نمیدونی تیپ شخصیتیت چیه؟
روی دکمه زیر کلیک کن و تست بده


ENFP چیست؟

ENFP  مخففی است که برای توصیف یکی از شانزده نوع شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. آن مخفف برونگرا، با بصیرت، احساسی و ملاحظه کننده می باشد. ENFP شخصی را نشان می دهد که از وقت گذارندن با دیگران سرشار از انرژی می شود (برونگرا)، کسی که بر ایده ها و مفاهیم تمرکز می کند و نه واقعیت ها و جزئیات (با بصیرت)، کسی که براساس احساسات و ارزش ها تصمیم گیری می کند(احساسی) و کسانی که ترجیح می دهند که به جای اینکه برایشان برنامه ریزی شود و سازماندهی شوند، خود جوش بودن و انعطاف پذیر باشند (ملاحظه کننده). به دلیل شور وشوقی که در کمک به تحقق آرزوهای دیگران دارند، به عنوان قهرمان نیز شناخته می شوند.

ENFP ها چه ویژگی هایی دارند؟

ENFP ها سازندگان و خالقان مردم محوری هستند که بر احتمالات تمرکز می کنند و یک شور و اشتیاق مسری برای ایده های جدید، مردم و فعالیت ها دارند. ENFP ها پر انرژی، گرم و پرشور هستند و دوست دارند که به دیگران در پیدا کردن نقاط قوتشان کمک کنند.

ENFP ها معمولا سریع ارتباط برقرار می کنند و از شوخ طبعی، طنز و تسلط بر زبان برای ایجاد داستان های جذاب، استفاده می کنند.

ENFP ها، دارای قدرت تصور زیادی می باشند و مبتکر هستند و یک بخش هنری قوی نیز در آنها یافت می شود. از آنجا که توان بیان ایده های مبتکرانه خود را دارند و درک عمیقی از تجارب انسانی دارند، به طرف هنر نیز کشیده می شوند.

ارزش های اصلی ENFP چیست؟

ENFP ها نسبت به دیگران کنجکاو هستند و درگیر کشف معنا و مقصود عمیق تر در افراد و ایده ها هستند. آنها به دنبال تجارب واقعی و اغلب به دنبال احساسات می باشند. ENFP ها به آسانی با جزئیات و تکرار خسته می شوند و به دنبال راهی می گردند تا از این چیزهای عادی فرار کنند. نوآوری برای ENFP ها، که اغلب دارای طیف وسیعی از علایق و دوستان در بسیاری از زمینه ها می باشند، جذاب است. ENFP ها به منحصر به فرد بودن اهمیت می دهند و اغلب به دنبال شادی به عنوان بالاترین اولویت در زندگی، برای خود و دیگران می باشند. آنها اهمیت زیادی برای آزادی شخصی و بیان خود قائل هستند و دوست دارند که به هر جا از آن الهام می گیرند، بروند.

چگونه می توانم یک ENFP را تشخیص دهم؟

ENFP ها دوست دارند در مورد مردم حرف بزنند: نه فقط در موردحقایق، بلکه آنچه به آنها انگیزه می دهد، آنچه الهام بخش آنها می شود و آنچه در رویا می بینند و دوست دارند که در زندگی به دست آورند. آنها اغلب آرزوهای خود را آزادانه به اشتراک می گذارند و دوست دارند که دیگران نیز آن را بشنوند. ENFP  به ندرت رویای کسی را قضاوت می کند و در مورد فانتزی ترین و خنده دارترین فانتزی ها با شور و شوق صحبت می کند. آنها دوست دارند که فرصت های خلاقانه را کشف کنند، و هیچ چیز بیشتر از صحبت کردن در مورد حقایق خشک و واقعیت خشن، نمی تواند آنها را عصبی کند.

ENFP ها اغلب غیر متعارف به نظر می آیند و ممکن است سریع پریشان شوند.

آنها تمایل به ارتباط با محیط فیزیکی خود ندارند. آنها اغلب جزئیات را نادیده می گیرند، زیرا بیشتر به ارتباط با افراد دیگر و یا کاوش تخیلاتشان و ابراز و بیان عقاید خود متمرکز هستند. آنها علاقه کمی به زندگی معمولی دارند و دوست دارند که زندگی را همراه با خوبی و شادی تجربه کنند. ENFP ها اغلب دارای یک رگه هنری نیز می باشند و ممکن است که در ظاهر هنری باشند. بسیاری از افراد سبک شخصی و منحصر به فرد خود را توسعه داده اند.

برخی از ENFP های معروف چه کسانی هستند؟

ENFP های مشهور شامل بیل کلینتون، فیل داناهو، مارک تواین، ادیت وارتون، ویل راجرز، کارول برونت، دکتر سئوز، رابین ویلیامز، درو بریمور، جولی اندروز، آلیسیا سیلورستون، جوآن بائز و رجیز فیلیبن می باشند.

نوع شخصیت ENFP چه مقدار رایج است؟

ENFP یک نوع شخصیت نسبتا رایج است و پنجمین نوع رایج در میان زنان است. ENFP ها:

 • 8٪ از کل جمعیت
 • 10٪ از زنان
 • 6 درصد از مردان

را تشکیل می دهند.

ENFP ها چه کارهایی را دوست دارند انجام دهند؟

سرگرمی های محبوب ENFP عبارتند از نوشتن، خلق و تقدیر هنر، ساز زدن، گوش دادن به موسیقی، شرکت در تئاتر اجتماعی و قصه خوانی.

کارشناسان می گویند:

توانایی ENFP ها در قدرت بخشیدن به دیگران، یکی از مهمترین کمک های آنها را در محل کار است.

حقایق جالب در مورد ENFP

 • در مورد ویژگی های شخصیتی، به عنوان مشتاق، اجتماعی، خود جوش، تغییر پذیر، تکانشگر، پر انرژی و فهمیده شناخته می شوند.
 • بالاترین رتبه را در میان همه نوع های شخصیتی در فراهم کردن منابع برای مقابله با استرس دارند.
 • زنان ENFP، از بیماری های قلبی کمتری رنج می برند.
 • مردان ENFP، کمتر از درد مزمن رنج می برند.
 • از نظر روانشناسان به عنوان یکی از مشکل دارترین افراد در مدرسه محسوب می شوند.
 • بیشتر در میان دانش آموزان باهوش مدرسه ابتدایی دیده شده اند.
 • ارزش های شخصی شان، شامل خانه و خانواده، دوستی، خلاقیت، یادگیری و خدمات اجتماعی می باشد.
 • معمولا در مشاغل مربوط به مشاوره، آموزش، دین و هنر یافت می شوند.
[vc_text_separator title=”پکیج چطور یک ENFP موفق باشیم؟” color=”peacoc” border_width=”3″]

میخوای یه ENFP موفق باشی؟

 

 

فهرست