن، برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند (ملاحظه کننده).

INFP ها گاهی اوقات به خاطر معنویت و غمخواری شان برای دیگران به عنوان شخصیت های شفا دهنده (درمانگر) شناخته می شوند.

INFP ها چه ویژگی هایی دارند؟

INFP ها ایده آل گران تخیلی هستند که به ارزش ها و اعتقادات اصلی خود اهمیت می دهند. برای شفا دهنده، امکانات بسیار مهم است. واقع گرایی لحظه ای تنها برای عبور از نگرانی است. آنها پتانسیل ها را برای آینده ای بهتر می بینند و حقیقت و معنا را با شعور فردی خود دنبال می کنند.

INFP ها حساس، مراقب و دلسوز هستند و عمیقا نگران رشد شخصی خود و دیگران هستند. INFP های فرد گرا که دیگران را قضاوت نمی کنند، معتقدند که هر فرد باید راه خود را پیدا کند. آنها از وقت گذاشتن برای جستجوی ایده ها و ارزش های خود لذت می برند و دیگران را نیز تشویق می کنند که همین کار را انجام دهند. INFP ها خلاق و اغلب هنری هستند، آنها از پیدا کردن راه های جدید برای بیان اعتقادات و نظرات خود لذت می برند.

ارزش های اصلی یک INFP چیست؟

INFP ها به اعتبار و اصالت اهمیت می دهند و دوست دارند در کاری که انجام می دهند منحصر به فرد باشند. آنها اغلب در جستجوی معنانی و حقیقت در درون خود هستند. دنبال کردن سنت ها برای INFP خیلی جذاب نیست. آنها ترجیح می دهند که ارزش ها و ایده های خود را انجام دهند و تصمیم بگیرند که چه چیزی درست است. INFP ها اغلب بی نظم و غیر متعارف هستند و تمایلی به پیروی از دیگران ندارند. INFP ها به سختی می توانند با یک جمعیت سازگار شوند.

INFP ها دیگران را قضاوت نمی کنند و آنها را می پذیرند و معتقدند که هر فرد باید مسیر خود را دنبال کند. آنها انعطاف پذیر و سازگار هستند و اغلب می توانند دیدگاه های بسیاری را ببینند. حمایت از دیگران برای INFP ها مهم است اما اگر احساس کنند که ارزش هایشان نقض می شود، واکنش های شدیدی نشان می دهند. آنها به خصوص از کسانی که می گویند تنها یک راه درست وجود دارد و بر آن اصرار می ورزند، متنفرند. INFP ها خواهان ایده پردازی آزاد و راحت و حمایت از ایده ها می باشند.

چگونه می توانم یک INFP را تشخیص دهم؟

INFP ممکن است در ابتدا آرام به نظر برسند زیرا آنها ایده ها و افکار خود را در مقابل کسانی که می شناسند، حفظ می کنند. آنها بازتابنده و اغلب روحانی هستند و به داشتن گفتگوهای معنی دار درباره ارزش ها، اخلاق، مردم و رشد شخصی علاقه مند هستند. شفا دهنده کنجکاو  با ذهن باز، به طور مداوم در جستجوی درک عمیقی از خود و مردم اطراف است. آنها در مورد آرمان هایشان پرشور هستند، اما خاص و مرموز نیز هستند. تعداد کمی از مردم، عمق تعهد INFP ها به باورهایشان را درک می کنند.

INFP ها حساس و دلسوز هستند و خود را مادام العمر در معانی و اصالت درگیر می کنند. جنبه های عادی زندگی برای این نوع شخصیت، جذاب نیست و آنها از ایده های جالب تر نسبت به واقعیت های عملی، بیشتر هیجان زده می شوند. آنها معمولا دیگران را بدون هیچ سوالی می پذیرند و ممکن است به سبک زندگی خاصی یا نظرات نا متعارف علاقه داشته باشند. آنها اغلب علاقه خاصی به هنر، به ویژه آوانگارد دارند، چرا که آنها دوست دارند مفاهیم جدیدی را تجربه کنند.

INFP های معروف چه کسانی هستند؟

INFP های مشهور شامل شاهزاده دیانا، آدری هپبورن، فرد راجرز، جان لنون، کورت کوبین، توری آموس، موریسی، کلوئی سویگنی، ویلیام شکسپیر، بیل وتسون، A.A. میلان، هلن کلر، کارل راجرز و ایزابل بریگز-مایرز (خالق شاخص نوع مایرز بریگز) می باشند.

نوع شخصیت INFP چقدر رایج است؟

INFP نهمین نوع معمول در جمعیت هستند. آنها

 • 4٪ از کل جمعیت
 • 5 درصد از زنان
 • 4٪ از مردان

را تشکیل می دهند.

INFP ها چه کارهایی دوست دارند انجام دهند؟

سرگرمی های محبوب INFP ها شامل شاعری، نوشتن خلاقانه، موسیقی، عکاسی، تئاتر و هنرهای تجسمی است.

کارشناسان می گویند

INFP ها در زمینه هایی که به دنبال امکانات برای مردم هستند، بهتر عمل می کنند.

– ایزابل بریگز میرز، هدایای مختلف

حقایقی  درباره INFP ها

 • در مورد ویژگی های شخصیتی، به عنوان هنری، بازتابنده، بی دقت، حساس، انعطاف پذیر و تقدیر کننده شناخته می شوند.
 • کمتر از نوع های دیگر به بیماری های قلبی دچار هستند.
 • در میان مردان، کمترین گزارش را برای دردهای مزمن دارند.
 • رتبه دوم در نارضایتی زناشویی را دارند.
 • بیشترین احتمال در فکر کردن به خودکشی در کالج را دارند.
 • بیش از حد متوسط به یادگیری زبان خارجی علاقه دارند.
 • در میان نوع های شخصیتی، بیشترین نارضایتی از کارشان را دارند.
 • ارزشهای شخصی شان شامل استقلال و خلاقیت است.
 • بیشتر در مشاغل مشاوره، نویسندگی و هنر یافت می شوند.
[vc_text_separator title=”چطور یک INFP موفق باشیم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه INFP موفق باشی؟

 

 

فهرست