فیلموبلاگویدئوهای آموزشیویدیو انگیزشی موفقیت

7 درسی که موری فورلیو از 256 مصاحبه با افراد موفق یاد گرفته است

اشتراک گذاری این مطالب در:


افراد موفق کسانی هستند که به هیچ کس متکی نیستند. اولین ویژگی رفتاری آنها استقلال است. در واقع نداشتن توقع و انتظار کمک از دیگران باعث می شود تا تمام کارها را خودشان به عهده بگیرند. آنتها منتظر نمی مانند تا دیگران کارهایشان را انجام دهند. همچنین منتظر شانس و اقبال و فرصت هم نمی نشینند. بلکه از قدرت کافی برای مقابله با مشکلات و دستیابی به هدف برخوردار هستند.

موفقیت همیشه از آنِ کسانی است که دارای قدرت تصمیم گیری مستقل هستند. به این معنا که می توانند در شرایط سخت و بغرنج بدون نیاز به کنترل و یا نظارت دیگران به راحتی تصمیم گیری کنند. گاهی ممکن است تصمیمات آنها به شکست هم بینجامد. اما این موضوع باعث دلسردی و ناامیدی شان نمی شود. زیرا با آگاهی خودشان تصمیم گرفته اند و خوب یا بد آن را تشخیص داده اند. حال اگر شکستی هم باشد، به دنبال دلایل دیگر آن می روند. شکست برای این افراد بیشتر حالت تجربه را دارد و به ناامیدی محض تبدیل نمی شود.

افراد موفق چه ویژگی هایی دارند؟

یکی از ویژگی های موفق ها شهامت و شجاعت برای تصمیم گیری و شروع یک کار جدید است. بسیاری از افراد به دلیل ترس از شروع یک کار جدید هیچ گاه وارد مسیرهای جدید نمی شوند. آنها راهی را می روند که دیگران رفته اند. بنابراین انتظار موفقیت بیش از حد یه امر غیرممکن است.

در واقع موفق ها ریسک پذیر هستند. گاهی اوقات شکست در این افراد شدت بیشتری دارد. فردی که حاضر می شود بخش زیادی از پس انداز خود را در بورس سرمایه گذاری کند یا ممکن است سود زیادی عاید او شود و یا ممکن است زیان زیادی را متحمل شود.

ریسک پذیری هم باید همراه با یک احتساب و اطلاعات کلی باشد. اما به طور کلی زمانی که برخی موانع به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیستند، شما مجبور به پذیرش و مقابله با آنها هستید. افراد ریسک پذیر از قبل پیش بینی می کنند که در مسیر موفقیت ممکن است موانع زیادی در سر راه آنها قرار بگیرد، پس می پذیرند و با دیدن این موانع فرار نمی کنند. بلکه می جنگند تا به خط نهایی برسند.

ویژگی افراد موفق

ویژگی افراد موفق رفتن تا انتهای کارست

موفق ها کسانی هستند که هیچ کاری را نصفه نیمه رها نمی کنند. آنها قبل از تصمیم گیری ابتدا همه جوانب را می سنجند. بعد از آن که راهی را انتخاب کردند، آنها را تا انتها به پیش می برند. ممکن است در بین راه با مشکلات و موانع زیادی روبرو شوند، اما این موضوع باعث ناامیدی و سرخوردگی آنها نمیشود.

اگر از آن دسته افرادی هستید که کارهایتان را نیمه کاره رها می کنید باید روی این عیب خود کار کنید. بهتر است از امورات روزانه شروع کنید. تمرین کنید تا همان کارهای شخصی خود را به پایان برسانید. وقتی در حال تمیز کردن خانه هستید، تا انتهای کار پیش بروید. اگر در حال مرتب کردن لباس ها و وسایل شخصی هستید، کار را ناقص رها نکنید. به انتهای کار فکر کنید. تمرکز بر روی هدف می تواند به شما امید و انگیزه بدهد.

ادامه این مطلب را در ویدیوی انگیزشی از زبان موری فورلیو بشنوید. موری فورلیو کسی است که بیش از 250 مصاحبه با افراد موفق و مشهور جهان داشته. او در این ویدئوی انگیزشی جالب، 7 درس منتخبی را که از افراد موفق یاد گرفته برای شما می گوید.
یکی از درس های جالب او این است که: شما همه را نمی توانید راضی و خوشحال کنید، پس امتحان کردن آن نیز یک بازی از پیش باخته است. برای اینکه از سایر درس های موری فورلیو که از مضاحبه با افراد موفق یادگرفته اطلاع پیدا کنید این فیلم انگیزشی را از دست ندهید.

برچسب‌ها: , , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست