نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟
روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


ESTP چیست؟

ESTP مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف برونگرا، حسی (با بصیرت)، متفکر و ملاحظه کننده می باشد. ESTP، شخصی را نشان می دهد که از وقت گذارندن با دیگران سرشار از انرژی می شود (برونگرا)، کسی که بر واقعیت ها و جزئیات تمرکز می کند و نه ایده ها و مفاهیم (با بصیرت)، کسی که براساس احساسات و ارزش ها تصمیم گیری می کند(احساسی) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای خود جوش بودن و انعطاف پذیر بودن، برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند (ملاحظه کننده).

ESTP ها گاهی اوقات به دلیل پر انرژی بودن و رویکرد فعالشان نسبت به زندگی به عنوان دینامو (متقاعد کننده) شناخته می شوند.

ESTP ها چه ویژگی هایی دارند؟

ESTP ها پر انرژی و به دنبال هیجان هستند و برای انجام هر کاری، تمام تلاششان را به کار می گیرند. آنها انرژی های پویا را برای تعامل با دیگران و جهان اطرافشان به ارمغان می آورند. آنها موقعیت ها را به موقع ارزیابی می کنند و به سرعت مشکلات را با راه حل های عملی حل می کنند.

ESTP های فعال و بازیگوش (اهل تفریح و سرگرمی) اغلب اهل مهمانی هستند و روحیه شوخ طبعی دارند. آنها از توانایی زیرکانه رصد کردن استفاده می کنند تا مخاطبان خود را ارزیابی کنند و به سرعت برای تعاملات هیجان انگیز  با آنها هماهنگ شوند. اگر چه معمولا بسیار اجتماعی به نظر می رسند، اما به ندرت افراد احساسی ای هستند. ESTP، ترجیح می دهند که با همه چیز سریع و سرسری برخورد کنند تا اینکه جدی و احساسی برخورد کنند.

ارزش های اصلی ESTP چیست؟

ESTP ها معمولا به ذات ورزشکار هستند و آنها به راحتی محیط فیزیکی خود را هدایت می کنند و به شدت هماهنگ هستند. آنها دوست دارند از این تناسب جسمی برای هیجان و ماجراجویی استفاده کنند و اغلب از تجربه فعالیت های پر خطر و حتی خطرناک لذت می برند.

تمرکز ESTP، بر انجام کارها در لحظه است. آنها نسبت به محیط کار خود متعهد هستند و مشکلات را به طور عملی حل می کنند. ESTP ها در شرایط اضطراری عالی هستند، زیرا می توانند برای شرایطی که نیاز به اقدام فوری دارد، استدلال منطقی بیاورند. اهداف بلند مدت برای ESTP ها جذابیتی ندارد زیرا ترجیح می دهد نتایج قابل ملاحظه را در لحظه مشاهده کنند.

چگونه می توان ESTP را تشخیص داد؟

اولین چیزی که شما در مورد یک ESTP می بینید، احتمالا انرژی آنهاست. آنها اغلب پر حرف و اهل شوخی هستند. آنها از سرگرم کردن دیگران لذت می برند و حتی ممکن است با شوخی های بی ادبانه دیگران را سرگرم کنند. آنها دوست دارند مردم را روی انگشتان خود بچرخانند و  هرگر نمی توان فهمید که ESTP ها برای سرگرمی در دفعات بعدی چه کارهایی انجام خواهند داد. ESTP ها بدون شک افراد گروه دوستی هستند اما علاقه شان به افراد خیلی به طول نمی انجامد. آنها ترجیح می دهند که در یک اتاق بنشینند و با دیگران بخندند تا اینکه به طور عمیقی با دیگران ارتباط برقرار کنند.

ESTP ها در محیط فیزیکی خود راحت هستند و همیشه به دنبال انجام عمل یا فعالیتی می باشند. آنها نسبت به همه نوع های شخصیتی، بیشتر با همه چیز هماهنگ می شوند و اغلب ورزش کردن یا فعالیت های مختلف جسمانی، به خصوص فعالیت هایی که با خطر همراه است، را دوست دارند. آنها به طور معمول عاشق آدرنالین بالا هستند و ممکن است در چتر بازی، مسابقه موتور سواری و یا دیگر ورزش های هیجانی دیده شوند.

برخی از ESTP های معروف چه کسانی هستند؟

ESTP های مشهور شامل دونالد ترامپ، جورج دبلیو بوش، وینستون چرچیل، Mae West، Evel Knievel می باشند.

نوع شخصیت ESTP چه مقدار رایج است؟

ESTP ها:

 • ۴٪ از کل جمعیت
 • ۶ درصد از مردان
 • ۳ درصد از زنان

را تشکیل می دهند.

ESTP ها دوست دارند چه کارهایی انجام دهند؟

سرگرمی های محبوب ESTP عبارتند از انواع ورزش و فعالیت های ورزشی، به خصوص ورزش های تیمی و فعالیت های پر خطر مانند مسابقه اتومبیل رانی، بوکس و یا پرواز.

کارشناسان می گویند

آنها عمل را به گفتگو، ترجیح می دهند. آنها سریعا یک کار را به طور واضح و موثر عملی می کنند .

– ایزابل بریگز میرز، هدایای مختلف

حقایقی در مورد ESTP ها

 • در مورد ویژگی های شخصیتی، به عنوان مسلط، انعطاف پذیر، مصر و اجتماعی هستند.
 • در میان بیماران، بیشترین احتمال بیماری مزمن را دارند.
 • یکی از چهار نوع برتر در مدعیان کالج هستند.
 • یکی از دو نوع با GPA کالج کمتر می باشند.
 • بیشترین احتمال در ماندن در کالج را دارند.
 • ارزش ها در کار عبارتند از خود محوری، تنوع، استقلال و ساختار.
 • بیشتر در میان دانشجویان MBA دیده می شوند.
 • معمولا در حرفه های مربوط به بازاریابی، معاملات ماهرانه، کسب و کار و اجرای قانون یافت می شوند.
[vc_text_separator title=”پکیج چطور یک ESTJ موفق باشیم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه ESTP موفق باشی؟

 

 

فهرست