موفقیت ، خودساخته ، ویدیو انگیزشی

6 راه برای غبله بر به تعویق انداختن کارها

6 راه برای غبله بر به تعویق انداختن کارها

11 مهر‍

اغلب اوقات، شروع به انجام کاری که فواید و سوددهی آنی ندارد، برای بسیاری از مردم سخت خواهد بود. ما ترجیح می دهیم اولویت های جعلی را تنظیم کنیم تا سریعا با چیزهای ساده تر کنار بیاییم و کارهای پیچیده تر را برای «زمان های بهتر» به تعویق بیاندازیم؛ چراکه برای مغز، مزایای کوتاه مدت بیشتر ملموس تر است.

برای جلوگیری از به تعویق انداختن یا به اصطلاح پشت گوش انداختن کارها، شما باید ذهنیت خود را تغییر دهید و قدرت اراده را برای انجام کارهای مهم در اولین فرصت را توسعه دهید. در ادامه به 6 راه برای پیروزی در مبارزه با به تعویق انداختن کارها به صورت خلاصه اشاره شده است:

تصور و تجسم موفقیت در آینده: سعی کنید تصویری زنده از موفقیت و شادی پس از انجام کار، در آینده را به تصویر بکشید و هدفتان را در نظر بگیرید. بدین ترتیب راحت تر با کاری که باید انجام دهید کنار خواهید آمد.

مسئولیت ها را به صورت عمومی بپذیرید: با اعلام عمومی قصد خود برای انجام کاری، شما به طور قابل توجهی تمایل به انجام آن و به پایان رساندن وظیفه خود خواهید داشت.

6 راه برای غبله بر به تعویق انداختن کارها

عواقب منفی به تعویق انداختن را در نظر بگیرید:. با تجسم عواقب ناگوار به تعویق انداختن کارها، انگیزه بیشتری برای انجام کارها پیدا خواهید کرد.

در ابتدا با ساده ترین مرحله شروع کنید: در کارهای پیچیده و طولانی بهتر است، کار (هدف) را به بخش های کوچک تری تقسیم نمایید. بنابراین؛ با انجام هر مرحله کوچک و کسب موفقیت، انرژی و انگیزه بیشتری برای ادامه کار پیدا خواهید کرد.

به خودتان برای انجام مراحل پاداش دهید: سعی کنید تا حدودی وظایف دلپذیر و ناخوشایند را با هم انجام دهید و در ازای انجام این کار به خودتان یک پاداش کوچک بدهید.

موانع مخفی را حذف کنید:  در برخی موارد، فرد دوباره به همان کار می رسد، اما نمی تواند اولین مرحله را انجام دهد. اگر یک صدا در سر شما می دارد می گوید: «این خوب خواهد بود، اما ...» زمان آن است که با سوالاتی مانند «چرا این کار برای شما دشوار است؟»  از شر این تکرار و صداهای ذهنی مزاحم خلاص شوید.

این متن برای اعضای ویژه سایت می باشد

برای دیدن نسخه کامل ثبت نام کنید و اشتراک VIP تهیه کنید

قبلا ثبت نام کرده اید؟وارد شوید

به کانال تلگرام خود ساخته بپیوندید join

نظرات

وارد شوید برای ارسال نظر و گفت و گو با کاربران, وارد حساب کاربری خود شوید. ورود
تازه ترین ها قدیمی ترین ها
اخرین فیلم
اخرین متن
اخرین پادکست