نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟
روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


ESFJ چیست؟

ESFJ، مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف برونگرا، سنجشی، احساسی و قضاوت کننده می باشد. ESFJ، شخصی را نشان می دهد که از وقت گذارندن با دیگران سرشار از انرژی می شود (برونگرا)، کسی که بر واقعیت ها و جزئیات تمرکز می کند و نه ایده ها و مفاهیم (سنجشی)، کسی که براساس احساسات تصمیم گیری می کند(احساسی) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای خود جوش بودن و انعطاف پذیر بودن، برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند (قضاوت کننده).

ESFJ ها به دلیل علاقه شان به مراقبت از دیگران در راه های عملی، گاهی اوقات به عنوان شخصیت ارائه دهنده شناخته می شوند.

ESFJ ها چه ویژگی هایی دارند؟

ESFJ ها، یاری دهندگان وظیفه شناسی هستند که به نیازهای دیگران اهمیت می دهند و به شدت به مسئولیت های خود پایبند هستند. آنها با محیط عاطفی خود سازگار می شوند و مراقب احساسات دیگران نیز هستند. ESFJ ها، هماهنگی و همکاری در اطراف خود را دوست دارند و عاشق خوشحال کردن و ارائه کردن چیزها به دیگران می باشند.

ESFJ ها به وفاداری و سنت اهمیت می دهند و معمولا خانواده و دوستان خود را در اولویت قرار می دهند. آنها در صرف زمان، احساسات و تلاششان، بخشنده هستند. آنها با مشکلات و نگرانی های دیگران مانند مشکلات خود برخورد می کنند و تلاش می کنند تا استعدادهای سازمانی قابل توجه خود را برای ایجاد نظم و انضباط در زندگی دیگران به کار گیرند.

ارزش های اصلی ESFJ چیست؟

ESFJ ها بر اساس یک قانون اخلاقی سخت عمل می کنند و به دنبال افرادی با همین ویژگی ها می گردند. آنها اغلب چیزها را سیاه و سفید، درست و غلط، می بینند و از تحلیل کردن رفتار دیگران و گفتن نظر خود، احساس خجالت ندارند. ESFJ ها به دنبال هماهنگی و همکاری هستند و احساس می کنند این بهترین راه حل است برای پیروی از قوانین است. برای ارتباط با دیگران از یک ترتیب و نظم خاصی استفاده می کنند و اغلب نقش هایی را ایفا می کنند که به آنها کمک می کند تا این نظم اجتماعی را اجرا کنند.

ESFJ ها در مقابل نیازهای دیگران، احساس مسئولیت می کنند و معمولا مشتاق مشارکت و کمک هستند.

آنها تمایل دارند که جدی و عملی باشند، و کسب و کار برایشان اهمیت بیشتری دارد تا تفریح، به خصوص در کسب و کارهایی که مرتبط با مراقبت از مردم باشد. آنها معمولا از روال لذت می برند و اغلب برنامه منظمی دارند که به آنها امکان سازماندهی و پربار بودن را می دهد.

چگونه می توان یک ESFJ را تشخیص داد؟

ESFJ ها اغلب میزبان خوبی هستند. آنها بدون تردید نقش سازمانی را بر عهده می گیرند و می خواهند اطمینان حاصل شود که از همه مراقبت می شود. نقش هایی نظیر رهبر انجمن، برنامه ریز رویداد و داوطلب کلیسا، مناسب ESFJ می باشد. آنها معمولا با جوامع خود کار می کنند و با سخت کوشی تلاش می کنند تا نظم اجتماعی را حفظ کنند. ESFJ ها به افراد دیگر علاقمند هستند و می خواهند جزئیات زندگی آنها را بدانند. شایعه، یکی از سرگرمی های مورد علاقه ESFJ ها می باشد. آنها دوست دارند داستان هایی در مورد افراد دور و برشان را با دیگران به اشتراک بگذارند.

ESFJ ها دارای برنامه و قانون اخلاقی واضحی هستند که رفتار آنها و انتظارات آنها از دیگران را مشخص می کند. آنها اغلب نظرات خاصی در مورد چگونگی رفتار افراد و کارهای مناسب دارند.

رفتارها و دیگر قانون های تعامل اجتماعی اغلب برای ESFJ ها بسیار مهم است.

آنها ممکن است به صورت سیاه و سفید، درست و غلط فکر کنند. آنها، کسانی را که از نظر آنها درست عمل نمی کنند را مورد قضلوت قرار می دهند اما این کار را با نیت و منظور خوب انجام می دهند. آنها دوست دارند که دیگران نیز از قوانین آنها پیروی کنند تا بتوانند در کنار هم قرار بگیرند. ESFJ دوست دارد که همه چیز برای اطرافیانش به خوبی پیش برود و ممکن است خود را بیش از حد درگیر و نگران دیگران کند.

برخی از ESFJ های معروف چه کسانی هستند؟

ESFJ های مشهور شامل مارتا استوارت، دیو توماس، سام والتون، باربارا والترز، ویلیام هوارد تافت، جی سی پنی، سالی فیلد، مری تایلر مور و ری کراس هستند.

نوع شخصیت ESFJ چه مقدار رایج است؟

ESFJ دومین نوع رایج در کل جمعیت است. ESFJ ها:

 • 12٪ از کل جمعیت
 • 17٪ از زنان
 • 8٪ از مردان

را تشکیل می دهند.

ESFJ ها چه کارهایی را دوست دارند انجام دهند؟

فعالیت های سرگرم کننده اوقات فراغت برای ESFJ ها عبارتند از: داوطلب شدن در سازمان های اجتماعی، خیریه یا مذهبی؛ جشن گرفتن تعطیلات و سنت های خانوادگی؛ آشپزی؛ مهمانی گرفتن و ورزش های اجتماعی.

کارشناسان می گویند

“ESFJ ها عمدتا به جزئیات تجربه مستقیم – خودشان، دوستان و آشنایانشان، حتی تجربه غریبه هایی که در ارتباط با زندگی آنها هستند، اهمیت می دهند.”

– ایزابل بریگز میرز، هدایای مختلف

حقایقی در مورد ESFJ ها

حقایق جالب در مورد ESFJ:

 • کمتر از دیگران، در معرض استفاده از مواد مخدر دیده شده اند.
 • در فراهم کردن منابع برای مقابله با استرس، در رتبه بالایی نسبت به دیگر نوع ها قرار دارند.
 • در اعتقاد به قدرت معنوی، رتبه دوم را در میان نوع های شخصیتی دارند.
 • بیشترین رضایت از ازدواج و روابط صمیمی با دوستان را دارند.
 • با احتمال بیشتری نسبت به نوع های دیگر در کالج می مانند.
 • بیشترین احساس رضایت را در ارتباط با همکاران خود دارند.
 • ارزش ها در کار شامل ساختار واضح، امنیت و توانایی ارائه خدمات به دیگران می باشند.
 • بیشترین رضایت شغلی را دارند.
 • معمولا در شغل های آموزشی، مراقبت های بهداشتی، و مذهبی یافت می شوند.
[vc_text_separator title=”پکیج چطور یک ESFJ موفق باشیم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه ESFJ موفق باشی؟

 

 

تیپ شخصیتی ESFJ

فهرست