نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟
روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


ISFJ چیست؟

ISFJ، ، مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف درونگرا، حسی (سنجشی)، احساسی و قضاوت کننده می باشد. ISFJ، شخصی را نشان می دهد که از تنهایی لذت می برد (درونگرا)، کسی که بر واقعیت ها و جزئیات تمرکز می کند و نه ایده ها و مفاهیم (حسی)، کسی که براساس ارزش ها و احساسات تصمیم گیری می کند(احساسی) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای خود جوش بودن و انعطاف پذیر بودن، برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند (قضاوت کننده). ISFJ ها گاهی اوقات به دلیل علاقه شان به حفظ امنیت و مراقبت از دیگران به عنوان شخصیت محافظ (حامی یا پشتیبان) شناخته می شوند.

ISFJ ها چه ویژگی هایی دارند؟

ISFJ ها، سرپرستانی ماهر و کوشا، وفادار به سنت ها و سازمان ها هستند. آنها اهل عمل، دلسوز و مراقب هستند و انگیزه دارند که تا همه چیز را برای دیگران مهیا کنند و از خطرهای زندگی محافظت کنند.

ISFJ ها، پیرو سنت ها هستند واز مشارکت در ایجاد ساختارهای سازمانی جامعه لذت می برند. آنها کارمندانی استوار و متعهد هستند و نسبت به دیگران، حس عمیق مسئولیت دارند. آنها بر روی انجام وظایف خود تمرکز می کنند، مخصوصا زمانی که آنها از نیازهای دیگران مراقبت می کنند. آنها می خواهند دیگران بدانند که آنها قابل اعتماد هستند و آنچه که از آنها انتظار می رود، انجام می شود. آنها با وجدان و روش مند هستند و تا زمانی که کاری به اتمام نرسد، همچنان ادامه می دهند.

ارزش های اصلی یک ISFJ چیست؟

ارزش های شخصی برای ISFJ ها بسیار مهم است و  بسیار با وجدان و وظیفه شناس هستند. آنها دوست دارند همراه با دیگران، سخت کار کنند و آنچه از انها انتظار می رود را انجام دهند.

ISFJ ها به روابط اهمیت می دهند و برای همکاری و حفظ هماهنگی با دیگران، تلاش می کنند. آنها روابطی پایدار و طولانی را دوست دارند و می خواهند صمیمیت عمیقی را در خانواده حفظ کنند. آنها با افرادی که احساس می کنند می توانند برای طولانی مدت بر آنها تکیه کنند، بیشتر ارتباط برقرار می کنند.

ISFJ ها از سنت ها قدردانی می کنند و می دانند که در گذشته چه چیزی هایی انجام شده است. آنها وفادار به روش ها و ارزش ها هستند و شیوه مناسب و قابل قبول انجام کارها را رعایت می کنند. آنها با مؤسسات تأسیس شده هماهنگ می شوند و برای حفظ ساختارهای قوی و پایدار اجتماعی، اهمیت زیادی قائل هستند. در گروه ها، آنها اغلب نقش مورخ را به عهده می گیرند و اعضای جدید را متقاعد می کنند که برای ارزش ها و رسم و رسوم ها احترام قائل شوند.

چگونه می توانم یک ISFJ را تشخیص دهم؟

ISFJ ها به طور مشخص، فروتن و غیرقابل انکار هستند و به ندرت به خودشان توجه می کنند. آنها اغلب می توانند در معرض کمبود و کم توجهی دیگران قرار بگیرند. آنها وفادار و سختگیر هستند و اغلب خود را به وظایف و پروژه ها متعهد می سازند تا برای خانواده ها، دوستان و جوامعشان مفید باشند. آنها معمولا در گروه های اجتماعی شرکت می کنند، اما نمی خواهند که توجه دیگران را به خود جلب کنند. آنها بیشتر در پشت صحنه یافت می شوند و به سختی تلاش می کنند تا نقش خود را به طور کامل ایفا کنند.

ISFJ ها روابط گرا هستند، اما ممکن است در مقابل افراد جدید، محتاط باشند. آنها به ندرت اطلاعات شخصی را سریعا افشا می کنند. آنها تمایل به تمرکز و آگاهی از محیط اطراف خود دارند و جزئیات را با توجه به تجربه شخصی خودشان بیان می کنند. آنها اغلب درمورد آنچه که برای آنها اتفاق افتاده است و آنچه آنها مستقیما دیده اند، صحبت می کنند. آنها شنوندگان دلسوزی هستند و به طور معمول جزئیات مربوط به افراد را به یاد می آورند. آنها اغلب از شنیدن حقایق مربوط به دیگران در روند برقراری ارتباط لذت می برند.

برخی از ISFJ های معروف چه کسانی هستند؟

ISFJ های مشهور شامل مادر ترزا، جورج H.W. بوش، لورا بوش، پادشاه جرج VI، کیت میدلتون، رزا پارکس، شاهزاده ماری دانمارک و کلارا بارتون.

نوع شخصیت ISFJ چه مقدار رایج است؟

ISFJ رایج ترین نوع در جمعیت ایالات متحده است و رایج ترین نوع در میان زنان است. ISFJ ها:

 • 14٪ از کل جمعیت
 • 19 درصد از زنان
 • 8٪ از مردان

تشکیل می دهند.

ISFJ ها چه کارهایی را دوست دارند انجام دهند؟

فعالیت های سرگرم کننده اوقات فراغت برای ISFJ ها عبارتند از آشپزی، باغبانی، نقاشی، صنایع دستی، پیک نیک، پیاده روی در طبیعت و تماشای فیلم. آنها اغلب کسانی را که حامی و پشتیبان علایق و فعالیت هایشان باشند را پیدا می کنند.

چه کارشناسان می گویند:

ISFJ ها بر وفاداری، توجه و رفاه مشترک تأکید دارند.

– ایزابل بریگز میرز، هدایای مختلف

حقایق جالب در مورد ISFJ ها:

 • در مورد ویژگی های شخصیتی، به عنوان محافظه کار، متعارف (پیرو سنت ها)، محافظ و محتاط شناخته می شوند.
 • در میان نوع های شخصیتی، بیشترین اعتقاد به قدرت معنوی بالاتر را دارند.
 • بیش از حد متوسط، درگیر بیماری های مزمن هستند.
 • در میان نوع های شخصیتی، بیشترین بیماری قلبی را دارند.
 • دومین نوع رایج در میان تحصیل کنندگان کالج می باشند.
 • بیش از نوع های دیگر، در روز بیش از 3 ساعت تلویزیون می بینند.
 • ارزش های شخصی شامل خانواده شاد، سلامتی و معنویت است.
 • بیشتر در میان دانشجویان MBA و مردان صاحب کسب و کار کوچک دیده می شوند.
 • در میان سه نوع با کمترین درآمد هستند.
 • معمولا در آموزش و پرورش، مراقبت های بهداشتی و مشاغل دینی یافت می شوند.

جهت دریافت تصویر مناسب برای استوری اینستاگرام اینجا کلیک کنید

[vc_text_separator title=”خرید پکیج چطور یک INFJ موفق باشیم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه ISFJ موفق باشی؟

 

 

[vc_separator border_width=”2″]
فهرست