مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

با شناخت باورهای ضد ثروت سریعتر به آرزوهایتان برسید

اشتراک گذاری این مطالب در:

برخی از افراد معتقد هستند که میزان درآمد آن‌هاست که موجب ثروتمند شدنشان می شود. اما این موضوع کاملا اشتباه است. بلکه لایه های پنهان اعتقادات است که به این امر کمک می کند و باعث می شود درآمد بیشتری کسب کنید و از آن بهره ببرید. بنابرین افکار ما می توانند در زندگی بسیار موثر باشند.

واقعیت اینست که باورهایی در ضمیر ناخود آگاه ما وجود دارد که باعث افزایش و یا کاهش سطح درآمد می شود .اگر شما ایمان داشته باشید که مستحق کسب ثروت هستید، برای آن تلاش می کنید تا اتفاق بیفتد. ولی برعکس اگر در وجود شما قدرت باور ثروتمند شدن وجود نداشته باشد و این کار را نادرست بدانید، هیچ گاه فرد بی نیازی از نظر مالی نخواهید بود. ما در این مقاله سایت موفقیت سلف مید تلاش می کنیم تا با بررسی باورهای ضد ثروت و راه های جلوگیری از آن به شما برای رسیدن به آرزوهایتان کمک کنیم.

بیشتر بخوانید: چگونه فکر اقتصادی کنیم ؟ فکر پولدار یا شغل پولدار؟

تاثیر قدرت باور ثروت چقدر است؟

این طرز فکر که داشتن پول انسانیت را از ما می گیرد، بسیار باور نادرستی است و باعث دفع ثروت می شود. از کسی پوشیده نیست که برخی از انسان‌ها ذاتا حریص است. اگر می خواهید در آینده زندگی لبریز از رفاه داشته باشید و به دنبال آینده خوب برای خود و اطرافیانتان هستید، باید این گونه افکار را از خود دور کنید.

داشتن فکر ثروت ساز نه تنها باعث چشم پوشی ما به روی برخی مسائل نمی شود، بلکه از سرمایه بدست آمده در امور خیریه می توان استفاده کرد و باعث شاد کردن دیگران نیز شد. بنابرین  با استفاده از این باور که با داشتن پول آن هم به صورت اصولی می توانیم به عظمت برسیم، به خودمان کمک کنیم تا در مسیر خوشبختی قرار بگیریم.

فکر ثروت ساز

نیاز به داشتن پول برای درآمد زایی

در تمامی جوامع برخی از کسانی که دارای ثروت هستند، آن را از طریق موروثی بدست آورده اند. اما کار آفرین هایی هم هستند که باورهای ضد ثروت را از خود دور و بدون هیچ سرمایه‌ای شروع کردند. این گروه از افراد در کسب درآمد افراد موفقی هستند.

به عنوان مثال افرادی را در نظر بگیرید که فکر می‌کنند بدون داشتن سرمایه نمی توانند شروع به کار کنند. این باور مخرب نه تنها باعث مایوس شدن آنان می شود، بلکه از رسیدن به موفقیت هم جلوگیری می کند.

آن چه که ما برای کسب درآمدی پایدار نیاز داریم شامل آموزش، اطلاعات، ایده ها و داشتن راه حل برای حل مشکلات است که خود باعث افزایش قدرت باور ثروت می شود. در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که در دنیای امروز ثروت خودساخته از ثروت موروثی پیشی گرفته است.

بیشتر بخوانید: عوامل موثر در موفقیت چیست و چطور می‌توان طعم شادکامی را چشید؟

برای پولدار شدن باید سخت تلاش کرد

در حال حاضر درآمدزایی بسیار راحت و آسان شده است. به این خاطر که می توانید با استفاده از اینترنت و بدون نیاز به سرمایه و در هرکجای دنیا، یک تجارت پرسود راه اندازی کنید. شما می توانید با استفاده از رسانه های اجتماعی مانند، LinkedIn ، YouTube ، Instagram ، Facebook ، Twitter ، WhatsApp  و… یک کسب و کار راحت و پرسود راه اندازی کنید که البته داشتن تجربه، بروزرسانی اطلاعات و داشتن دانش کافی در این زمینه بسیار لازم و ضروری است.

با توسعه علم و فناوری و همچنین گسترش کسب و کار در این حوزه، افراد بسیار زیادی به این کار تشویق می شوند. بنابرین گفتن افکاری مانند کسب درآمد نیازمند تلاش زیاد است، جزء باورهای ضد ثروت محسوب می شود.

وقت برای ثروت اندوزی ندارم

برخی از افراد بر این عقیده هستند که وقت کافی برای کسب ثروت وجود ندارد. این افراد در واقع اهمیت جمع آوری سرمایه را درک نکرده اند. بنابرین باید همیشه این سوال را از خود پرسید که آیا وقت خود را موثر گذرانده‌اید یا خیر؟ برای جواب دادن به این سوال باید به این باور برسیم که ما وقت انجام دادن کارهای بی ارزش را نداریم. این موضوع، خود در قدرت باور ثروت کمک بسیاری به ما خواهد کرد. چرا که با آن، یک فکر ثروت ساز را جایگزین یک باور اشتباه می کنیم.

بیشتر بخوانید: 14 راهکار ساده‌ی کسب ثروت که شما را از یک ورشکسته به یک میلیاردر تبدیل می‌کنند

باورهای ضد ثروت

من پول کافی برای سرمایه گذاری ندارم

بسیاری از ما فکر می کنیم که توانایی سرمایه گذاری را نداریم. این موضوع به تدریج باعث می شود تا ما تمام درآمد خود را برای خرید کالاهای بی ارزش مصرف کنیم. در حالی که مخارج ما در طول ماه بسیار کمتر از درآمدمان است. برای فرار از این مشکل می توانیم هزینه ها را از درآمد کم و باقیمانده را پس انداز کنیم.

بیشتر بخوانید: چه راه هایی برای تقویت قدرت باور ذهن وجود دارد؟

در پایان

فکر ثروت ساز می‌گوید نیاز نیست از سرمایه گذاری های بزرگ برای کسب ثروت استفاده کنیم. بلکه می توان از کارهای کوچک سود زیادی برای کارهای بزرگ بدست بیاوریم. بنابرین یک راه بهتر برای نادیده گرفتن باورهای ضد ثروت پذیرفتن  “برای من سرمایه گذاری آسانتره” است. این عقیده تاثیر گذاری شگرفی بر روی زندگی ما دارد. چرا که ما با جایگزین کردن افکار درست، به جای باورهای غلط، آموزه درست پیشرفت را می‌آموزیم.

اگر فکر می‌کنید برای دستیابی به موفقیت مالی آمادگی لازم را ندارید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موانع رسیدن به موفقیت را بیاموزید

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست