فیلموبلاگویدئوهای آموزشی

با این ۷ نکته از یک مبتدی به یک حرفه‌ای در بازاریابی و فروش تبدیل شوید

اشتراک گذاری این مطالب در:


دانلود با کیفیت 480          دانلود با کیفیت 360          دانلود با کیفیت 240


بازاریابی و فروش یکی از پردرآمدترین مشاغل در کشورهای صنعتی از جمله آمریکا محسوب می شود. هر چند که در ایران این شغل به جایگاه واقعی خود نرسیده است و حتی بسیاری نگاه بدبینانه ای نسبت به آن دارند. اما باید بگوییم اگر در بازاریابی و فروش حرفه ای عمل کنید، می توانید نگاه ها را نسبت به این شغل تغییر دهید.

 چطور در بازاریابی و فروش موفق شویم؟

برای تبدیل شدن به یک بازاریاب موفق لازم است تا نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

بازاریابی باید با تبلیغات صحیح همراه باشد. شما باید قادر باشید تبلیغات را به صورت مستتر و پنهان انجام دهید. این روزها تبلیغات اینقدر زیاد شده است که دیگر کسی حوصله ای برای شنیدن صحبت های شما ندارد. حتی ممکن است زمان تبلیغات روی خود را برگردانند و یا اصلا به شما توجه نکنند. پس اول باید صبر و تحمل بالایی داشته باشید تا بتوانید هر نوع واکنشی را تحمل کنید.

در مرتبه دوم باید تبلیغات را به نحوی انجام دهید که باعث فرار و دلزدگی مخاطبان خود نشوید. در بازاریابی و فروش نحوه تبلیغات اهمیت زیادی دارد. برای مثال برخی شرکت های بزرگ برای تبلیغات و معرفی محصولات خود از داستان سرایی، فیلم، ساخت انیمیشن، تابلوهای گرافیستی با ایده های جدید و … استفاده می کنند. ایده های جدید در تبلیغات می تواند شما را در بازاریابی و فروش به موفقیت برساند.

اگر بخواهید در بازاریابی و فروش به صورت سنتی و خیلی پیش پا افتاده کار کنید، نمی توانید از دیگران متمایز شوید. همین موضوع باعث می شود تا مصرف کننده ها محصولات شما را بی اعتبار بدانند. نوع تبلیغات می تواند وجهه و اعتبار بیشتری را برای محصولات خریداری کند. پس بهتر است ابتدا در زمینه تبلیغات اطلاعات مفیدی را کسب کنید. برای این کار به فعالیت های جدید شرکت های تبلیغاتی بروید و از ایده های آنها الگوبرداری کنید.

بازاریابی و فروش در فضای اینترنتی

بازاریابی و فروش در فضای اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی این روزها رونق زیادی گرفته اند. اگر در بازاریابی و فروش مبتدی هستید و قصد دارید در فضای اینترنتی این شغل را یاد بگیرید، به چندین نکته توجه کنید:

اول انتخاب شبکه اجتماعی پرطرفدار

در کشور ما دو شبکه تلگرام و اینستاگرام به عنوان محبوب ترین شبکه های اجتماعی شناخته شده اند. باید بین این دو یکی یا اگر فرصت کافی دارید هر دو را انتخاب کنید. از نظر ما شبکه اجتماعی که با آن بتوان به طور مستقیم با کاربران ارتباط برقرار کرد، مناسب تر است. به طوری که پس از انتشار محتوا نظر کاربران را در مورد آن بدانید.

دوم انتخاب محتواهای کاربرپسند

نکته دوم در مورد بازاریابی و فروش در فضای اینترنتی انتخاب و تولید محتواهای کاربرپسند است. کاربران از تبلیغات بیش از حد خسته هستند. پس به جای اینکه محتواهایی تولید که به طور مستقیم محصولات را معرفی می کند، محتواهایی تولید کنید که ابتدا اطلاعات خوبی را به کاربران می دهد و سپس محصولات را به شکل کمرنگ برای آنها معرفی می کند.

ادامه این مطلب را در کلیپ انگیزشی بازاریابی و فروش مشاهده کنید.

 

برچسب‌ها: , , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست