مقالهوبلاگ

7 پیشنهاد ساده برای رسیدن به بهره وری بیشتر در سال جدید

اشتراک گذاری این مطالب در:

آغاز سال جدید و فصل بهار، فرصت مناسبی برای تغییر و دگرگونی فراهم می کنند.. ما خودمان را با سال جدید نو می کنیم و اهداف و برنامه های تازه ای برای خودمان تعیین می کنیم. مهم ترین قدمی که قبل از آغاز برنامه ریزی برای سال جدید باید بردارید، نگاهی به گذشته و بررسی سالی است که گذراندید. ببینید چه عملکردی داشتید و چه چیزهایی را باید از زندگی تان حذف کنید و یا به آن اضافه کنید. زمانی که این کار را انجام دادید، می توانید به سراغ تعیین برنامه و اهداف برای شروع سال جدید بروید. در این مقاله، کارهایی را به شما معرفی می کنیم که انجام آن ها در سال جدید می تواند در بهره وری بیشتر و رسیدن به شادی بیشتر، نقش موثری ایفا کند.

7 پیشنهاد ساده برای رسیدن به بهره وری بیشتر در سال جدید:

1- هر روز یک چیز جدید یاد بگیرید

از هر روزتان برای یاد گرفتن یک مطلب جدید و درک بهتر دنیای اطراف تان بهره ببرید. خوشبختانه این روزها وجود اینترنت، دسترسی به هر منبعی را برای ما راحت کرده است. سایت های فارسی و انگلیسی زبان بسیار زیادی در زمینه های مختلف وجود دارند. اگر عادت به خواندن مقالات به صوررت آنلاین ندارید، سعی کنید با جستجوی مطالبی در رابطه با حوزه ی مورد علاقه تان، این عادت را در خودتان ایجاد کنید. این کار نه تنها درک شما را نسبت به زندگی و دنیای اطرافتان بیشتر می کند، بلکه باعث می شود همیشه در جمع ها حرفی برای گفتن داشته باشید و به راحتی با افراد مختلف شروع به صحبت کردن بکنید.

2- یک سرگرمی برای خودتان داشته باشید

مشغله ی زیاد و کمبود وقت، ابدا بهانه ی خوبی برای فراموش کردن لذت های زندگی نیست. قرار نیست با غرق شدن در کار به موفقیت برسید. باید همیشه زمانی را به استراحت و انجام کاهای مورد علاقه تان بگذرانید. اگر تا به حال فعالیت خاصی را دنبال نمی کردید، شروع سال جدید بهانه ی خوبی برای شروع یک فعالیت جدید است. مثلا در یک کلاس موسیقی و یا ورزش مورد علاقه تان ثبت نام کنید، نقاشی بکشید، زمانی را برای بازی با بچه ها بگذرانید، گل و گیاه پرورش بدهید. اگر کمی جستجو کنید، حتما می توانید سرگرمی مورد علاقه تان را پیدا کنید. به خودتان قول بدهید که برای انجام آن سرگرمی زمان بگذارید. داشتن یک سرگرمی در زندگی مزایای زیادی دارد. این کار باعث کم شدن استرس، افزایش توانایی ذهن و افزایش تمرکز می شود و بیشتر از همه در به دست آوردن روحیه ای شادتر و مثبت تر تاثیر گذار است.

3- یک برنامه ی کاری بنویسید

اگر همیشه در فکر شروع یک کسب و کار جدید بودید، بهتر است امسال دست از فکر کردن بردارید و شروع به برنامه ریزی و عملی کردن آن ها بکنید. فرقی نمی کند کار تمام وقت دارید، دورکار هستید و یا اصلا شاغل نیستید، می توانید برنامه ای برای شروع کسب و کاری کوچک تهیه کنید و اولین قدم ها را در راه استقلال مالی و شخصی بردارید. به مرور زمان می توانید کسب و کارتان را گسترش بدهید، اما برای شروع باید از کارهای کوچک آغاز کنید که ترس از بزرگ بودن کاری که انجام می دهید، نتواند شما را از ادامه ی مسیر منصرف کند. مهم ترین قدم این است که شروع به نوشتن برنامه ی کاری بکنید. با انجام این کار، انگیزه ی بیشتری برای عمل کردن و قدم برداشتن پیدا خواهید کرد.

4- زمان بیشتری را در طبیعت بگذرانید

همانطور که می دانید، ما انسان ها برای محصور شدن به چهاردیواری ها آفریده نشده ایم! ما جزیی از طبیعت هستیم و برای انرژی گرفتن باید به طبیعت برگردیم. حتما زمانی را برای وقت گذرانی در طبیعت بگذرانید. آخر هفته را برای رفتن به طبیعت به همراه خانواده و دوستان و یا حتی به تنهایی اختصاص بدهید. این کار باعث می شود انسان شادتری باشید و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. حضور در طبیعت حتی باعث می شود به انسان خلاق تری تبدیل بشوید.

5- روی اعتماد به نفس تان کار کنید

اگر خودتان را فرد با اعتماد به نفسی می دانید، پس بهتان تبریک می گوییم! داشتن اعتماد به نفس حتی بیشتر از داشتن استعداد می تواند در موفق شدن تان در هر زمینه ای تاثیر گذار باشد. اما فرقی نمی کند که دارای چه سطحی از اعتماد به نفس هستید، همیشه می توانید برای افزایش یا بهبود آن، قدم های بیشتری بردارید و موفقیت خودتان را تضمین کنید. داشتن اعتماد به نفس به معنی باور داشتن به توانایی های خودتان است. یک فرد با اعتماد به نفس، می داند که توانایی به دست آوردن خواسته هایش را (هر چند بزرگ و دور از دسترس) دارد. افراد با اعتماد به نفس، افرادی شادتر و آرام تر هستند و شانس بیشتری برای رسیدن به موفقیت دارند.

6- هوش اجتماعی تان را افزایش بدهید

EQ یا هوش اجتماعی، به معنای داشتن توانایی هایی در زمینه ی کنترل احساسات، خودانگیختگی، درک دیگران و برقراری ارتباطات موثر است. داشتن هوش اجتماعی، فاکتور بسیار مهمی در ارتباطات شما به شمار می آیند. از هر زمانی برای افزایش اطلاعات و مهارت تان در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید با شکل دهی روابط مناسب و موثر، تغییرات بزرگ و مهمی را در زندگی تان ایجاد کنید. کتاب ها، سمینارها، ویدیو های آموزشی و منابع مختلف بسیاری در این رابطه وجود دارند که می توانید به کمک آن ها این توانایی را در خودتان افزایش بدهید.

7- بیشتر سفر کنید

اگر فرصتش را دارید که خیلی عالی است، اما اگر فکر می کنید به دلیل مشغله های کاری فرصتی برای سفر ندارید، باید طرز فکرتان را تغییر بدهید. به سفر کردن نه به عنوان یک تفریح، بلکه به عنوان فعالیتی اثر گذار و مهم در بهبود زندگی تان نگاه کنید و آن را به یک اولویت تبدیل کنید. در نوشته ۳ تاثیری که مسافرت در رشد شخصی شما دارد نیز قبلا درباره تاثیر مسافرت بر رشد شخصی صحبت کرده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست. بنابرایناز هر فرصتی برای سفر کردن (کوتاه مدت یا بلند مدت) استفاده کنید. سفر کردن باعث می شود ذهن بازتری داشته باشید و به انسان شادتری تبدیل شوید. این کار دیدگاهتان را در رابطه با خود و دنیای اطرافتان تغییر خواهد داد.

 

برچسب‌ها: , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست